יומן הבוקר
נפתלי בנט וחברים (ויקיפדיה)
נפתלי בנט וחברים (ויקיפדיה)
מה גרם לבנט ולשקד לעשות פליק פלאק מרשים ביחס שלהם לפנסיות התקציביות? איך פוצצו מנהלי בתי החולים הציבוריים עוד בלוף של בנט?

אתמול הבאתי ציטוטים של בנט ושקד בהם הם תוקפים את הפנסיות התקציביות "המנופחות", והנה אתמול הם הרימו את ידם בעד ההצעה להכשיר תוספות לא חוקיות של פנסיה תקציבית לגמלאי הצבא ב-1.5 מיליארד שקל בשנה ועשרות מיליארדים לטווח הארוך.

וזו יכולה להיות רק ההתחלה: כי בעקבות גמלאי הצבא, עשויים לבוא גם גמלאי המשטרה, השב"ס, המוסד והשב"כ ולדרוש את אותם תנאים – כלומר, עוד עשרות מיליארדים לטווח הארוך.

***

שערוריית התוספות לפנסיה התקציבית: שוחד פוליטי של בנט הסחיט לגנץ

ניחא הצביעות והפרת ההבטחות שלא נראתה כמותה בהיסטוריה הפוליטית של מדינת ישראל. מה שמנחה את בנט הוא דבר אחד ויחיד: להישאר בכל מחיר על כיסא ראש הממשלה. והמחיר הוא כבד, כולו על חשבון משלם המיסים הישראלי – כלומר, אתם.
הוא צריך לשחד פוליטית כל מי שמאיים על הממשלה הזו: מנסור עבאס (53 מיליארד שקל), בני גנץ (עשרות מיליארדים), מנהלי בתי החולים הממשלתיים בהסכם שתיקה שערורייתי (תיכף נראה שיש הבדל בין ממשלתיים וציבוריים).
ומי משמשת כמליצת היושר שלו, זו שרצה מאולפן לאולפן, אומרת שהיא עובדת בשבילנו? איילת שקד.

צריך לומר זאת: יש לנו ראש ממשלה סחיט, שכל אחד יכול לסחוט אותו בכל רגע נתון ולהפיל את ממשלתו.

אספר לכם סיפור:

בזמנו רציתי לראיין את ח"כ מתן כהנא, שתכנן להגיש יחד ח"כ עוזי דיין מהליכוד הצעת חוק לקיצוץ בפנסיות התקציביות. שני אנשי צבא, שנהנים בעצמם מפנסיה תקציבית – אין ספק שזה לא טריוויאלי.
זה לא הסתייע, בין לבין הדובר שלו אמר שהוא רוצה ללמוד ממני על הפנסיה התקציבית, ובסופו של דבר הצעת החוק לא באה לעולם.

ואיפה כהנא היום? שותק כמו דג. וזה הסיפור כולו על רגל אחת: אנשי ימינה איבדו את דרכם האידיאולוגית לגמרי, אם היתה להם כזו. מכרו אותה בעשרות מיליארדים בשביל כיסאות, בשביל ג'ובים, בשביל שררה.
ומי משלם את המחיר? הציבור – השכבות החלשות ומעמד הביניים.

ועוד מה שקרה בישיבת הממשלה אתמול: אחרי שבנט ושרי הממשלה מיח"צנים את עצמם לדעת, בעיקר שהם "מכבדים" את אנשי המקצוע, היה מי שרצה לשמוע בעניין את יוגב גרדוס, ראש אגף התקציבים.
גרדוס יחד עם הממונה על השכר באוצר הוציאו חוות דעת נגד הגדלת הפנסיות ופירטו את עלויותיה המנופחות. ליברמן סירב בעוד אקט בריוני – וסתם למעשה לאיש המקצוע את הפה.

אני לא אומר שצריך לקבל אוטומטית את דעתם של אנשי המקצוע, הרי הריבון הוא הממשלה – אבל לשמוע לפחות?
למרות שחוות הדעת היתה מונחת לפני השרים, ספק אם מישהו הבין את השלכותיה ואת המספרים. היה עדיף שקולו של גרדוס יישמע, אבל בממשלה הזו יושבים בריונים כמו ליברמן שמשתיקים כל ביקורת.

לו זה היה נתניהו, היתה פורצת מהומה, כותרות ראשיות על אינטרסים פוליטיים וכד'. הנה, הממשלה מצפצפת לחלוטין על אנשי המקצוע, מקבלת החלטה פוליטית כדי לרצות את שר הביטחון – ואין איש פוצה פה.

בנט רימה את בתי החולים הציבוריים

7 מנהלי בתי חולים ציבוריים עמדו אתמול מול הציבור ואמרו דבר בלתי נתפס: אנחנו לא נקבל ממחר חולי קורונה, נגמר לנו החמצן.

ראשית, הסבר על ההבדל בין בתיה"ח ציבוריים לבתיה"ח ממשלתיים; האחרונים, כשמם כן הם, נמצאים בבעלות המדינה – כשהבולטים בהם הם שיבא, רמב"ם, איכילוב, סורוקה, בלינסון ועוד. יש שורה של בתי חולים ציבוריים, שהם לא בבעלות ממשלתית, אלא בבעלות עמותות אבל כמובן זוכים לתקציבים במסגרת החוק. מדובר בשערי צדק, הדסה לניאדו, מעייני הישועה ובתי החולים בנצרת.

הטענות כל העת של בתיה"ח הציבוריים היו, שהם מקופחים לעומת הממשלתיים. פרופ' עופר מרין, מנכ"ל ביה"ח שערי צדק אמר אתמול את הדברים מפורשות:

"יש הנהלות שונות של בתי החולים – יש בתי חולים ממשלתיים באחריות משרד הבריאות. רוב התקציבים שמועברים, אפשר לקרוא בדו"ח מבקר המדינה, עוברים ישירות ממשרד הבריאות לבתי החולים הממשלתיים. חלוקת העוגה – חלוקת התקצוב של בתי החולים – אינה שוויונית. המחאה שלנו מתקיימת שנים רבות. מאז תחילת הקורונה הגענו למצוקה יום יומית אמיתית, והיא על חלוקה שוויונית של המשאבים".

אז איך זה קורה דווקא בגל הקורונה הרביעי ולא קרה בגלים הקודמים, שהיו אף יותר קשים? למה דווקא עכשיו הגיעו מים עד נפש?

הטענה היא שמשרדי הבריאות והאוצר הפרו את הסיכומים איתם. לטענה הזו יש כתובת אחת – מי שיושב בכיסא ראש הממשלה – נושא בסמכות וגם באחריות: נפתלי בנט.

ושוב, תארו לעצמם שבאמצע הגל הראשון, השני או השלישי, מנהלי בתי החולים מכריזים במסיבת עיתונאים שלא יקבלו יותר חולי קורונה. מאותו רגע, כל התקשורת, ללא יוצא מן הכלל, היתה מתנפלת על נתניהו בשצף קצף ואומרת שהוא מקריב חיי אדם.

ומה קרה אתמול? דיווח יבש, די לקוני, בלי כל קשר לנוכל בנט.

תוסיפו לכך את הסכם השתיקה השערורייתי עם בתי החולים הממשלתיים, שביה"ח שיבא מיטיב לייצגו עם אין ספור ראיונות עם בכיריו שאנחנו רחוקים מקריסה.
סליחה, מי שמכם לדבר על כל המערכת? דברו בשמו של בית החולים שיבא בלבד – עובדה שהקולגות שלכם אומרים שנגמר להם החמצן.

בקיצור, מנהלי בתי החולים הציבוריים פוצצו אתמול עוד בלוף של בנט.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:19 -> 10:53 -> 13:22 -> 14:44 -> 18:04 -> 18:18 -> 18:58 -> 19:28 -> 19:57 -> 21:14

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »