יומן הבוקר
פאניקה בפרקליטות
הפרקליטות בפאניקה: מחצרצי תיק 4000 בהיסטריה רבתי בעקבות מאמר ביקורתי של ד"ר גדי טאוב, הוראה של שופט לחשוף הנחיות להפעלת מדובבים, וגילויי נפוטיזם
את פרשת המדובבים שהסתבכה חשפתי אתמול בפייסבוק (תודה לאבי וייס), ואת העדויות האחרות לפאניקה שאחזה בפרקליטות תוכלו לקרוא כאן…

***

מחצרצי תיק 4000 בהיסטריה רבתי: שחר בן מאיר ונתי טוקר

צריך רק לשים לב לפרטים הקטנים ולראות איך הפרקליטות נכנסה לסחרור ולפאניקה בתיק 4000 ויחד איתה מגיניה ומחצרצי התיק.

ביום שישי פרסם ד"ר גדי טאוב מאמר על תפירת התיק ב"הארץ". מי שעוקב אחרי טאוב יודע ומכיר היטב את דעתו על תפירת התיקים – לא הופתע. טאוב זיקק ונימק אותה בבהירות ובחדות כהרגלו באותו מאמר ב"הארץ".

אלא שהעובדה שהמאמר פורסם בעיתון הבית של הפרקליטות, היתה מבחינתם חילול הקודש. שלושה עמדו בתור כדי לחבוט בטאוב – שימו לב לדמויות: "אור כרמי", עובד מושחת בשירות הפרקליטות שמסתתר מאחורי זהות בדויה, שאיכשהו נפלה על חלל צה"ל (!). לדברי העובד בשביל הפרקליטות השם נבחר "רנדומלי" (תירוץ מטופש וגרוע במיוחד לבחירת שם המעידה על אטימות).

הדמות השנייה היא עו"ד שחר בן-מאיר, רודף אובססיבי של נתניהו ואנשי ימין, שאין לו שום מושג ירוק בתיק 4000, אבל הוא מתעקש להציג עצמו כמומחה בתיק, ולא לפרט את האינטרסים שלו: תביעות נגד בזק הקשורות בצורה או כזו או אחרת בתיק 4000 – ובאחת התביעות הוא הפסיד.

בן מאיר אץ רץ לכתוב מאמר נגד טאוב, ומערכת העיתון אצה רצה לפרסם את הבליו. אגב, לשחר בן מאיר יש היכרות מהעבר עם אילן ישועה, העד השקרן בתיק 4000.

הדמות השלישית היא נתי טוקר מ"דה מרקר", לשעבר כתב התקשורת של העיתון ש"נבעט" לתפקיד כתב האוצר ומאז נעלמו עקבותיו בנושאי מדיה ותקשורת האוהבים עליו.

טוקר, אחד מהשותפים התקשורתיים לתפירת התיק, עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב: לשקר, לשקר ולשקר.
גם לטוקר אין שום מושג ירוק מה קורה בתיק 4000, הוא ניזון מהדלפות שקריות ובחלקן פליליות, והוא גם חסר ידע לחלוטין בענייני פיננסים ורגולציה.

מה שחמור בכל האירוע היחסית קטן הזה ששלוש הדמויות ניסו למעשה לסתום את הפה לטאוב. אבל האירוע הקטן מצביע על תופעה גדולה: הלחץ האטומי שבו נמצאים כל מחצרצי תיק 4000.

אל דאגה מחצרצים: האמת תמשיך להיחשף והיא תהיה מה זה כואבת. גם למחצרצים וגם לליאת בן ארי וליהודית תירוש – שנמצאות בהיסטריה רבתי.

הפרקליטות ממשיכה להסתבך בתיק 4000

הפעילה מדובבים נגד ניר חפץ, שאול אלוביץ' ועוד – כשהנחיות פרקליט המדינה בנושא הוסתרו ולא ברור מה מותר ומה אסור; שופט בתיק אחר הורה לפרקליטות לפרסם את מאות ההנחיות עד ה-19.10.21

המשטרה והפרקליטות, כך עולה מחומרי החקירה בתיק 4000, הפעילה מדובבים ומדובבות. כך זה היה אצל ניר חפץ ושאול אלוביץ' וייתכן גם אצל איריס אלוביץ' וסטלה הנדלר.

הנקודה הזו לא הובהרה דיה במהלך הדיונים בתיק 4000 (לפי אילו נהלים וסמכות פעלו הפרקליטות-משטרה – מה מותר ומה אסור). אלא שבמקביל לתיק 4000 מתבררת בבית המשפט המחוזי בירושלים עתידה בפני השופט רם וינוגרד, תהליך ביוזמה של התנועה לחופש המידע (דווקא תנועה שמזוהה עם השמאל שכיוונה בכלל להפעלת מדובבים בחקירת זדורוב), על כך שהם מסתירים מאות (326 לדיוק) הנחיות של פרקליט המדינה ובראשן ההנחיות לגבי מדובבים.
ההנחיות האלה, מתברר, הוסתרו כבר שנים.

