גלובס

נתניהו היטיב עם אלוביץ? הוא הוביל לפשיטת הרגל שלו

המספרים לא משקרים: רפורמת השוק הסיטונאי שהוביל נתניהו הובילה לירידת מניית בזק ולבעיות של אלוביץ
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו
שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ניתוח שעשיתי ב"גלובס" קובע: לא זו בלבד שנתניהו לא נתן הטבות רגולטוריות כלשהן לבזק ואלוביץ, אלא הוא אף גרם בפועל לפשיטת הרגל של יורוקום בשליטתו, שהחזיקה בגרעין השליטה בבזק.

הירידה הדרמטית במניית בזק, בת עשרות אחוזים, שהובילה לפשיטת הרגל של יורוקום היתה, בעיקר, לא תוצאה של החקירות סביב החברה, אלא שינוי בסביבה התחרותית של בזק שגרם ללחץ על הכנסותיה, על רווחיה ועל התזרים שלה. הגורם העיקרי ללחץ הזה הוא, בין היתר, הלחץ הרגולטורי על בזק, שהתבטא בהאצה של רפורמת השוק הסיטונאי, שנחלה הצלחה גדולה.
וכל זה נעשה כששר התקשורת הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת היה עד המדינה שלמה פילבר.

הצלחת רפורמת שוק הסיטונאי באינטרנט התבטאה גם בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית: המיזמים של סלקום ופרטנר ובעקבותיהם המיזמים של yes והוט, שיקפו היטב את הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה וגרמו לנטישה של עשרות אלפי מנויים ב-yes, החברה הבת של בזק. לכן, נתניהו הוציא רפורמה חשובה לפועל שפגעה בבזק ולא הטיבה – כי הרי מניה לא יורדת לאחר שמטיבים עם החברה, היא יורדת כי פוגעים בה.

מה חדש?

צחי הנגבי (ויקיפדיה)

יומן הבוקר 04.03.2024

התרגילים המלוכלכים של ליאת בן ארי ויהודית תירוש: מביאות את צחי הנגבי לדוכן העדים בניסיון להביך אותו ואת נתניהו; גם הנגבי, שר התקשורת לשעבר וביום ראש המל"ל, צפוי להפוך לעד הגנה מצוין

הקליקו לתוכן »
הדס קליין, מומי משולם (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 03.03.2024

בלתי נתפס❗ הפרקליטות מודה: הדס קליין פנתה למומי משולם בנוגע לאחת התלונות שלה על הטרדתה כביכול וזה הנחה לבדוק התלונה. שניהם עדי תביעה בתיק 1000 ותקשורת ביניהם אסורה כביכול

הקליקו לתוכן »