יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
אבי וייס ואני עברנו על החשבוניות שהוצגו ע"י הפרקליטות כעדות לקיומו של "קו אספקה" של סיגרים ושמפניה לבני הזוג נתניהו. איך לומר בעדינות? המספרים לא מסתדרים. בפרקליטות הבינו שהדס קליין עדה בעייתית, אבל היו נעולים על תפירת התיק לנתניהו

במהלך חקירתה הראשית של הדס קליין הציגה הפרקליטות שורה של קלסרים ומאות חשבוניות לפחות של ספקי יינות וספקי סיגרים.
אבי וייס ואני עברנו על אותן חשבוניות והתמיהה לגבי חישובי השמפניות והסיגרים שהגיעו כביכול למשפחת נתניהו (לפי כתב האישום קרוב ל-700 אלף שקל, המספר שננקב היה על חודו של שקל) רק התחדדה.

***

היה לי ברור כבר לפני ההצגה של החשבוניות שאין ולא היה לפרקליטות שום יכולת לחשב את הכמויות שהגיעו לנתניהו, במיוחד כשאין תעודות משלוח בנמצא. כל הניחושים וההשערות לגבי הכמויות התבססו על אמירותיה של קליין בלבד.

קליין הציגה את המפתח לחישוב: כל הסיגרים שנרכשו אצל מילצ'ן ופאקר – נותבו לבנימין נתניהו בלבד; לגבי השמפניות – זה לשיטתה שני שלישים לשרה נתניהו והשאר לצריכה עצמית של מילצ'ן.
קליין שללה את האפשרות שסיגרים נרכשו לא בשביל נתניהו (כי מילצ'ן ופאקר לא מעשנים) ואמרה שראש הממשלה לשעבר אהב סיגר אחד מסוג מסויים.

הדברים האלה לא מתיישבים ממש עם החשבוניות: חלק גדול מהשתייה, הן אצל מילצ'ן והן אצל פאקר, היא שתייה מסוג אחר לגמרי.
נכון הוא שיש שמפניות, אבל לפי דבריה של קליין בני הזוג מילצ'ן נהגו לשתות קרוב לבקבוק שמפניה מהסוג של שרה נתניהו בכל ארוחת ערב שהיו בארץ. כיוון שמילצ'ן שהה בארץ בכל קיץ, כ-3 חודשים לדבריה, הוא צרך כ-90 בקבוקי שמפניה לבדו בשנה, וזה עוד בלי אירוחים שהוא הרבה בהם.

בכל מקרה, דבר אחד ברור: כמויות הסיגרים והשמפניות שמיוחסות לבני הזוג נתניהו נופחו בצורה משמעותית.

לגבי הסיגרים: יש רכישות סיגרים מגוונות, לא רק הסיגר האהוב לכאורה על נתניהו, ולכן נשאלת השאלה, בשביל מה?
אני מעריך שבהמשך חקירתה הנגדית יוכח שהן פאקר והן מילצ'ן רכשו גם רכשו סיגרים לצריכה עצמית, גם אם לדבריה לא עישנו בעצמם (למשל, לאירוחים).

דבר נוסף תמוה: קליין מתהדרת בקשרים החבריים שלה עם יבואן השמפניות דובי פיינטוך, שהביא עד לפתח ביתה את השמפניות במחיר סיטונאי ויחסית זול.
אז למה היא עבדה עם שורה של ספקי שתייה והזמינה גם מהם שמפניות? לא ברור.

יתר על כן: בחומרים שהוצגו קליין מבקשת להחזיר כספים לאותו פיינטוך ולאתי קנר ז"ל, קודמתה בתפקיד, לאחר שרכשו חבילות סיגרים מהדיוטי-פרי עבור נתניהו לטענתה.
ההסבר שלה לרכישות של השניים – כדי לחסוך בעלויות. הבעיה, בחלק מהמקרים הוצגו חשבוניות מהדיוטי-פרי ובחלק לא. והבעיה העוד יותר חמורה: רכישות כאלה חייבות במכס ושום קבלה לא הוצגה לתשלום מכס.

אין לי ספק שקליין שיקרה לגבי היקף הסיגרים שהגיעו לנתניהו ואין לי גם ספק ששיקרה לגבי היקף השמפניות שהגיעו לשרה נתניהו. גם אין לי צל של ספק שכל השקרים הללו ייחשפו במהלך חקירתה הנגדית.

ופה אנחנו מגיעים לנקודה הכי משמעותית: הלהט של קליין לנקום בבני הזוג נתניהו היה ברור לפרקליטות, המניעים הפוליטיים שלה היו ברורים, השנאה שלה מבצבצת מכל משפט שלה.
עם כל המטען הזה היא באה כשהיא לא מצויידת בראיות כמו תעודות משלוח, אלא רק עם חשבוניות, מרביתן לא קשורות בכלל לבני הזוג נתניהו. אין ולו בדל של ראייה לכך שהכמויות הנקובות בכתב האישום הגיעו לבני הזוג נתניהו.
תוסיפו לזה את שיטות הרכישה שלה, הקשרים עם יבואן השמפניות, ההסברים התמוהים על רכישות במזומן בעשרות אלפי שקלים, קניות בכרטיס האשראי הפרטי שלה ועוד.

מה, הפרקליטות והמשטרה לא הבינו שמדובר בעדה מאוד בעייתית, בלשון המעטה, שטעונה בדיקה?

הם הבינו גם הבינו, הם ראו גם ראו. אבל הם תפרו את תיק 1000, בדיוק כמו את תיק 4000, בעיניים עצומות לרווחה.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »