יומן הבוקר
פני הרוע
נא להכיר את החוקרת האכזרית של שאול אלוביץ' ושלמה פילבר שתגיע לעדות מחר: פילבר אמר על פולינה גובזמן-קריב מרשות ני"ע שהיא "כמו רוטוויילר", "שנעצה את השיניים שלה בו בנושא בזק" ו"רצתה רק להפליל"

מחר (ב') אמורה להגיע אחת החוקרות המשמעותיות בתיק 4000 – פולינה גובזמן-קריב מרשות ני"ע.

היא שזו שחקרה, בין היתר, את שאול אלוביץ' ואת שלמה פילבר ועל-פי התיאורים שלהם היא היתה די אכזרית.
גובזמן-קריב התחילה עם חקירת תיק בזק ברשות ני"ע והצטרפה גם לחקירת תיק 4000 במשטרה.

***

הנה התיאור המטלטל של שלמה פילבר עליה בעדותו בבית המשפט:

פילבר: … אמרתי את הדברים ואמרתי אותם במענה לשאלות של פולינה ושל אודי (אודי אבוקסיס, עוד חוקר שלו) ששניהם כמו רוטוויילרים לא עניין אותם כלום.
הם לא בדקו מה עשיתי עם הוט, הם לא בדקו מה עשיתי עם פרטנר, לא בדקו מה עשיתי עם סלקום. הם נעלו, נעצו את השיניים שלהם בי על הנושא של בזק ורצו רק שתגיד 'כן' או 'לא' וחיפשו רק להפליל.
אני זוכר כמו היום חקירה ברשות לניירות ערך, כזאת בדיוק, שהיא אומרת לי 'אתה היטבת עם בזק או לא היטבת' אני אומר לה 'מה זה היטבתי, אני שנה שלמה עובד. את רוצה שאני אסביר לך? אני אסביר לך'. 'לא. תגיד לי כן או לא'.
אי אפשר לעבוד ככה. בסוף זה החיים שלי, שאני חירבנתי אותם, סליחה על הביטוי, שש שנים בגלל החקירה הזאת שרציתי לעשות טוב למדינת ישראל ובסוף מלבישים עלי את התיק הזה.
זה 50 מיליארד שקל שהלכו לאיבוד למדינת ישראל וזה בסוף גורל של שני אנשים פה, אז אי אפשר ככה.

באופן מקרי או שלא, זכתה הגברת גובזמן-קריב לסיקור מאוד אוהד ב"עיתון" דה-מרקר, שהיה שותף מלא לתפירת תיק 4000 יחד עם הפרקליטות ורשות ני"ע.

מסתבר שהגברת גובזמן-קריב מינפה את עצמה לא רע בתקשורת רק-לא-ביבי.
מקרי או לא מקרי, זו השיטה של "דה מרקר": הוא מלטף את אנשי שלומו, אלו שפועלים לפי האג'נדות שלו ומחסל חשבונות עם אלו שלא מיישרים קו עם התיזה הזו.
איך בדיוק הם הגיעו לגברת גובזמן-קריב? שאלה טובה, ממליץ לצוותי ההגנה לשאול אותה על שיתוף הפעולה עם ה"עיתון".

היא נבחרה ב-2018 ברשימת "הצעירים והמבטיחים" של "דה-מרקר" בתחום המשפט, והוגדרה שם כ"ראש צוות חוקרים במחלקת החקירות והמודיעין ברשות ני"ע".
בטקסט שכתב עליה גור מגידו, איש שמאל מאוד קיצוני, שכתב עליה שהיא "גיבורה אלמונית".

הנה הטקסט המלא שכתב מגידו על גובזמן-קריב – שמתאים יותר לכתבת תדמית דביקה ומחניפה מאשר למוצר עיתונאי:

כמה כתבות קראתם עד היום על תיק 4000, עשרות? מאות? את השמות שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו מצאתם בוודאי בכל אחד מהפרסומים, ובחלקם גם שמות כמו ניר חפץ או סטלה הנדלר. אך יש עוד כמה אנשים שנכחו בחדר, הגיבורים האלמונים של חקירות הענק, אלו ששואלים את השאלות. אחת מהם היא עו"ד פולינה גובזמן־קריב, שנושאת על כתפיה את ניהול צוות החוקרים של רשות ני"ע, החוקרת את התיק יחד עם המשטרה. היא ניהלה את החקירה מראשיתה, כשעוד עסקה בעסקות בעלי העניין בדירקטוריון בזק, ובקשרים תמוהים שהתגלו בין צמרת החברה למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר.
גובזמן־קריב, ילידת מוסקווה, עלתה לישראל עם משפחתה כשהיתה בת תשע, וגדלה ברמת השרון. במוסקווה, היא מספרת, לא חסר למשפחתה דבר, אך הוריה ראו בישראל חברה בריאה ומתוקנת יותר לחיות בה. "זו גם המוטיבציה שלי כחוקרת – לשמור על ישראל מתוקנת". היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, וסיימה גם לימודי פרופילאות. לפני כשבע שנים החלה לעבוד כחוקרת ברשות ובאחרונה מונתה למנהלת צוות, בין היתר, בתיק שהפך למפורסם ביותר שחקרה הרשות מעודה. לפני כן הובילה את חקירת חברת הנדל"ן CityR תיק החקירה נגד פעילי שוק ההון שאול מאור ומשה גולדמן, והשתתפה בעשרות חקירות.
גובזמן־קריב צופה שתישאר בשירות הציבורי בשנים הקרובות. במקביל, היא חולמת על מחקר אקדמי גדול על הפרופיל הפסיכולוגי של עבריין שוק ההון.

אבל "דה מרקר" וגובזמן-קריב לא הסתפקו בכתבת תדמית אחת. כבר ב-2015, בעיצומה של פרשת בזק-רשות ני"ע, הם פרסמו כתבת תדמית מחניפה ל-6 החוקרות שעסקו בתיק תחת הכותרת "נא להכיר: החוקרות של שאול אלוביץ'", ביניהן כמובן גובזמן-קריב.

שימו לב לדברים המשעשעים שהיא אמרה בראיון המלטף:

גובזמן־קריב: החוקרים נכנסים לחדר נקיים מדעות קדומות, מעמדות ומרגשות. היתה חקירה שנכנסתי אליה אחרי שעבדתי הרבה זמן על תיק ובניתי פאזל מסוים, וכשהנחקר התחיל לדבר הוא סיפר לי את התמונה בדיוק כפי שבניתי אותה. למרות זאת הקפדתי להגיד לעצמי: 'שימי לב, תטילי ספק ואל תיקחי את הגרסה שלו כמובנת מאליה רק כי היא מתאימה לפאזל'. הרי בדיוק כמו שהוא דובר אמת הוא גם יכול לשקר לי. אני מטילה ספק בכל מה שהנחקרים אומרים לי.

הדברים האלה מתחברים היטב ל"פאזל" שגובזמן-קריב בנתה (סביר להניח שבנו בשבילה יהודית תירוש וליאת בן ארי) בתיק בזק רשות ני"ע ותיק 4000 אלא שפילבר ואלוביץ' סתרו את הפאזל הזו ואז היא התנהלה, כפי שפילבר תיאר, כ"רוטוויילרית".

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »