מאמרים

פליטת הפה של רינה מצליח בראיון עם נתניהו

כך הודתה רינה מצליח שאביחי מנדלבליט אישר לפרסם הדלפות נגד נתניהו ולמעשה שימש מקור שלה. להזכירכם, הדלפה היא מעשה פלילי שדינו 3 שנים מאסר
רינה מצליח, בנימין נתניהו (צילום מסך)
רינה מצליח, בנימין נתניהו (צילום מסך)

אין ספק שרינה מצליח פיתחה עם השנים שנאה יוקדת לנתניהו ולסביבתו, שמשבשת לחלוטין את דעתה ומעוותת את המציאות. תוסיפו לזה גסות רוח ובורות בענייני תיקי נתניהו – אז יוצא קוקטייל רעיל מאוד של תעמולה זולה, שנאה ורוע בלתי נתפס.

מצליח איננה בקיאה כלל בפרטים של תיקי נתניהו, היא ניזונה ממידע שקרי ומעולם לא התאמצה לצלול לפרטי הפרטים. את זה כולם מבינים, אבל בעזרתו של אבי וייס אני מביא פה סיפור מדהים – סיפור שבו רינה מצליח, בפליטת פה, מודה שמנדלבליט משמש כמקור שלה ושל אחרים, ושהיועץ המשפטי לממשלה, לא פחות ולא יותר, אישר להדליף קטעים מחקירות נתניהו.

להזכירנו, הדלפות ע"י גורמים אכיפת החוק הן עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר.

לפני שנסביר כיצד זה קרה, מקבץ קצר על ההתבטאויות המכוערות של מצליח נגד נתניהו, סביבתו ובוחרי הליכוד:

על בוחרי הליכוד ונתניהו: "עדר עיוור"; "תומכיו של נתניהו מתראיינים ואומרים: 'גם אם הוא יאנוס את הבת שלי אני אצביע לו".

על הציבור החרדי: "בניכוי החרידם ובתי האבות, לא הייתה כמעט קורונה בישראל".

נגד לשכת נתניהו: "לשכה מסשה, לשכה שקרנית, איומה, נוראית, מטונפת". מצליח קראה להטיל על עובדי לשכת נתניהו חרם ולא להעסיקם בשירות המדינה עד ש"חבורת האנשים האלה תעמוד מול המצלמות ותתנצל".

וכעת לעניין מנדלבליט ומצליח: מדובר בראיון שערכה מצליח ב-14 לספטמבר ספטמבר 2019, שלושה ימים לפני הבחירות אז.

הנה הקטע הרלוונטי:

מצליח: "ב-2 לאוקטובר, נדמה לי, מתחיל השימוע שלך אצל מנדלבליט. אתה מתכוון להתייצב או עורכי דינך מתכוונים להתייצב, אתה מוכן לשימוע?".

נתניהו: "הם (עורכי הדין – א.צ.) מוכנים לשימוע אבל אני חושב שהשימוע הזה כבר קרס. הוא קרס. התיקים האלה, תיקי הסרק האלה, קרסו. הם מבוססים על עדויות חסרות משמעות של עדי מדינה…".

מצליח (קוטעת את נתניהו): "מה זאת אומרת קרס?"

נתניהו: "סליחה, אני אגיד לך בדיוק. אתם פרסמתם בכל הבליל של הרכילות המגמתית…"

מצליח (שוב קוטעת את נתניהו): "רגע, רגע, אז רגע, אני חייבת, אדוני ראש הממשלה. תן לי שנייה. לא, אבל אתה דיברת המון ואני גם צריכה, בכל זאת, אתה יודע – זאת שיחה.
כשאתה אומר בליל רכילויות אני רק רוצה להגיד לך וגם לצופים שלנו שמדובר בעדויות שהן מהחקירות. כדאי שאנשים יידעו את זה, כי אם אלו היו שקרים ודברים שאנחנו ממציאים, מן הסתם היית תובע אותנו בבית המשפט. בבקשה"

(מצליח חושפת שוב את הבורות המדהימה שלה – קטע קצר, בן עשרות מילים מתוך עדות של מאות אלפי מילים הוא בהכרח עדות מגמתית ולא מייצגת בבחינת חצי אמת גרועה יותר משקר).

נתניהו: "קודם כל זה עדויות שרוכזו ונשמרו ממש לפני הבחירות. הן נערכות באופן מגמתי, הן משופצות ומשונות ע"י הכתב שלכם. זה אבסורד (נתניהו מתכוון לעדויות של גיא פלג, שנתפס "בשיפוץ" עדויות של שלמה פילבר – א.צ.). אבל הדבר החשוב ביותר הוא זה: בין השאר, הכנסתם בסוף מהדורת שישי…".

מצליח (שוב מנסה לקטוע את נתניהו): "אה…".

נתניהו: "בסוף מהדורת שישי, ולא עשיתם על זה פולו, דבר מ-ז-ע-ז-ע. קודם כל, אתם אומרים שהכל מבוסס על עדי מדינה…"

מצליח (עוד פעם קוטעת את נתניהו): "אדוני, אדוני, אדוני".

נתניהו: "אי אפשר להשלים את הדברים שלי, רינה".

מצליח: "כן, אבל אני רוצה להגיד רק דבר אחד: אתה לא יכול להגיד…".

נתניהו: "רגע, תני לי…".

מצליח: "סליחה, אדוני ראש הממשלה, הדברים לא נכונים. הדברים שמובאים כאן בערוץ 2 מובאים כלשונם.. (מצליח משקרת! חלק מהדברים לא הובאו כלשונם – א.צ).

נתניהו (בציניות): "אין ספק".

מצליח: "… מהעדויות, כולל חיזוק מהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט שראה *הכל* ואמר שאין פה שום זיופים.
אם היה אני מניחה שהיה אומר משהו אחר. והוא מדבר על קבלת שוחד".

(שוב שקר מפי מנדלבליט עצמו – מנדלבליט לא ראה את כל החומרים – הוא הרי הודה שלא נחשף לתרגיל החקירה של ניר חפץ – א.צ.).

נתניהו (מבין שמצליח נפלה בלשונה): "אה, את אומרת שמנדלבליט אישר הדלפות בלתי חוקיות. זה מה שאת אומרת לי? שמנדלבליט אישר הדלפות פליליות?".

מצליח (מרימה את קולה): "מנדלבליט אישר לפרסם!" (המשמעות: מצליח מאשרת שמנדלבליט אישר לפרסם בצורה פלילית עדויות מגמתיות מאוד מחקירות נתניהו).

נתניהו (מחייך): "כן, זה חדש בשבילי. אני יודע שאסור לפרסם עדויות מחקירה. מהפרקליטות בוודאי שאסור.
אבל אני רוצה להגיד לך דבר אחד וזה חשוב: כשאנחנו רואים איך הושגו העדויות האלה של עדי המדינה, הכניסו אותם לצינוק והפעילו עליהם לחץ בריוני, סחיטה באיומים, אמרו להם המשפחות שלכם, אתם דואגים לילדים ולנכדים שלכם? אז תשנו, תפטרו את עורכי דין, תנו לנו משהו על נתניהו. והכי גרוע, שאול אלוביץ', שהבן שלו מוקלט יחד איתו, הם לא יודעים שהם מוקלטים, זו האזנת סתר של המשטרה, הבן אומר 'אבא, תציל אותי, תן להם משהו על נתניהו', והם בוכים. אומר לו אלוביץ', שוב בדמעות, אומר לו: 'אני לא יכול בני, הם רוצים שאני אשקר ואני לא אשקר"

הכל מדוייק, יש בידי את התמליל של השיחה ביניהם (א.צ.) בהמשך מצליח קוטעת שוב ושוב את נתניהו בגסות רוח.

הראיון הזה בהחלט יכול לשמש את נתניהו בהגנתו: רינה מצליח הודתה שמנדלבליט למעשה תדרך אותה וחמור מכך היא קבעה, בלי כחל ובלי שרק, שמנדלבליט אישר לפרסם הדלפות פליליות נגד נתניהו.

וזה, אגב, מסתדר עם מה שקרה ועם מה שאני כותב זמן רב: מנדלבליט היה בין המדליפים הבולטים נגד נתניהו – ראינו זאת אצל דנה וייס, אצל רינה מצליח בצורה גלויה ובוטה – וזה קרה גם אצל אחרים.

מה חדש?