גלובס

נתניהו היטיב עם אלוביץ? הוא הוביל לפשיטת הרגל שלו

המספרים לא משקרים: רפורמת השוק הסיטונאי שהוביל נתניהו הובילה לירידת מניית בזק ולבעיות של אלוביץ
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ניתוח שעשיתי ב"גלובס" קובע: לא זו בלבד שנתניהו לא נתן הטבות רגולטוריות כלשהן לבזק ואלוביץ, אלא הוא אף גרם בפועל לפשיטת הרגל של יורוקום בשליטתו, שהחזיקה בגרעין השליטה בבזק.

הירידה הדרמטית במניית בזק, בת עשרות אחוזים, שהובילה לפשיטת הרגל של יורוקום היתה, בעיקר, לא תוצאה של החקירות סביב החברה, אלא שינוי בסביבה התחרותית של בזק שגרם ללחץ על הכנסותיה, על רווחיה ועל התזרים שלה. הגורם העיקרי ללחץ הזה הוא, בין היתר, הלחץ הרגולטורי על בזק, שהתבטא בהאצה של רפורמת השוק הסיטונאי, שנחלה הצלחה גדולה.
וכל זה נעשה כששר התקשורת הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת היה עד המדינה שלמה פילבר.

הצלחת רפורמת שוק הסיטונאי באינטרנט התבטאה גם בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית: המיזמים של סלקום ופרטנר ובעקבותיהם המיזמים של yes והוט, שיקפו היטב את הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה וגרמו לנטישה של עשרות אלפי מנויים ב-yes, החברה הבת של בזק. לכן, נתניהו הוציא רפורמה חשובה לפועל שפגעה בבזק ולא הטיבה – כי הרי מניה לא יורדת לאחר שמטיבים עם החברה, היא יורדת כי פוגעים בה.

מה חדש?

מיכל קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן פייסבוק 22.10.2021

תמליל החקירה הנגדית של עדת התביעה, מיכל קליין, ע"י פרקליטו של שאול אלוביץ', ממחיש היטב עד כמה החונטה השמאלנית ששולטת בתקשורת חוסמת תחקירים ולמעשה מגינה על עצמה

הקליקו לתוכן »
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email