יומן הבוקר
ליאת בן ארי, התובעת במשפט נתניהו (צילום: אלי ציפורי)
משפט נתניהו: המשך החקירה הנגדית של ארנון מילצ'ן, בווידאו מברייטון אנגליה; העד סותר את כל התזות של כתב האישום ושל הפרקליטות, מנקה את נתניהו, מפליל את יאיר לפיד, ומוציא את התובעת, ליאת בן ארי, משלוותה

תהליך ההתפרקות של תיק 1000 נמשך אתמול, כצפוי. למי שקורא את הטורים שלי בשנים האחרונות באתר לא מופתע. הבאתי את תמלילי החקירה של מילצ'ן שהיו לחלוטין לטובת נתניהו בכל הנושא של "עזרה" לכאורה של נתניהו בענייניו העסקיים של מילצ'ן.

הפרקליטות שוב המציאה כתב אישום בלי ראיות, אלא שהתמונה הרבה יותר חמורה: כמו בתיק 4000 היו בידיה ראיות מזכות – שאין דבר וחצי דבר בהאשמות אבל היא החליטה ללכת עם הראש בקיר. להתעלם מהראיות ו/או להסתיר אותן.

הסיבה לכך היתה ברורה: הראש של נתניהו והדחתו בכל מחיר.

***

יום החקירה הנגדית של מילצ'ן אתמול, מברייטון אנגליה, לא היה שונה במהותו מימי החקירה הנגדית הקודמים.

עו"ד עמית חדד, בעבודה משפטית מבריקה, המשיך לפרק את כל התיזות המופרכות של הפרקליטות.
בימים הקודמים הוא התחיל עם מיזם טאטא ועניין הוויזה, שנמשך אתמול וסיים לקראת סוף השבוע את עניין הפטור ממס.

במקביל, המשיכה ליאת בן ארי במופע האימים שלה: התערבויות סרק כדי להוציא את עו"ד חדד משיווי משקלו. באיזשהו שלב אמר לה חדד שהמטרה שלה היא להחזיר את כולם ארצה.
כוונתו היתה שבן ארי רוצה שמילצ'ן יעיד לבדו בברייטון בלי נוכחות פנים אל פנים של עו"ד חדד ושל שרה נתניהו. חדד לעג לה ואמר שזה לא יעבוד.
וזה אכן לא עבד. ליאת בן ארי המשיכה בשלה והשופטים המשיכו לנזוף בה.

מילצ'ן מזכה את נתניהו ומפליל את לפיד

זה היה אחד השבועות הגרועים ביותר בקריירה המקצועית של בן ארי: היא נסעה לברייטון כדי להציל את המולדת וגילתה עד תביעה שלא ממש משתף איתה פעולה, זה המשיך בהתבטאות של רוני אלשיך והסתיים בהודעה רשמית של השופטים שהמליצו למשוך את סעיף השוחד בתיק 4000.

בצר לה, היא שלחה את השופרות להכפיש את השופטים, את מילצ'ן ואת עו"ד חדד – וכמובן את שרה נתניהו ובנימין נתניהו.
השופטים לא מקצועיים ורקמו דיל, מילצ'ן מתרפס להגנה עם שלל גרסאות, חדד מתברין כלפיה ולא מתייחס אליה בכבוד, ובני הזוג נתניהו עוטפים את מילצ'ן כדי שיעיד לטובתם.

כל זה כמובן הבל הבלים ומנסה להסתיר את הכישלון הגדול שלה: הבאת ראיות לאישומים שהיא תפרה.

יום האתמול התמקד במיוחד בנושא הארכת הפטור ממס וגם בנושא הוויזה.
מילצ'ן חידד את אמירותיו בנוגע לוויזה ואמר שנתניהו אמר לו במפורש ש"הוא לא יכול לעזור לו" תוך שהוא מנפץ לרסיסים את תיזת התביעה.

משם זה עבר להארכת הפטור מס – עם אותם תשובות לערך. מילצ'ן אישר שנתניהו לא עזר לו בדבר, שהוא לא ביקש עזרה ובמקרה הזה הוא פנה ליאיר לפיד.

כלומר, מה שקרה הוא שמילצ'ן הפליל את לפיד. הוא תיאר איך לפיד לא זרק אותו מכל המדרגות כפי שטען ("שינסה"), שהוא היה קשוב לפנייתו ואף טיפל בה.
זה היה מספיק בהחלט כדי להגיש כתב אישום נגד לפיד על טיפול בענייניו של מילצ'ן, בניגוד עניינים חמור, אבל הפרקליטות הרי חיפשה את נתניהו.

מה שמדהים הוא שליאת בן ארי נאחזה בקש, בפירורים. למרות שמילצ'ן חזר פעם אחר פעם בחקירותיו שנתניהו לא עזר לו ושהוא כלל לא ביקש עזרה, בלחץ החוקרים, הוא נזכר באיזשהו שיח אגבי וצדדי שבו הוא מציין בשיחת חולין עם נתניהו שפנה ללפיד בעניין ונתניהו אמר לו "יופי". הא ותו לא.
זה מה שהיה, וזה בוודאי שלא פעולה שלטונית כלשהי לטובת מילצ'ן.

