יומן הבוקר
נפתלי בנט, מרב מיכאלי (ויקיפדיה)
לבנט יש פנאי לשעות של תדרוכים ל"עיתונאי" החצר שלו, אבל אין לו פנאי ל-5 דקות ממוקדות עם משפחה שבנה נאבק על חייו. מרב מיכאלי עשתה לירון אברהם תרגיל מכוער.

אתמול סערה הארץ בשני עניינים שממחישים היטב את דלות החומר, חוסר הרגישות, והרשעות של בנט וחברי ממשלתו, ואת הצביעות של התקשורת.

***

בנט, הבלבול בשמות, היחס המבזה והחיבוק משמאל

ראש ממשלה לא יכול להתבלבל בשמות, לא יכול לפהק ולא יכול שלא לשלוט בפרטים כשהוא מדבר עם משפחה שבנה החייל נאבק על חייו. נקודה.
בשיחה של דקות ספורות הוא חייב את זה למשפחה, הוא מחוייב לערכים, לרגישות, לאנושיות ולאמפטיה. כל הניסיונות של דובריו, של תומכי השמאל הצבועים ושל חייליו בימינה להסביר שזאת היתה טעות בתום לב בתוספת נזיפה מרומזת או שלא – שלא מדברים ככה לראש ממשלה, רק מוסיפים חטא על פשע.

אני גם לא קונה את התהייה על העוזרים שהיו צריכים להכין אותו – מהטעם הפשוט: בנט הוא ראש הממשלה, בנט הוא האחראי. כשהוא מדבר עם משפחה במצב כה רגיש, הוא יכול לעשות את המינימום הנדרש: מי צריך עוזרים שיש גוגל?
בנט הרי מתפאר עד כמה הוא משתמש בסלולרי שלו לווטאספים עם בוריס ג'ונסון ואלברט בורלא – אז שלפחות יעשה גוגל על בראל בן ניצה באמצעות הסלולרי שלו. לא רק לתדרוכים ווטאספים עם ראשי עולם ועם עיתונאי החצר שלו – אלא בשביל משפחה כואבת.

אם לבנט יש בשבוע פנאי לשעות ארוכות של תדרוכים ל"עיתונאי" החצר שלו (כן, שעות!) ואין לו פנאי ל-5 דקות ממוקדות עם משפחה שבנה נאבק על חייו, אז מדובר באיש מנותק שלא ראוי להיות ראש ממשלה.

מרב מיכאלי, ירון אברהם והצביעות הכפולה

אין לי בכלל ספק שמרב מיכאלי עשתה לירון אברהם מאלג'זירה 12 תרגיל מאוד מכוער בסופשבוע.
אברהם נראה לי הגון, הוא ביקש תגובה וקיבל תגובה לקונית ויבשה שמיכאלי תמלא אחר ההוראות – ופרסם את הידיעה על צאתה לחו"ל. כל אלו שמגנים אותו, צבועי השמאל, היו נוהגים באותו אופן אם היתה נופלת לידיים שלהם הידיעה על כך שמיכאלי טסה לחו"ל באמצע מגיפה ולמרות בקשת בנט.

מיכאלי היתה יכולה להימנע מהפרסום לו היתה אומרת לאברהם שמדובר בעניין רפואי, בלי להסגיר את הפרטים, ואפשר להניח שאברהם היה יורד מהסיפור.

למה היא עשתה זאת? כי זאת מרב מיכאלי. כלפי חוץ – נאורה, פמיניסטית, מסבירה פנים; מאחורי הקלעים –  מרשעת ודיקטטורית.
מיכאלי טמנה לאברהם פח – אין לי בכך ספק – כדי שהפוקוס מהפליק פלאק שלה על פונדקאות ינדוד לביקורת על אברהם.
וכך אכן היה. הצליח לה.

וכאן באה הצביעות הכפולה, גם של אלג'זירה 12. זה יפה שכל הקולגות של אברהם התגייסו לטובתו ונגד ה"לינץ'" שעשו לו ברשתות החברתיות, אבל הערוץ זה הוא האחרון שיכול לדבר על לינצ'ים – הוא מומחה בלינצ'ים, כמונופול טלוויזיוני.

צריך להבין, ערוץ 12 תופס כ-50%-60% מנתח השוק של הצפייה בטלוויזיה וכמונופול הוא הפך דורסני, שמבצע לינצ'ים באנשים, הרבה פעמים בצורה מוגזמת, מרושעת וחסרת כל פרופורציה.

הלינץ' שהם עשו לנתניהו ולמשפחתו במשך שנים ארוכות, כמו מכבש יומיומי, הוא כאין וכאפס לעומת הלינץ' שעבר אברהם.
נכון, נתניהו היה ראש ממשלה ואברהם הוא עיתונאי – ויש הבדל משמעותי במעמד. אבל, אין הבדל בעיקרון: הפעלת מכבש הכפשה כשיטה היא לא שונה בין נתניהו לאברהם.

 ולכן, אני לא קונה את הבכיינות של ערוץ 12. הכוח עדיין אצלו ודרכו של כוח שהוא תמיד משחית מוסרית וערכית. זה גרם לערוץ הזה להשחתה עיתונאית שמקורה בפרסום שיטתי, מגמתי ומסולף של קטעים מחקירות, הפיכת הערוץ לבית דין שדה שגזר את דינו של נתניהו עוד לפני שהוגש בכלל כתב אישום ונערך משפט.

בצורה עקומה: הערוץ אוכל עתה את הדייסה שהוא בישל.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:50 -> 13:29 -> 14:09 -> 14:45 -> 15:37 -> 18:13

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »