יומן הבוקר
יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)
יהודית תירוש, התובעת במשפט נתניהו, הוכיחה: היא לא מבינה מה זו דמוקרטיה ומה זה חופש ביטוי, היא מעוניינת לסתום פיות. אבל היא כבר לא שולטת בערוצי המידע ולא יכולה לחסום את האמת מלהגיע אלינו ואליכם

הערה אחת, בסוף הדיון בשבוע שעבר, המחישה את תפיסת עולמה המעוותת של יהודית תירוש.

היא קוננה על מאמרו של איתמר פליישמן בעיתון "ישראל היום" שקרא לפטר את תת ניצב יואב תלם בגלל שקריו לציבור בנושא הפגסוס.
מדובר בדעה סופר לגיטימית, במיוחד על רקע עדותו בה הודה תלם במילים מכובסות שנשלח לשקר לפני כשנה והכחיש כל שימוש בפגסוס.

***

העובדה שתירוש רואה במאמר דעה בתקשורת, הקורא לפטר קצין בכיר במשטרה, סוג של איום או הטרדה – היא לא רק אבסורדית אלא היא גם מבהילה.

היא מבהילה משום שתירוש רואה בתקשורת כלהקת מעודדים ומעודדות של עדים ופרקליטים, יהא אשר יהא מה שייחשף בדיונים. דרך אנשי שלומה בתקשורת וגם באמירות בסוף הדיון המדובר – היא עלתה מדרגה בקמפיין שלה: לא מדובר באנשי תקשורת ש"מעזים" לבקר עדים, אלא גם, ובמיוחד, הסנגורים של נתניהו ואלוביץ'.
תירוש מתכוונת לעו"ד בעז בן צור ולעו"ד ז'ק חן שמדי פעם אומרים לעדים את מה שמשתקף מעדותם: שהם לא אומרים אמת, שהם עברו על החוק, שהם ניהלו חקירה עבריינית. הכל מגובה, הכל מתועד, הכל ממוסמך.
החוקרים שמגיעים מגמגמים, מנסים לגלגל את האחריות או מודים בחצי פה שהדברים שנעשו "פסולים" או "לא ראויים" או "מוטב שלא היו נאמרים". לשון מכובסת לאמר שהם עברו על החוק.

באותו דיון הפנתה תירוש, כאמור, אצבע מאשימה לצוותי ההגנה בתקווה סמויה לסתום להם את הפה.
מה היא מצפה? שאם עו"ד בן צור או עו"ד חן אומרים לאחד החוקרים שהוא עבר על החוק, זה לא יצוטט, יסתירו את זה מהציבור, איש לא יידע מזה?
כן, זה מה שהיא מצפה וזה מה ששופריה בתקשורת עושים. צנזורה בוטה לדיוני המשפט.

לא די בכך שכל נאמניה בתקשורת נעלמו מהדיונים, אלו שנותרו "מעלימים" את כל האמירות כנגד החוקרים, את מעשיהם העברייניים ואת ההודאות בחצי פה במעשים "פסולים".

גרוע מזה, בשבוע שעבר כל אנשי שלומה, ללא יוצא מן הכלל, העלימו את רשימת הנוכחים שאישרה את תרגיל החקירה העברייני של ניר חפץ והמקורבת.
תירוש ספגה מהלומה לאחר שניסתה להסתיר את השמות, אך השופטים אילצו אותה להעביר את הרשימה לצוותי ההגנה.

באופן לא מפתיע שמה של יהודית תירוש היה שם יחד עם שמה של ציפי גז, היום שופטת ואז מנהלת מחלקת החקירות והמודיעין ברשות ני"ע.

למרבה התדהמה, למרות שהחומר הוצג בדיון, כל שופרות הפרקליטות התעלמו מכך לחלוטין, במיוחד לאחר שהפרקליטות הכחישה מעורבות בתרגיל החקירה ואף הדליפה שאם היתה יודעת על התרגיל, לא היתה מאשרת זאת.

תירוש גרמה לכך ששמה לא יאוזכר אצל כל שופריה – מה שהיא והם עשו זו צנזורה מהסוג הבוטה ביותר לזכות הציבור לדעת.
אלא שגם תירוש לא יכולה לחסום לגמרי את צינורות המידע – בשביל זה אבי וייס ואני נמשיך לשדר ולתווך את המידע עד כמה שאנחנו יכולים, גם באמצעות דיווח ישיר מהמשפט וגם באמצעות דיווח ב"ערוץ של אלי ציפורי ואבי וייס".

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »