מעריב

הביקורת על פייזר מלאה בצביעות האופיינית לסוציאליזם הישראלי צר העין

הטענות נגד פייזר, ש"העזה" להרוויח כתוצאה מפיתוח החיסון לקורונה, לא לקתה רק בטעויות מביכות, אלא בעיקר חשפה את המכניזם של לוחמי "הצדק החברתי": גרים בבית מזכוכית, ובכל זאת משליכים אבנים לכל עבר
חיסון

ציטוט נבחר

אחד העיתונאים באחד ערוצי הטלוויזיה המרכזיים לא ממש מחבב את פייזר, ועינו צרה מאוד ברווחיה של חברת התרופות שפיתחה את החיסון לקורונה. הוא החליט לשתף את הציבור ברשתות החברתיות בכתבה מחו"ל על רווחי פייזר ומודרנה רק מהבוסטר. הוא הבין מהכתבה שפייזר תרוויח 26 מיליארד דולר רק מהבוסטר, ואילו מודרנה 14 מיליארד דולר.

הצצתי בכתבה – היא דיברה על מכירות הבוסטר של פייזר ומודרנה בשנה הבאה. מכירות, לא רווח. וכידוע, מכירות הן לא רווח, כמו שברוטו במשכורת של אותו עיתונאי הוא לא נטו. ממכירות מורידים עלויות שונות ומגוונות, מסים ועוד – ואז מגיעים לרווח הנקי. הבדל ענקי, טעות מביכה.

טעויות לעולם קורות, זה בסדר, כולנו טועים, אבל הטעות הזו מסמלת הרבה יותר מבלבול במספרים או במושגים חשבונאיים. היא מסמלת את הספורט הלאומי, וגם העולמי, של עוינות, שלא לומר שנאה יוקדת ועיוורת, לכל המושג של "רווח", בטח לכאלה שבעיני אותם מטיפים בשער "מרוויחים יותר מדי". הם אינם יכולים לסבול תאגידים ש"מרוויחים יותר מדי" כי מכוח ההגדרה המעוותת הזו הם "עושקים" את העניים וגורמים לפערים חברתיים וכדומה.

מה חדש?

מיכל קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן פייסבוק 22.10.2021

תמליל החקירה הנגדית של עדת התביעה, מיכל קליין, ע"י פרקליטו של שאול אלוביץ', ממחיש היטב עד כמה החונטה השמאלנית ששולטת בתקשורת חוסמת תחקירים ולמעשה מגינה על עצמה

הקליקו לתוכן »
שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email