יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי), ארנון מילצ'ן (צילום מסך)
קליין: מילצ'ן אמר לי 'אל תזרקי אותי מתחת לגלגלי האוטובוס', אמרתי לו הכי קל לזרוק אותי. ליאת בן-ארי אמרה לעו"ד בן צור 'למה אתה מכניס אותה לאותה סירה של מילצ'ן, היא לא באותה פוזיציה?' קצת על המתח בין הדס קליין לארנון מילצ'ן ולעו"ד בעז בן צור

החקירה הנגדית של הדס קליין חשפה רק בחלקה את המתיחות העצומה שהיתה בין קליין למילצ'ן על רקע החקירה בתיק 1000 וגם את המתיחות שעודנה בינה לבין עו"ד בעז בן צור, שהיה פרקליטה.

***

מאמירותיה של קליין ניתן היה להבין שמילצ'ן חשש שהיא "תזרוק אותו מתחת לגלגלי האוטובוס" והיא חשבה שזה מה שעושים לה.

כמו כן ניתן היה להבין עד כמה הפרקליטות ובראשה ליאת בן ארי, התייחסה לקליין כמו אתרוג שצריך לשמור אותו לאחר שבן ארי, לטענת קליין, אמרה לעו"ד בן צור, לשעבר עורך דינה של קליין והיום עורך דינו של נתניהו, ש"היא לא באותה סירה כמו מילצ'ן".
אמירה הממחישה עד כמה קליין היתה מוגנת.

הנה התמליל הרלוונטי:

קליין: אין בעיה שיסירו הכל, הכל בסדר. זה החיסיון הוא שלי אז אני אומרת, אני לא מפחדת מכלום, אין בעיה בכלל. אני כן אומרת שברגע שארנון הפך להיות חשוד אני חשתי בצורה מסוימת שאני מתחילה להינזק מזה מהבחינה שבסופו של יום ארנון מילצ'ן הוא המשלם וצריך לשמור על ארנון והתחלתי לחוש בכך כשבאחת השיחות שמר בן צור אמר שהוא דיבר עם גב' ליאת בן-ארי ושאלו אותו, הוא רצה לומר שהדס תלך להתראיין ולספר למה פה לא היה שוחד, ואז בהגינותה ליאת אמרה לו, ליאת בן-ארי אמרה לו למה אתה מכניס אותה לאותה סירה של מר מילצ'ן, היא לא באותה פוזיציה ואז בשיחת טלפון שהייתה איתו שהוא סיפר.
אני אמרתי לו אני חשה שכאילו אני נכנסת למקום שאני לא אמורה להיות. נכתב מכתב ליועץ המשפטי דאז מנדלבליט ולצמרת הפרקליטות מבועז, הטיוטה יצאה קודם אלי וליועץ התקשורת שלנו, אני עברתי

עו"ד חדד: מי זה יועץ התקשורת?

קליין: דאז, אין לי יועץ תקשורת, רונן צור, רונן צור, אין בעיה, המכתב נשלחה טיוטה, היו לי כאבי בטן איתה, הלכתי להתייעץ עם גיורא אדרת.

עו"ד חדד: טיוטה למי?

קליין: טיוטה למכתב ליועץ המשפטי לממשלה. אני ראיתי שהמכתב ברובו אומר כל מה שהם עשו, הם עשו ביחד ארנון והדס, כל מה שהם בלמו, הם בלמו, בקצרה, בלמו ביחד, הם חשים כעס רב על צורת החקירה וביום מן הימים הם גם יתבעו את הדברים.
הם היו חברים הזוג נתניהו, הדברים לפעמים אי אפשר היה לעמוד בדרישותיה של הגברת נתניהו וניתנו דברים וגם חברות טמונה שם, ואני לא אהבתי את המכתב הזה כיוון שאמרתי עם כל הכבוד אני לא….

השופט בר-עם: המכתב לכאורה הוא בשמך או בשם מר מילצ'ן?

קליין: זה מכתב שמר בועז בן צור שולח.

השופט בר-עם: מטעם מי.

קליין: מטעם ארנון ומטעמי.

השופט בר-עם: גם מטעם ארנון?

קליין: כן, כמובן מטעם ארנון, עצם העניין היה להוריד את, ואז התייעצתי עם עו"ד אדרת והוא עזר לי להוריד את כל הפסקאות שלא קשורות אלי ואכן כך יצא המכתב, אבל אני לא זוכרת את התאריך אבל רגע, רק שנייה, אני התקשרתי לארנון כיוון שקיבלתי הודעה ממנו מאוד זועמת שהוא קיבל הודעה מבן צור שאני לא מוכנה לשכב על הגדר ולהתראיין לעובדה בזמן שאני בכלל, לא זוכרת כבר, זה לא עדויות וכדומה אבל אני לא מוכנה להתראיין על הדבר הזה ולהזים את עניין השוחד.
וארנון צלצל אלי ואמר לי אני מתפלא עליך, אני מבין שאת זה, ונוצר מתח, זה אחד המתחים שאז אמרתי וכשראיתי את המכתב, את טיוטת המכתב אמרתי לארנון מה אתה לא מבין פה?
אגב, אני גם דיברתי עם בועז בן צור ואמרתי לו אני מבינה שעל המזבח כדי להציל את ארנון אתם זורקים אותי מתחת לגלגלי האוטובוס כי זה המילים של ארנון, אל תזרקי אותי מתחת לגלגלי האוטובוס, אמרתי לו במשחק בין מי צריך זה הכי קל לזרוק אותי פה…

עו"ד חדד: גב' קליין.

קליין: רק שנייה אני אומרת כי אתה פתחת פה משהו אז אני מבקשת.

עו"ד חדד: את זוכרת מה שאלתי אותך?

קליין: רגע, אמרתי לארנון אני מבקשת לקבל עורך דין אחר,

השופטת פרידמן-פלדמן: עו"ד בן צור היה עורך דין של מר מילצ'ן.

קליין: כן, הוא התחיל איתי והוא אחר כך ייצג גם את ארנון והיינו שנינו עדים ובאיזשהו שלב זה באמת התפתח לארנון ואני אמרתי אני חשה שיש פה איזה משהו לא תקין וארנון באמת אמר את יודעת מה? יש פה משהו.
הרמנו טלפון לבן צור וביקשנו או להרחיב את הצוות או להפריד, וחטפתי, וארנון היה איתי על הקו, זאת אומרת אני לא ממציאה ולא אומרת כלום, מר בן צור אמר שאם אני לא סומכת על האינטגריטי שלו אין חיה כזאת, הוא יודע את הגבול, הוא יודע היכן לשים את הדברים והכל בסדר, שאני אסמוך עליו.
אז לשאלתך בפקפוק ובתימהון מדוע אני נסעתי ללונדון, נכון, נסעתי ללונדון, גם נסעתי לארצות הברית גם בועז בן צור כשארנון נחקר בארצות הברית גם, נכון, טסנו רבות ללונדון.

עו"ד חדד: אני מוכן להודות שלא הותרת אפילו טיפה מהתמיהה, להיפך, יצרת לי עוד המון תמיהות נוספות.

קליין: אין בעיה, אני מספרת לך.

עו"ד חדד: מתי הייתה השיחה עם עורכת הדין בן-ארי? על זה שתתראייני בעובדה?

קליין: אין לי מושג, בועז היה באיזה פגישה אחרת והוא סיפר, זה מה שהוא סיפר שהוא גם הצליח להחדיר איזה מילה לדבר הזה, זה מה שבועז סיפר לי.

עו"ד חדד: ומה הייתה התגובה של עורכת הדין בן ארי לפי מה שאת יודעת?

קליין: אמרתי לך את התגובה, זו אולי הייתה שיחת מסדרון, אין לי מושג מה הוא אמר. אמרתי לך מה הוא אמר, הוא אמר, למה אתה מכניס את הדס קליין, מה היא קשורה לעסק הזה? למה אתה שם אותה באותה פוזיציה עם ארנון מילצ'ן, זו הייתה התשובה.

עו"ד חדד: זה מה שהיא אמרה.

קליין: ואז שאלתי אותו, אמרתי לו אני שומעת את המוסיקה שלך.

עו"ד חדד: מתי זה היה בערך, קצת אחרי שהוא נחקר באזהרה, הרבה, מתי בערך זה היה?

קליין: לא יודעת להגיד לך, לא זוכרת, לא זוכרת אבל תראה את המכתב שהוא שלח אז אתה תוכל להתחיל להבין לוחות זמנים.

עו"ד חדד: כמה מכתבים נשלחו?

קליין: לידיעתי רק אחד.

עו"ד חדד: לא, כי סיפרת אתמול על עוד מכתבים שנשלחו?

קליין: אני סיפרתי על עוד מכתבים שנשלחו?

עו"ד חדד: כן, אני אזכיר לך, את סיפרת על מכתבים שנשלחו ביחס לחומרים בהנהלת חשבונות, את זוכרת? אתמול סיפרת על מכתבים שנשלחו,

קליין: לא, לא סיפרתי על מכתבים. אני אמרתי שבועז בן צור ביקש שאני בתוך חדר החקירות, הוא דיבר עם החוקרים לבקש את הקלסרים בחזרה, על זה אתה מדבר?

עו"ד חדד: כן.

קליין: לא, לא נשלחו מכתבים, בועז ביקש ממני מספר פעמים להתקשר לחוקר דני יופה לשאול מה בדבר הקלסרים, מדוע לא מחזירים לנו? באיזשהו שלב אני אמרתי לו אני לא מתקשרת יותר, לא נראה לי שנקבל אותם.

עו"ד חדד: מתי זה היה את זוכרת? את זה את זוכרת?

קליין: אתה בטח מכיר את החקירה הזאת, אני לא זוכרת.

עו"ד חדד: לצערי אין לזה רמז, מתי זה היה, את זוכרת?

קליין: שהקלסרים נתפסו והגעתי לחקירה? הגעתי לעבור על הקלסרים, לא יודעת להגיד לך תאריך. היה, היה.

עו"ד חדד: אם אני אספר לך, אני אקדים לך שאין תיעוד לחקירה הזאת זה יהיה דבר, האמת היא שבמשפט הזה שום דבר כבר לא יפתיע אף אחד. בואי נמשיך.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »