גלובס

נתניהו היטיב עם אלוביץ? הוא הוביל לפשיטת הרגל שלו

המספרים לא משקרים: רפורמת השוק הסיטונאי שהוביל נתניהו הובילה לירידת מניית בזק ולבעיות של אלוביץ
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ניתוח שעשיתי ב"גלובס" קובע: לא זו בלבד שנתניהו לא נתן הטבות רגולטוריות כלשהן לבזק ואלוביץ, אלא הוא אף גרם בפועל לפשיטת הרגל של יורוקום בשליטתו, שהחזיקה בגרעין השליטה בבזק.

הירידה הדרמטית במניית בזק, בת עשרות אחוזים, שהובילה לפשיטת הרגל של יורוקום היתה, בעיקר, לא תוצאה של החקירות סביב החברה, אלא שינוי בסביבה התחרותית של בזק שגרם ללחץ על הכנסותיה, על רווחיה ועל התזרים שלה. הגורם העיקרי ללחץ הזה הוא, בין היתר, הלחץ הרגולטורי על בזק, שהתבטא בהאצה של רפורמת השוק הסיטונאי, שנחלה הצלחה גדולה.
וכל זה נעשה כששר התקשורת הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת היה עד המדינה שלמה פילבר.

הצלחת רפורמת שוק הסיטונאי באינטרנט התבטאה גם בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית: המיזמים של סלקום ופרטנר ובעקבותיהם המיזמים של yes והוט, שיקפו היטב את הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה וגרמו לנטישה של עשרות אלפי מנויים ב-yes, החברה הבת של בזק. לכן, נתניהו הוציא רפורמה חשובה לפועל שפגעה בבזק ולא הטיבה – כי הרי מניה לא יורדת לאחר שמטיבים עם החברה, היא יורדת כי פוגעים בה.

מה חדש?

ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 23.05.2022

צוותי ההגנה במשפט נתניהו השיבו לבקשת הפרקליטות לשנות את כתב האישום בתיק 4000, בעקבות התרסקות התזה המרכזית של "פגישת ההנחיה". המסר: לפרקליטות לא מגיע פרס על כך ששיקרה לבית המשפט. מדובר בשיבוש הליכי משפט ובהפרת אמונים

הקליקו לתוכן »
ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 22.05.2022

את אותם תכסיסים נלוזים בהם השתמשה הפרקליטות בתיק 4000, היא מנסה להביא גם לתיק 1000, עם ספין "הצמיד" של שרה נתניהו. עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו הגיב לעניין אבל התקשורת, כרגיל, התעלמה. אנחנו כאן כדי לתת לכם את מה שהתקשורת מסתירה

הקליקו לתוכן »