מאמרים

"האגודה לזכויות האזרח": הארגון שיצחק רבין ז"ל כינה "האגודה לזכויות החמאס"

"האגודה לזכויות האזרח" היא עוד ארגון שמאל, די קיצוני, שמתהדר בשם "מפוצץ" אבל רוב עיסוקו הוא תמיכה די רחבה במאבק הפלשתיני, תוך חדירה למערכת החינוך
לוגו האגודה לזכויות האזרח בישראל

"האגודה לזכויות האזרח" או "האגודה לזכויות החמאס" בלשונו של רבין – מקבלת מיליונים מארגוני שמאל ומדינות זרות – וגם מעיריית ת"א וגוגל – כדי לשרת את המאבק הפלשתיני; בין הדמויות הבולטות: רחל ליאל (אמה של דפנה ליאל), יו"ר הוועד המנהל ואורי זכי, חבר הוועד המנהל ובן זוגה של תמר זנדברג – שניהם אנשי שמאל; הבעיה החמורה: חדירה למוסדות החינוך בישראל כולל מדרשות צבאיות.

***

"האגודה לזכויות האזרח" היא עוד ארגון שמאל, די קיצוני, שמתהדר בשם מפוצץ אבל רוב עיסוקו הוא תמיכה די רחבה במאבק הפלשתיני.

הגדרת האגודה, כפי שבאה לידי ביטוי בדוחות הכספיים שלה היא:

"לפעול למען ההגנה על זכויות האדם והאזרח בישראל, בשטחים הנתונים בפועל לשליטתה, ובכל מקום שבו הפגיעה בזכויות נעשית על ידי רשויות ישראליות או מטעמן".

איפה מתחילה הבעיה עם ארגוני שמאל וארגונים פרו-פלשתינים כאלה? שהם לא מסתפקים רק בתמיכה משפטית וכד' אלא מנסים להנחיל את האג'נדה שלהם במוסדות רשמיים של המדינה ואף מצהירים על כך בריש גלי, במטרות האגודה:

"לקיים פעילות חינוכית, במוסדות חינוך או מחוצה להן, במגמה לפתח ולהעמיק את המודעות לזכויות האדם והאזרח, מהותן וחשיבותן בחברה דמוקרטית; לקיים פעילות חינוכית, הרצאות וסימפוזיונים בבתי ספר, במוסדות להשכלה גבוהה, במכללות למורים, במדרשות צבאיות(!) ובפורומים ציבוריים למען הגברת המודעות לזכויות האדם בישראל; להכין, לפרסם ולהפיץ חומר כתוב בנושא זכויות האדם והאזרח, לרבות חומר רקע וחומר לתוכניות לימודים לבתי ספר, עבור מערכת החינוך".

סליחה, אבל מי שמה של עמותה פרטית להתיימר "לחנך" תלמידים בבתי ספר, במדרשות צבאיות ובאוניברסיטאות – בנושא כזה או אחר. ולמה חלק ממערכות החינוך משתפות איתה פעולה?
זה שורש כל הרע. חלק מעמותות השמאל חדרו למערכת החינוך, בשיתוף פעולה מלא עם שלטון הפקידים הישראלי, במה שנראה כמו שטיפת מוח מגיל צעיר לטובת תפיסה פוליטית מאוד מסויימת ובהרבה מקרים אנטי ישראלית.

אולי העדות הכי טובה לתפיסתה של האגודה היא בתפקיד של אחת המנהלות באגודה, שירה ליבנה: "מנהלת היחידה לזכויות האדם בשטחים הכבושים", זה תוארה באתר האגודה. אין מה להכביר במילים.

יצחק רבין: "האגודה לזכויות האזרח"? זו "האגודה לזכויות החמאס"

לא רק ארגוני ימין לא "אוהבים" בלשון המעטה את פעילותה של "האגודה לזכויות האזרח", אלא היה זה דווקא ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, שכינה אותה "האגודה לזכויות החמאס", כאשר עתרה זמנו נגד החלטתו לגרש ללבנון מאות פעילי חמאס.

וגם ראש הממשלה הנוכחי נפתלי בנט מכיר את האגודה הזו. בכהונתו כשר חינוך שיגרו לו משפחות שכולות מכתב בזו הלשון:

"האגודה לזכויות האזרח הינו ארגון דה-לגיטימציה קיצוני ביותר שבין שלל פעולותיו כנגד מדינת ישראל נלחם בנו, המשפחות השכולות, בצורה ישירה, עת הוא מגן על מחבלים שרצחו את ילדינו, הורינו, אחינו, נשותינו ובעלינו". 

עוד נכתב:

"לצערנו, אותם ארגוני דה-לגיטימציה מגנים שוב ושוב על אותם רוצחים שפלים. לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך ייתן רוח גבית לארגון זה. בסייעני הטרור יש להילחם ביד קשה ולא להעניק להם תמיכה תקציבית שיוצאת מהכיס של כולנו".

בנט החליט אז לבטל את יום העיון בשיתוף האגודה והנחה את מנכ"ל משרדו לקיים בדיקה מעמיקה באשר לשיתוף הפעולה עם העמותה.
אני לא בטוח שבנט הנוכחי היה חוזר על אותה החלטה.

מחזור הפעילות של העמותה (2019)

כ-8.5 מיליון שקל.

התורמים של העמותה (2019)

שורה ארוכה של קרנות זרות המזוהות עם השמאל, ובראשן הקרן החדשה לישראל עם תרומה של כ-1.2 מיליון שקל.

את הרשימה הארוכה תוכלו לראות ברשימה שצירפתי למאמר מתוך הדוחות הכספיים המלאים של העמותה.
שימו לב שבין התורמים נמצאות שגרירויות נורבגיה וקנדה – עוד תופעה אצל ארגוני השמאל: מדינות התומכות בארגונים עם אג'נדה פוליטית מסויימת. כמו כן, גם ענקית ההיי-טק גוגל תרמה קרוב ל-50 אלף שקל.

התרומה הבולטת בארץ היא תמיכה של עיריית ת"א בהיקף של כ-70 אלף שקל. למה עיריית ת"א צריכה לתמוך בארגון שמאל? הפתרונים לרון חולדאי, אבל זה ממש לא מפתיע.

הדמויות הבולטות והמוכרות בעמותה

היו"ר רחל ליאל, אמה של דפנה ליאל וחבר הוועד המנהל אורי זכי, בן זוגה של תמר זנדברג

כנשיא ה"אגודה לזכויות האזרח" משמש הסופר סמי מיכאל; יו"רית הוועד המנהל היא רחל ליאל, אמה של דפנה ליאל, הכתבת הפוליטית של ערוץ 12. ליאל האם שימשה במשך של כ-8 שנים (נובמבר 2009 עד יולי 2017) כמנכ"לית הקרן החדשה לישראל בישראל, עוד ארגון שמאל.
בעלה של רחל הוא אלון ליאל, עוד איש שמזוהה עם עמדות שמאל מובהקות וכאחד מאנשי הכת של רק-לא-ביבי. ליאל, לשעבר מנכ"ל משחץ החוץ, תמך בעבר בתנועת הבי.די.אס.

הברנז'ה של התקשורת תמיד מתרעמת על הערבוב בין הורים ילדים. זו היתממות. הציבור צריך וחייב להכיר את בית הגידול של דפנה ליאל וכפי שכל צופה מרגיש, בית הגידול הזה משפיע בהחלט על דיווחיה ופרשנויותיה.
ליאל הבת הפכה בשנה האחרונה לדוברת "גוש השינוי" בכלל ושל יאיר לפיד בפרט.

אורי זכי, בן זוגה של תמר זנדברג, משמש בנוסף כיו"ר הנהלת מרצ וייסד את ארגון השמאל "החזית להגנת הדמוקרטיה".
אורי זכי מרבה לגדף את נתניהו וללעוג לו. השבוע הוא קרא לח"כ עמיחי שיקלי "אוויל פשיסטי" – בפטרוניות והתנשאות האופייניים לשמאל.

ארגון "אם תרצו": "האגודה לזכויות האזרח" פועלת נגד חיילי צה"ל

בשנת 2015 פרסם ארגון הימין "אם תרצו" סקירה על 20 ארגוני שמאל הפועלים נגד חיילי צה"ל ובהם, בין היתר, "האגודה לזכויות האזרח", יחד עם "בצלם", "שוברים שתיקה" ועוד.

בדוח נכתב:

"האגודה לזכויות האזרח, הנהנית מתקני השירות הלאומי, נתמכת על ידי קרן פלסטינית בשם 'המנהלת לזכויות האדם והמשפט הבינלאומי' היושבת ברמאללה (לאחרונה קיבלה תמיכה של כ-50 אלף דולר). היא אף סייעה למחבלים שדקרו יהודים בגל הטרור האחרון.
האגודה פועלת להשבת לימודים אקדמיים למחבלים הכלואים בישראל, והיא לקחה חלק בפעילות קואליציית ארגונים בביהמ"ש למען שעאוון ג'ברין – פעיל ב'חזית העממית לשחרור פלסטין'.
ארגון "רופאים לזכויות אדם" (מתוקצב מן הקרן ברמאללה), מאשים את צה"ל בעולם ב'עינויים והתעללות בפלסטינים' וב'ביצוע פשעי מלחמה', והוא פועל להפסקת מדיניות הסיכול הממוקד של צה"ל.
בעבר העניק הארגון חסות משותפת לתערוכה שהציגה את חיילי צה"ל כמי שיורים כביכול באזרחים פלסטיניים. 'רבנים למען זכויות אדם' נתמך גם כן על ידי אותה הקרן מרמאללה, וכך גם 'הוועד נגד עינויי', 'מוקד' ועוד".

שכר הבכירים בעמותה (2019)

בסך הכל שכר יחסית צנוע להיקף פעילות העמותה:
המנכ"לית עו"ד שרון אברהם-ויס מרוויחה כ-20 אלף שקלים ברוטו לחודש.
שאר ארבעת הבכירים מרוויחים בין 14 ל-16 אלף שקלים בחודש.

מה חדש?