יומן הבוקר
ליאת בן ארי, התובעת במשפט נתניהו (צילום: אלי ציפורי)
אין ספק שהתובעת, ליאת בן ארי, ניסתה ואולי אף הצליחה לגנוב את ההצגה ביום השני של החקירה הנגדית של עד התביעה ארנון מילצ'ן – העד "שלה". חוץ מזה, מילצ'ן פירק את טיעוני מיזם טאטא, השמפניות, הסיגרים והוויזה. עוד עד תביעה שהפך לעד הגנה

ליאת בן ארי איבדה את זה לגמרי. כל מי שעיניו בראשו ראה כבר בחקירה הראשית של ארנון מילצ'ן שבן ארי היסטרית, צווחת, מבולבלת, לא שולטת בפרטים, מנסה להטעות את מילצ'ן ולא מפסיקה לחרוג מכתב האישום למחוזות רכילותיים בשביל השופרות.

בחקירה הנגדית של מילצ'ן זה כבר הפך למופע אימים אישי ומקצועי ואתמול זה הגיע לשפל המדרגה.

כנראה שהאמירות של אלשיך אתמול בבוקר הוציאו את בן ארי לגמרי מאיפוס.

***

קל מאוד להבחין בשיטת הפרקליטות. כשהחקירה הנגדית חושפת את ערוותה,  נציגיה קמים ומתנגדים בשביל לשבש את החקירה הנגדית.
מהרגע שבו התחיל הדיון, בן ארי קמה מכיסאה ללא הפסקה, בחלק מהמקרים להתנגד לשווא, בחלק מהמקרים לנאום נאומי סרק תוך שהיא עושה זאת בצורה מרושלת ומגושמת – הכל במטרה אחת: לשבש את החקירה הנגדית, לבלבל הן את עו"ד חדד והן את מילצ'ן.

לאחר שעו"ד חדד העיר לה שזה לא מקובל ואין דבר בהתנגדויות שלה, השופטים הצטרפו לביקורת הקשה על התנהלותה, לאחר שלא הפסיקה לקום ולהעיר.
השופט בר עם אמר לה: "לא, לא, לא, לא" וכשהיא לא קטעה את דיבורה וצפצפה עליו הוא נפנף בידו בתנועת ביטול; השופטת פרידמן-פלדמן הצטרפה לנזיפות: "גבירתי תשב בבקשה! אי אפשר שגבירתי תקום כל הזמן!".
השופט בר-עם הצטרף: "שגבירתי תתאפק"; ועו"ד חדד זרה מלח על פצעיה: "היא לא מסוגלת לשלוט…" ואז התפרצה בן ארי בדרישה שהוא יחזור מדבריו.

בן ארי לא התאפקה והמשיכה להתערב עד שפרידמן-פלדמן נזפה בה קשות: "גברת בן ארי, אי אפשר להתווכח עם תשובות של עד" (וזה אכן מה שקרה, לבן ארי לא היו התנגדויות אלא רק תלונות לתשובות של מילצ'ן שלא התאימו לה).
גם זה לא הרגיע את בן ארי כשהגיעה ל"שיאה" והתנגדה בלי שנשאלה שאלה כלשהי ע"י עו"ד חדד. פרידמן-פלדמן שוב נזפה בה: "גברת בן ארי, אם יש שאלה את יכולה להתנגד, עכשיו תשבי".

נתניהו באולם

כשנכנס נתניהו לאולם הדיונים בירושלים, בן ארי לא שלטה על עצמה ואמרה: "הטיימינג לא מקרי" (נו, באמת, היא אפילו לא מסוגלת להסתיר את השנאה העזה שלה לבני הזוג נתניהו).

אגב, זה חלק מקמפיין של השופרות שמסיט את האש לעברם של שרה ובנימין נתניהו – במקום להתמקד במה שאין בכתב האישום: ראיות.

מהרגע הזה בן ארי די נרגעה עד להתפרצות לקראת סוף הדיון. בן ארי טענה שעוזרו של עו"ד חדד לוחש למילצ'ן. עו"ד חדד השיב לה שההערות שלה לא מתאימות לפרקליטה בכירה.
בן ארי ממש השתוללה, ביקשה שבית המשפט יעמיד את חדד במקומו (כאילו היא באמת בעלת הבית) ואז שוב טענה שעו"ד ישראל ולרשטיין לחש למילצ'ן.
זה כבר היה מביך כי שמו של עורך הדין הוא ישראל וולנרמן (אגב, עורך דין מבריק שעשה עבודה חשובה מאוד גם בתיק 4000) ולא ולרשטיין ועו"ד חדד נזף בה: "זה וולנרמן ולא ולרשטיין, תכירי לפחות את הצוות שלי שעובד על התיק".

או אז קם עו"ד וולנרמן ואמר לבן ארי:

"מה שאמרת זה שקר מוחלט, שקר מוחלט, שקר מוחלט! יש גבול למה שקורה פה, שפרקליטה בכירה בישראל עומדת ומשקרת! אני לא רוצה להרחיב על מה שקרה בחקירה הראשית"

וולנרמן התכוון כנראה להטעיות של בן ארי בחקירה הראשית של מילצ'ן.

בן ארי המשיכה במופע ה"בוגר" שלה כשסירבה להצעת השופטת פרידמן-פלדמן, שנציגי התביעה וההגנה ייפגשו כבר הערב כדי ללבן את ההסכמות סביב הנושאים הביטחוניים.

כך אמרה בן ארי:

"אני לא רוצה להיפגש עם חדד, שיעביר לי ניירות"

תגידו, זו פרקליטה "בכירה" בישראל?

***

עניינים שעלו אתמול בחקירה הנגדית של ארנון מילצ'ן:

החברות האמיצה עם נתניהו

מילצ'ן: "לנתניהו יש חבר אחד – ארנון מילצ'ן, ניהלתי הרבה מאוד שיחות אישיות ואינטימיות על עניינים פרטיים שמגיעים למקומות הכי אישיים".

מילצ'ן אישר פעם אחר פעם שנתניהו ראה בו כמשענת בימים קשים (הוצג מכתב שכתב לו נתניהו אחרי בחירתו לראש הממשלה ב-2009 ובו כינה אותו 'אחי')

כמו כן, שנתניהו לא עזר לו בעסקיו ("ממש לא") אלא רק הזיק לו:

"גם אם הייתי מבקש ממנו, הוא לא היה עוזר"

הוא הוסיף שנתניהו עושה רק מה שטוב למדינת ישראל לפי תפיסתו ואין לו חברים חוץ מארנון מילצ'ן.

שמפניות וסיגרים

עו"ד חדד נגע בזה קלות, אבל גם פה אמר מילצ'ן דבר מאוד משמעותי – שהוא לא ידע בכלל אם המספרים הלכו וגדלו – כפי שנטען בחקירה הראשית (וגם על ידי הדס קליין).

הוא גם אמר שהשמפניות והסיגרים החלו עוד כשנתניהו היה אזרח פרטי, והשמפניות ניתנו לשרה נתניהו בגלל החברות של מילצ'ן איתה ולא קשורות כלל לבנימין נתניהו.

עוד ריסוק תזה של הפרקליטות כאילו יש חיבור בין בני הזוג נתניהו.

מיזם טאטא

בניגוד לחקירה הראשית, מילצ'ן היה מאוד משוחרר בחקירה הנגדית ואפילו די מבודח, עם עקיצות ברורות לתביעה.
באחת הפעמים כשעו"ד חדד תהה אם שומעים אותו חזק או חלש בירושלים מילצ'ן פלט: "יפתחו לך תיק" ברמז עבה לפרקליטות.

בפעם נוספת מילצ'ן תהה אם העניינים הביטחוניים יהיו בתקשורת (יש לו טראומה מתוכנית "עובדה" שהובילה לבלאגן בעניין הויזה שלו והוא אף יותר מרמז שאילנה דיין הפרה התחייבות שלא להתמקד בעניינים הבטחוניים) ועו"ד חדד ענה לו שאין פה שום דבר.
מילצ'ן עקץ: "ספר את זה לאביעד גליקמן".

בפן של ניגודי העניינים לכאורה חדד הספיק אתמול לרסק שני עניינים בכתב האישום: ה"עזרה" כביכול של נתניהו למילצ'ן במיזם טאטא ובעניין הויזה שלו. מילצ'ן שלל עזרה כזו מכל וכל:

הנה הדברים שאמר על מיזם טאטא:

"מעולם לא דיברתי עם נתניהו על אינטרס כלכלי שלי במיזם טאטא שהיה מיזם של שלום. ממש לא, ומי שחושב אחרת משקר"

רמז ברור לליאת בן ארי ולפרקליטות: הרי הם חושבים שנתניהו עזר לו.

מילצ'ן די הופתע כשעו"ד חדד הציג לו מכתב שהוציא אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, בזמן האירוע, שקבע כי "טרם התבקש ע"י נתניהו לעסוק בגיבושו".
הווה אומר: הרעיון למיזם זו ביצה שבכלל לא נולדה.

בכל מקרה, מילצ'ן הדגיש שוב ושוב שמדובר במיזם של שלום כדי להעסיק 3,000 פלסטינאים במקום שיעסקו בטרור, שזה רעיון של טאטא, שטאטא לא צריך את עזרתו כדי להיפגש עם נתניהו, שלא נאמר מעולם לנתניהו מעולם שיש לו אינטרס כלכלי כלשהו במיזם וממילא כל זה התרסק עוד בשלב הרעיון.

המשמעות היא שלא נעשתה שום פעולה שלטונית על ידי נתניהו וממילא לא היה למילצ'ן אינטרס כלכלי.

מילצ'ן על עניין הוויזה

"ניפחו את העניין הזה"

עו"ד חדד השיב לבן ארי שמי שניפח זו העיתונות וההדלפות ועקץ אותה: "רק פעם תחקרו, אז נדע מי הם".
מילצ'ן הצטרף לעקיצה ואמר: "אני אשמח" (אם יחקרו). עו"ד חדד השיב "גם אני".

עו"ד חדד גם הוכיח בבית המשפט כי למילצ'ן היו בעיות כלשהן עם הוויזה בשנות ה-80', ואז הוא ביקש עזרה משמעון פרס שהיה ראש הממשלה – שיצלצל לנשיא רייגן.
בעיות היו גם ב-2004 ואז עזר לו סילבן שלום, שהיה שר החוץ.

כלומר, עזרה למי שהיה מעורב בעניינים ביטחוניים רגישים היא מתבקשת ונחוצה – ולמרות זאת הדגיש מילצ'ן שנתניהו לא עזר לו בעניין הוויזה וממילא לא יכול:

"נתניהו לא עשה כלום בעניין הויזה שלי"

לשאלה אם הוא חושב שהיתה פה עבירה פלילית, ענה מילצ'ן: "מה פתאום!".

ומשפטי המחץ שריסקו את תיזת הפרקליטות על עניין הוויזה:

"אין חיה כזו שנתניהו יכול לעזור כשהנושא של הוויזה נמצא בבדיקה בהומלנד סקריוטי. זה שטויות! נתניהו לא עזר לי בנושא הוויזה, הוא גם לא היה עוזר לי היום".

פליטת הפה של בן ארי

בניסיון להתנגד לאמירות של מילצ'ן בחקירתו הנגדית, פלטה ליאת בן ארי שלעד (מילצ'ן) "יש שלל גרסאות".

רגע, מה את אומרת בעצם, בן ארי? שאחד מעדי התביעה המרכזיים שלך לא אמין?

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »