יומן הבוקר
ארנון מילצ'ן יעיד בבריטניה (אלי ציפורי, צילום מהטלוויזיה)
היום אמורה הפרקליטות לחזור עם מסמכי האישור של הרשויות הבריטיות לעדות מילצ'ן, אחרי התשובה המוזרה והתמוהה ביום ראשון (18.06.2023) שאין למעשה בידיה אישורים אלא "שיח פנימי" שבעיניה הוא חסוי ולכן היא לא יכולה למסור אותו לבית המשפט

יהיה מעניין לראות אם הפרקליטות תעמוד בהבטחתה, במיוחד לאחר שעו"ד עמית חדד סינדל אותה לקראת תשובתה.

אתמול הגיב עו"ד חדד, פרקליטו של נתניהו, להודעת הפרקליטות ולא חסך במילים.

***

בפתיח התגובה כתב עו"ד חדד:

"ההגנה הופתעה לגלות כי בניגוד למה שהוצהר בפני בית המשפט הנכבד בכתב ובעל פה, אין בידי הפרקליטות אישור רשמי משלטונות בריטניה לקיים את חקירתו של ארנון מילצ'ן בשטחן ונדרשת לה שהות להמציא אישור מסוג זה"

הווה אומר, בשפה המשפטית של עו"ד חדד, שהפרקליטות שיקרה לבית המשפט ולשופטי נתניהו כשטענה שיש בידיה את כל האסמכתאות הדרושות.
המשמעות היא שהפרקליטות ניסתה לעקוף את החוק האנגלי ולקיים את עדות מילצ'ן בלי שום אישור לכך.

מעבר לכך וחשוב מזה, עו"ד חדד מתווה את הדרך לפרקליטות בנוגע לאישורים:

"נבקש כי הפרקליטות תדאג לכך שהאישור יכלול התייחסות לסוגיות הבאות.

"א. מקור הסמכות לפי הדין האנגלי, לפיו בית המשפט בישראל מוסמך להזהיר עד שמעיד בשטח בריטניה ונפקות אזהרה מסוג זה; בהקשר זה יוער, כי ככל שאזהרת העד על ידי בית המשפט בישראל, אינה בעלת נפקות משפטית בבריטניה, יש לכך מטבע הדברים השלכה ישירה על הנפקות הראייתית של עדות כזו.

"ב. במסגרת חקירתו של מילצ'ן, בכוונת ההגנה לחקור את העד על סוגיות שבית המשפט קבע כי יחול עליהן איסור פרסום (למשל, במסגרת עדותה של הדס קליין). על מנת שניתן יהיה לחקור את מילצ'ן בנושא בחופשיות מתבקש האישור להתייחס לסמכותו של בית המשפט בישראל להורות על צו איסור פרסום וקיום בדלתיים סגורות, כאשר העדות נמסרת בבריטניה ולא בין כותלי בית המשפט. ומה הנפקות של צו איסור פרסום שכזה, בבריטניה. אם לא ניתן יהיה לאכוף צו כאמור בבריטניה עשוי לקום מכשול על חקירת העד בעניינים רלבנטיים.

"ג. אילו הגנות יכול בית המשפט בישראל להעניק לעד שמעיד בבריטניה באמצעות היוועדות חזותית – למשל, האם בית המשפט בישראל מוסמך להעניק לעד חיסיון מפני הפללה עצמית וכיו"ב; גם להיבט זה קיימת השלכה ישירה על היכולת לחקור את העד במכלול הנושאים הרלבנטיים.

"ד. לפני סיום ייאמר, כי מצופה היה שהפרקליטות תקבל אישור רשמי ומסודר מראש, כפי שהדין מחייב ולפעול בדרך שהדין האנגלי מורה על ידי הגשת בקשה לדין לרשות הרלוונטית (חדד נוקב בשם המדוייק של הרשות) שלמיטב הבנתנו היא הרשות המוסמכת בבריטניה ליתן אישורים לקיום עדות באמצעות היוועדות חזותית בשטח בריטניה".

המשמעות היא שעו"ד חדד מבקש שהאישור יתייחס לשלוש סוגיות בלב העדות: אזהרת עד, הפללת העד ודלתיים סגורות – מה שעלול לפגוע בחקירתו הנגדית – אם יהיה בעדות שופט אנגלי.

***

עכשיו לאפשרויות של מה שיקרה מחר: או שהפרקליטות תגיש את כל האישורים הדרושים ובא לציון גואל; או שהפרקליטות לא תספק את כל האישורים הדרושים לפי בקשת חדד אלא משהו באמצע ואז נראה איך יגיב חדד.

הכל ייגזר מתגובת הפרקליטות ומהאישורים שהיא תספק, אם תספק.

מה שבטוח הוא, שעד עתה הפרקליטות לא המציאה שום מסמך, שיקרה לבית המשפט והתחילה קמפיין שפרקליטי נתניהו מנסים לטרפד את עדות מילצ'ן.

זה מגוחך, מי שטרפד את עדות מילצ'ן מלכתחילה היא הפרקליטות בעצמה.
כזכור, מילצ'ן היה בקבוצת העדים הראשונה של תיק 1000 יחד עם הדס קליין אבל הפרקליטות דחתה את עדותו בגלל בעיות "רפואיות" שהתבררו כלא ממש נכונות.
מילצ'ן פשוט סירב ומסרב להגיע לישראל ואין לזה שום קשר לבעיות הרפואיות שלו, אם קיימות ואם לאו. עוד שקר של הפרקליטות.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »