מעריב

מדוע אלקין הגיש תכנית חצי אפויה לפתרון הבעיות בשוק הנדל"ן?

מהקשבה לשר השיכון זאב אלקין עולה הרושם שהוא מבין מצוין את הבעיות של השוק. אולי חוסר הרצון לפתור את הבעיה מסתתר תחת הסעיף "הכנסות המדינה ממיסוי נדל"ן"
שר השיכון זאב אלקין (ויקיפדיה)

ציטוט נבחר

בראיון ל־Ynet בתחילת אוגוסט, עוד לפני ההשקה הרשמית של תוכניתו, אמר שר השיכון: "הגעתי למסקנה שלא צריך להמציא את הגלגל ולהמציא תוכנית חדשה, למרות שזאת נטייה של כל שר שיכון.
אבל המצב הנוכחי הוא שערורייתי. המדינה מדברת בשפה של שוק חופשי, אבל בפועל השוק אינו חופשי. היא מתכננת בחסר, משווקת בחסר ומספסרת את הקרקעות. המחירים בשמיים, והיא מייצרת פער בין היצע לביקוש. לכן אני מחזיר את 'מחיר מטרה' – כדי לאפשר 'מחיר פיקס' לרוכש הדירה והקבלן לא יוכל לשחק עם המחיר".

דברים נכונים וצודקים מאוד של אלקין. אז למה הוא ממשיך לאפשר את ספסרות הקרקעות במרכז הארץ? מדוע לייצר איפה ואיפה בין מרכז הארץ לבין הפריפריה? מדוע להשאיר את ספסור הקרקעות בליבת הביקושים של שוק הדיור?

להערכתי, אלקין לא הלך עד הסוף מחשש לעימות עם פקידי האוצר, בייחוד באגף התקציבים, שמעולם לא אהבו תוכניות עם הנחות או הגרלות.

מה חדש?

מיכל קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן פייסבוק 22.10.2021

תמליל החקירה הנגדית של עדת התביעה, מיכל קליין, ע"י פרקליטו של שאול אלוביץ', ממחיש היטב עד כמה החונטה השמאלנית ששולטת בתקשורת חוסמת תחקירים ולמעשה מגינה על עצמה

הקליקו לתוכן »
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email