בפרוטוקול הדיון ב-12.7.2021 כתב כך השופט וינוגרד בהחלטתו:

"… כפי שהובהר לעיל, התבקשו הגורמים הבכירים בפרקליטות להעביר רשימה 'של הנחיות התקפות לשיטתם ומחייבות אותם כיום'.
יש להניח כי 326 תוצאות שהתקבלו עד כה הן הפועל היוצא של אותה פניה. מחר שהפניה נעשתה לגורמים בכירים בפרקליטות, אין להניח שאלה שלחו הנחיות שאינן תקפות או שלשיטתם אינן מחייבות אותם כיום.
המסקנה הלכאורית היא שאכן ניתן להורות על פרסום הרשימה לאלתר. כנגד מסקנה משפטית זו עומדת שאלת התוצאה הפרקטית של פרסום רשימת הנחיות שיש להניח כי כותרותיהן אינן ברורות, קיימות ביניהן כפילות, וייתכן שאף קיימת ביניהן סתירה.
באיזון בין שיקולים מתנגשים אלה, וגם מתוך רצון לאפשר לפרקליטות פרק זמן מינימלי לבחינה ראשונית של אותן תוצאות ולהגעה למסקנה אם כן מדובר בהנחיות שעל פיהן פועלת הרשות בשלב זה ולא נפלה טעות בהעברת תוצאות אלה, אני מורה על פרסום רשימת ההנחיות שעל פיהן הרשות פועלת, מתוך אותן 326 תוצאות, עד ליום 19.10.21".

(תודה לאבי וייס)

הנפוטיזם בחונטה המשפטית

הבעל הוא דובר משרד המשפטים (משה כהן, שמרמה את הציבור בשליחות מנדלבליט); האישה: היועצת המשפטית לנציב תלונות הציבור – מס' 2 במשרד מבקר המדינה (טלי כהן, מערך הייעוץ המשפטי במשרד מבקר המדינה, כמו במשרדים רבים, הפך לסניף של הפרקליטות); גיסה של כהן הוא שופט בבית המשפט השלום בירושלים

אין זה סוד שהמערכת המשפטית היא (גם) חגיגה של נפוטיזם. איכשהו תמיד הילדים של שופטים ושופטות משתלבים במערכת וגם זוכים להתמחות אצל שופטי העליון.
אבל, גם בדרגים יותר נמוכים נראה שהחגיגה נמשכת ובמוצ"ש חשפתי בפייסבוק שלי עוד קשר נפוטיסטי.

כהן הוא דובר משרד המשפטים כבר שנים ארוכות. דובר נאמן, עד כדי כך נאמן שהוא הפך בפועל להעברת דף מסרים שקרי של מנדלבליט, בן ארי ושות' – ובמקביל מנהל מערך הכפשות נגד כל מבקרי הפרקליטות.

אני חוויתי את זה – כאשר כהן פעל, בין היתר, לפיטוריי מ"גלובס" ברשעות אין קץ, והכפיש אותי יחד עם אנשי שלומו בתקשורת, להם הוא מדליף ללא הרף.

ואיפה אישתו עובדת? ובכן, מסתבר שעו"ד טלי כהן היא העוזרת של היועץ המשפטי של מבקר המדינה – עו"ד יואל הדר, שמחובר בעבותות לחונטה המשפטית – למומי למברגר, שי ניצן ואביחי מנדלבליט.
על-פי הסדר ניגוד העניינים של עו"ד כהן היא מנועה מלעסוק בענייני הפרקליטות אבל היא והבוס שלה, עו"ד הדר, הם "הצינור המקשר" בין הפרקליטות למבקר המדינה.

צריך להבין: כל מערך הייעוץ המשפטי בכל משרד ממשלתי, למעשה הפך לשלוחת מנדלבליט, שלוחת הפרקליטות וחלק מהדיפסטייט הישראלי.
קחו למשל את משרד התקשורת, שם עו"ד דנה נויפלד, היועצת המשפטית של המשרד, היא חלק מהחונטה וחלק ממערך תפירת תיק 4000 (נויפלד היא עדת תביעה נגד נתניהו).

תזכורת: משרד מבקר המדינה, על הייעוץ המשפטי שלו, חסם למעשה את תלונתו של עו"ד דן אלדד על מנדלבליט ומרח אותה. אלדד עצמו סולק מתפקידו כמ"מ פרקליט המדינה.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
15:48 -> 16:45 -> 21:42

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »