מאמרים

חשיפה! נתניהו בחקירתו: "נוני מוזס יכול לעשות הכל"

קטעים מפרוטוקולי החקירות של נתניהו עצמו, של מירי אדלסון, של ניר חפץ ושל רו"ח זאב פלדמן, המשרטטים את שיטות העבודה הפסולות והמאיימות של נוני מוזס
פרוטוקולים – נוני מוזס יכול עשות הכל

נתניהו: "נוני מוזס יכול לעשות הכל, יכול לחדור, לאסוף תיקים, יש לו אמצעים לא פחות מגוונים ומפותחים משלכם (המשטרה)"; מוזס לנתניהו: "מה שקורה בהתנגשות בין אדלסון לביני – אתה אוכל אותה".

מרים אדלסון: "מוזס איים על המפרסמים, אם הם יפרסמו אצלנו, לא יהיו שם"; ניר חפץ: "גם ליברמן יכול ללמוד ממוזס… הוא דיסקרטי ממש".

***

בתחילת השבוע חשפתי קטעים מעדותן של מרים אדלסון והדס קליין המתארים את נוני מוזס, מו"ל 'ידיעות אחרונות', בצבעים לא מחמיאים בלשון המעטה – כמאפיונר, כאיש שידו בכל. העדויות של השתיים היו במסגרת תיק 2000 שהאישום בו נגד נתניהו, עד כמה שזה יישמע מגוחך, שהוא לא דיווח מהר על עסקת השוחד לכאורה שהציע לו מוזס.

בקרוב מאוד אסביר מה קרה באותן שיחות, מי ביקש מנתניהו להקליט ולמה התיק הזה לא היה צריך לבוא אל אוויר העולם.

אגב, גם רז נזרי, המישנה ליועץ המשפטי לממשלה, חשב שצריך לסגור את התיק אבל נזרי זכה למבול קללות מאנשי שלומה של הפרקליטות בתקשורת כמו מוטי גילת (קרא לו "נחש צפע") על עמדתו.

בחשיפה היום אני מביא עוד קטעים מפרוטוקולי החקירות של נתניהו עצמו, של מירי אדלסון, של ניר חפץ ושל רו"ח זאב פלדמן המשרטטים את שיטות העבודה הפסולות והמאיימות של מוזס.

בנוסף, אביא קטע קצר באחת השיחות בין מוזס לנתניהו.

***

תחילה לקטעים של נתניהו בחקירותיו על מוזס שמדברים בעד עצמם:

נתניהו: "האיש הזה, זאת לא המצאה שלי וכל התקשורת יודעים, זה הפיל שיש בחדר, האיש שאסור להגיד שמו, ככה קראתי לזה, האיש שאסור להגיד את שמו, יכול לעשות הכל, יכול לחדור, לאסוף תיקים, יש לו אמצעים לא פחות מגוונים ומפותחים משלכם (כוונתו למשטרה). הוא נותן כתבות נחמדות אם אתה נחמד אליו, הוא מאיים עלייך בתחקירים…".

בהמשך:

"נוני מתנגד לי בגלל הקו שאני מייצג, נוני מתנגד לי בגלל שאני לא מכפיף את עצמי, בניגוד לקודמיי! מכמה מקודמיי… מכפיף את עצמי זה שאני לא מוכן לעשות כדברו, לא מוכן לעשות מה שהוא… לא מוכן, לא מוכן, ואני הראשון שלא היה מוכן".

מירי אדלסון המשיכה לתאר את האיומים של מוזס על מפרסמים שלא יפרסמו ב"ישראל היום":

מירי אדלסון: "… אבל כל פעם הם (המפרסמים) אומרים אין, אין מודעות וזה. אני יודעת ש… למה אין מודעות, כי נוני מאיים על האחרים כאילו אם הם יפרסמו אצלנו לא יהיה שם…".

בהמשך:

מירי אדלסון: "בהחלט יכול להיות שהתלוננתי שאנשים לא מפרסמים אצלנו בגלל שהם מפחדים מנוני. כי הוא יכתוב מאמרים רעים עליהם.
אנשים באו למחלקת פרסום, ביקשנו מהם ש… לא יכולים הם אמרו לנו, ואמרנו להם אתם מוכנים להגיד את זה בקול, שנכתוב את זה, או להגיד למשטרה, לא היו מוכנים".

חוקר: "למה?"

מירי אדלסון: "מפחדים".

ושימו לב איך מתאר ניר חפץ, עורך בכיר אצל מוזס ולימים דובר משפחת נתניהו – את מוזס:

ניר חפץ: "אתה צריך להבין שהחדר של נוני יש מעטי מעט באותה תקופה שיכלו להיכנס. זה היה דבר נדיר מאוד".

חוקר: "למה?"

ניר חפץ: "כי הוא לא נותן והוא גם נוני לא… אין לו מחשב, הוא לא כותב שום דבר הוא לא חותם על שום דבר. אפילו על חשבונית שהוא חייב אז זה עם עיפרון הוא עושה וי. הוא לא חותם. בקיצור זה הוא חיה מאוד דיסקרטית. גם ליברמן יכול ללמוד ממנוהוא דיסקרטי ממש".

באחת השיחות של מוזס עם נתניהו הוא אמר לו במפורש שהוא קורבן למאבק בין "ידיעות אחרונות" ל"ישראל היום":

נתניהו: "אני לא עשיתי".

מוזס: "מה זה לא עשית? מבחינתי ביבי כל מה שהוא (שלדון אדלסון) עושה זה אתה".

ראש הממשלה: "אני אומר לך באמת, בהן צדק. מה פתאום! בהן צדק!"

מוזס: "בסדר, מה אני יכול לעשות?"

ראש הממשלה: "בהן צדק".

מוזס: "אתה יודע אנחנו מדברים על זה כבר כמה שנים, שמה שקורה בהתנגשות בינו לביני אתה אוכל אותה".

בהמשך בשיחה נוספת ביניהם – מוזס מפיל את האשמה על נתניהו שהוא נפגע מהקמת "ישראל היום" כשנתניהו מסביר לו שזה קול אלטרנטיבי בתקשורת. מבחינה כלכלית זו הזייה: נכנסת תחרות בשוק התקשורת ומוזס מאשים בה את נתניהו…

"מוזס: "מי הפיל אותי שבע שנים? אתה".

נתניהו: "שנים ארוכות, אתה…"

מוזס: "שבע שנים אתה, ומי הפיל אותי? אתה".

נתניהו: "לא הפלתי אותך, לא הפלתי אותך, מה הפלתי אותך? אני בטח לא הפלתי אותך".

מוזס: "מה זאת אומרת".

נתניהו: "זה שהיה פה עיתון נוסף, עיתון נוסף, בא, רק משום ש…"

מוזס: "שיהיה עיתון נוסף, יהיה. לבריאות שיהיה עיתון נוסף".

נתניהו: "…והציבור שותף שאין כל אלטרנטיבה, אין כל אלטרנטיבה, בשביל זה הוא קם, הוא לא קם כדי לפגוע בך, הוא קם כדי לייצר קול אלטרנטיבי …

מוזס: "יכול להיות אבל זאת התוצאה".

נתניהו: "עכשיו באים לסגור, עכשיו באים לסגור את הקול האלטרנטיבי הזה…" (הכוונה לחוק "ישראל היום").

רו"ח זאב פלדמן, מי שניהל את עסקיו של מילצ'ן בישראל, סיפר על שיחה ששמע בין מילצ'ן לנוני מוזס ביחס לניסיון לרכוש את ידיעות אחרונות על ידי לארי אליסון, עסקה שנתניהו ניסה לקדם.

זאב פלדמן: "אני הייתי נוכח בחדר בביתו של ארנון מילצ'ן בבית ינאי כאשר ארנון ניהל שיחת טלפון עם נוני מוזס, וששיחת טלפון מקבילה, באמצעות טלפון נוסף, עם רוה"מ, וזאת בנושא מכירת ידיעות אחרונות ללארי אליסון.
חלקה של שיחת הטלפון היה על רמקול. אני שמעתי בשיחת הטלפון את נוני מוזס לוחץ באמצעות ארנון על ביבי, לסיים את העסקה עם לארי אליסון, לא יאוחר ממוצאי שבת. השיחה הייתה ביום חמישי. השתמע בשיחת הטלפון שמבחינת נוני, אם המכירה של ידיעות אחרונות לא תסתיים עד מוצ"ש יהיו לכך השלכות קשות מבחינת רוה"מ. ההבנה שלי הייתה שנוני יפרסם משהו על נתניהו או משפחתו. אני לא יודע על מה.
מה שלי היה קשה שזה היה קטע כמו בסרטים".

ובהמשך:

זאב פלדמן: "למיטב זכרוני לאחר שהשיחה הסתיימה ארנון ציין שמדובר בפרסום הקשור על בן משפחה של רוה"מ. כמו כן, כאשר מוזס אומר בפירוש שזה חייב להסתיים עד מוצ"ש אני מבין שזה יכול להיות אחת משתיים. או שיש לו קונה אחר, ואני יודע כמעט בוודאות שאין לו קונה אחר, או שזה איום שבמידה והמכירה לא תתבצע הוא יממש את האיום".

מה חדש?

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »