יומן הבוקר
התקשורת – מלקקים לבנט, מטנפים את נתניהו
דרך עיתוני סופשבוע וסיכומי השבוע באולפנים אפשר לראות מצוין איך התקשורת עובדת ואיך היא גם נופלת בפח התדרוכים של בנט. ליקוקים לבנט, טינופת על נתניהו

מצד אחד, הליקוקייאדה נמשכת במלוא עוזה כדי להאדיר את בנט, למרות מחדליו – ומדהים לראות איך מזהים את התדרוכים עם אותן מטבעות לשון. מצד שני – דרך התדרוכים אפשר לראות מה ומי מדאיג את בנט בממשלה ואיך הוא מטנף בכל הזדמנות על נתניהו.

השבוע עמית סגל נעלם מבין דפי ה"נוניתון" ואילו נחום ברנע ונדב איל היו עסוקים באפגניסטאן. אל דאגה, אחרים מילאו את מקומם באותו כישרון ליקוק.

הנה הדברים:

***

האדרת בנט ו"הצלחותיו"

יוסי ורטר (מ"הארץ", זוכה "פרס" סוקולוב בקומבינה של פריבלגים ושמאלנים):

"אלמלא הדלתא, אמר לי השבוע מקורב לבנט, אני מוכרח לומר שזה נראה לא רע: הממשלה מתפקדת, השרים עובדים, התקציב עבר בממשלה פה אחד, ויעבור גם בכנסת… העסק זורם בהרמוניה יחסית וללא התנגשויות דמים".

עמוס הראל ("הארץ", עוד זוכה "פרס" סוקולוב בקומבינה של פריבלגים ושמאלנים):

"לקראת סוף השבוע הפיק ראש הממשלה, נפתלי בנט, פירות ראשונים ממאמץ מדיני ממושך שהתנהל מאחורי הקלעים. בנט הוזמן לביקור ראשון בארה"ב, שם ייפגש ביום חמישי הבא עם ג'ו ביידן בבית הלבן. בנוסף, הוא קיבל הזמנה – עדיין ללא תאריך – לבקר בקרוב במצרים, אצל הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי. לצד הופעה משכנעת במסיבת עיתונאים על הקורונה שלשום, וסימנים מעודדים להצלחת מבצע החיסון השלישי, עבר על בנט שבוע טוב יחסית…"

סימה קדמון:

"איילת שקד לא מחמיצה הזדמנות להרים לראש הממשלה: בסוף, היא אומרת, בנט עושה בדיוק מה שכתב בספר שלו (איזה שקר!). מסה של בדיקות, בידודים בפינצטה, סינון בשדה התעופה. מכונת הפייק של נתניהו עובדת, היא אומרת, אבל תכלס, מה שבנט כתב זה אחד לאחד מה שהוא עושה". שקד היא מכונת שקרנים בלתי נתפסת!

בן כספית:

"בפעם הראשונה נראה בנט השבוע כמו ראש ממשלה. מסיבת העיתונאים של בנט בנושא הקורונה היתה טובה, המסרים מדוייקים… לבנט יש תוכנית סדורה… הצבע חזר ללחייו של בנט, ולא בכדי. אם נוסיף למאורעות השבוע גם את העובדה שהתקבלו הזמנות לבית הלבן ולמצרים, נקבל ישורת מרשימה למדי לראש הממשלה… בנט הצליח לשקם את היחסים עם ירדן, סימן עכשיו טריטוריה עם מצרים וייצא בסוף החודש לבית הלבן".

בנט מסמן את האויב של הממשלה: בני גנץ – עם סוג של איום

טל שלו:

"מה עושים עם בני? החמיצות של גנץ מזכירה לבנט ולפיד שבהנפת יד אחת הוא יכול למוטט הכל"

בן כספית:

"שר הביטחון מסתובב מתוסכל מאז הקמת הממשלה ונראה כמלפפון חמוץ שנקלע לסלט פירות. בני תירגע! צריך לקוות שגנץ לא יעשה את הטעות הזו. הוא שר ביטחון נכון ואין לו שום סיבה לשבור את הכלים. הם עלולים לשבור אותו בחזרה" (אחרי רביב דרוקר, גם כספית מהלך אימים על בני גנץ).

וכרגיל: מטנפים על נתניהו

בן כספית:

"נתניהו פג תוקף. מירי רגב הטביעה חומת 'פג תוקף' על מצחו של מי שהיה עד לפני חצי רגע שמש העמים, השכינה בכבודה ובעצמה, האיש שכולנו חבים לו את קיומנו. הקוסם הפך לשפן. אולי עדיף לקפל, לפני שיקפלו אותו".

טל שלו (כתבה באמצע השבוע על תמונת נתניהו בשדה התעופה):

"מנהיג שירד מגדולתו ונמצא בתהליך של דעיכה".

סימה קדמון (מצטטת "גורם"):

"איפה הדוגמא האישית. הבן אדם שמבקש מחברי הכנסת לפתוח אוהלים בכנסת ויושב לבנט על הנשמה שהוא לא עושה כלום נגד הקורונה – עוזב את המדינה במצב כזה ונוסע לנופש?"

ראשית, הפילבסטרים בכנסת הסתיימו; שנית, נתניהו צדק כשישב על הנשמה של בנט בחיסון השלישי. אם גברת קדמון לא יודעת, אז היא קיבלה את החיסון הזה בזכות נתניהו (החיסונים הוזמנו ושולמו בזמנו); ושלישית: אני רוצה לראות את קדמון סונטת בבנט ולפיד על חופשות בשיא המגיפה. הם הרי בשלטון.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
20:33 * 12:55 -> 14:19 -> 16:35 -> 17:08 -> 17:42 -> 20:41 -> 21:18

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »