מעריב

דרך החשיבה של האוצר היא שקודם פוגעים במי שאין לו לובי

לפי הפרסומים שר האוצר שוקל לבטל את הפטור ממע"מ לחבילות מחו"ל. אני מניח שליברמן העיף לאוויר בלון ניסוי כדי לראות מה יהיו התגובות
שר האוצר אביגדור ליברמן (ויקיפדיה)

הרצון של ליברמן לבטל את הפטור ממע"מ עד 75 דולר לחבילות מחו"ל היא ניסיון לתקן עיוות אחד בעיוות שני. השרה שקד אמרה כי היא מתכוונת לתקן את המעוות בחלוקת הקרקעות בין הרשויות. נחיה ונראה.

הרבה פעמים מנסים לתקן עיוות אחד בעיוות שני, במקום לנסות לפתור את הבעיות מן השורש. זו שיטת טלאי על טלאי שבסוף לא פותרת את הבעיות המבניות ורק יוצרת עיוות נוסף.
האוצר רוצה עכשיו לשלול בעקר ממעמד הביניים, הנמוך והגבוה, כלי להורדת יוקר המחיה עבורו, שהפך עם השנים לפופולרי מאוד. למה הוא עושה זאת? כי שם זה הכי קל, לפטור הזה אין לוביסטים.
אני מבין שפקידי האוצר רואים לנגד עיניהם את הגירעון ורוצים לצמצמו כמה שיותר מהר באמצעות ביטול פטורים כאלה ואחרים. לכן אני מציע שיתחילו עם ה"חתולים השמנים".

ציטוט נבחר:

"שיפור הרגולציה בישראל, אפילו רק לממוצע של הארגון, יעלה את התוצר לנפש ב־3.75% בתוך חמש שנים וב־5.75% בתוך עשור (כ־75 מיליארד שקל). תמונה דומה עולה ממדדים בינלאומיים שונים המצביעים על כך שישראל מצויה מאחור בהשוואה למדינות המתקדמות באיכות המערכת הרגולטורית שלה."

צריך להתמודד עם ההסתדרות, צריך להתמודד עם ההסכמים הישנים בסקטור הציבורי, צריך להתמודד עם הוועדים בסקטור הציבורי.
זה אומר להתמודד ולהיאבק לאורך זמן, באומץ ובנחישות מול המנגנונים הוותיקים.

מה חדש?

מיכל קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן פייסבוק 22.10.2021

תמליל החקירה הנגדית של עדת התביעה, מיכל קליין, ע"י פרקליטו של שאול אלוביץ', ממחיש היטב עד כמה החונטה השמאלנית ששולטת בתקשורת חוסמת תחקירים ולמעשה מגינה על עצמה

הקליקו לתוכן »
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email