הנה כך זה התנהל מחקירותיו של מילצ'ן במשטרה:

בחקירתו מיום 31.8.2017, כאשר נשאל האם שוחח עם ראש הממשלה על הפטור ממס השיב מילצ'ן בשלילה. רק לאחר שנשאל שוב ושוב, נזכר מילצ'ן, כי שוחח עם ראש הממשלה, אגב אורחא, על כך שפנה לשר האוצר, יאיר לפיד, שעבד אצל מילצ'ן בעבר, כדי שיבחן אפשרות להאריך לו את הפטור לעשר שנים נוספות.

חוקר: דיברת עם נתניהו על החוק?

מילצ'ן: מה פתאום.

חוקר: לא דיברת איתו?

מילצ'ן: בחיים לא.

חוקר: גם לא על התיקון לחוק שהיה באלפיים (לא ברור).

מילצ'ן: אה על התיקון כן. לא… היה בחוק בזמנו… בהתחלה… סעיף שמאפשר הארכה של עשר שנים נוספות. ואז באתי ליאיר לפיד שהיה שר האוצר למרות שהוא עבד אצלי בזמנו (לא ברור) וזה ואז הוא מינה איזה בחורה (לא ברור) פיני רובין לבקש אה… אה… אה… הארכה (לא ברור) אה… אה… אה… אחרי תקופה או התחלה מחדש.

מילצ'ן: יאיר מינה איזה בחורה שלא גמרה (לא ברור) אז עזב את הממשלה ו.. זה סוף הסיפור נתניהו לא היה מעורב בחיים אה… בנושא מס.

חוקר: יאיר לפיד בכובעו הוא כשר האוצר?

מילצ'ן: סליחה?

חוקר: דיברת עם יאיר לפיד כשהוא היה שר האוצר?

מילצ'ן: כשהיה שר האוצר כן באתי אליו (לא ברור) שר האוצר

חוקר: וביבי לא באמת?

מילצ'ן: לתושב חוזר? לא. דיברתי איתו על זה. … אבל לא… לא פניתי אליו

חוקר: מה דיברת איתו על זה?

מילצ'ן: שיאיר… סיפרתי לו שזה… ש… שיש חוק… יש דבר כזה… הוא שאל אותי זה הייתה שיחה חולין לחלוטין…

חוקר: מה זה שיחת חולין על תיקון החוק? נו בחייאת (לא ברור)

מילצ'ן: לא. זה לא. לא. לא. לא. לא. לא. אל… אל…

מילצ'ן: לא. זה לא תיקון חוק. זה היה בחוק.

מילצ'ן: היה בחוק שיש מצב של הארכה ולא… ו… יאיר שהיה שר האוצר היה צריך לתת לי את התנאים היה… בחוק היה כתוב שתוך תשעה חודשים צריך לתת אה… ו… לא נתנו לי. וזהו. ואז מחקו את העסק הזה (לא ברור) לגמרי לדעתי.

למרות לחציו של החוקר, מילצ'ן התעקש שמדובר היה בשיחת חולין ובשום פנים ואופן הוא לא ביקש מראש הממשלה לסייע לו בעניין; ואף ציין שראש הממשלה לא הציע סיוע שכזה מיוזמתו.

מילצ'ן: … אבל במקרה הזה אמרתי לו פשוט ניסיתי עם יאיר הוא מטפל בזה

חוקר: אמרת לו ניסיתי עם יאיר

מילצ'ן: והוא מטפל בזה

חוקר: ומה הוא אמר לך?

מילצ'ן: (לא ברור) יופי

חוקר: מה זה היופי הזה?

מילצ'ן: (לא ברור) אני שמח לשמוע זאת אומרת הוא לא… לא…

חוקר: אני צריך… אני צריך להתערב? אני רוצה שאני אתערב.

מילצ'ן: לא. לא. לא.

חוקר: ביקשת שהוא יתערב?

מילצ'ן: לא.

חוקר: כשאתה אומר לו את זה מה למה אתה אומר לו את זה אז שדיברת עם יאיר? מה אתה מעדכן אותו?

מילצ'ן: סתם סיפרתי

חוקר: למה היית צריך להגיד

מילצ'ן: באמת שזה היה סתם זה לא היה… אני אה… אה… לא… אתה יכול לעשות לי כמה שאתה רוצה ככה אבל זה לא. לא. לא. ממש לא אה… לא. לא…".

ובהמשך:

מילצ'ן: אם זה עלה אם זה עלה זה עלה אה… כמה שזה לא מתקבל על הדעת המילה שיחת חולין זה עלה במסגרת אה..אה.. שיחות על עשרים דברים אחרים אה… ש… אה… שיכול להיות שהזכרתי שדיברתי עם יאיר והוא מטפל בזה. זה מקסימום ש… ש…".

מילצ'ן היה חד ועקבי בעניין הזה – הוא מעולם לא פנה לראש הממשלה כדי שיסייע לו בעניין הארכת הפטור ממס לתושב חוזר.

חוקר: עם ביבי דיברת על הנושא?

מילצ'ן: על תושב חוזר? מה פתאום

חוקר: מעולם לא? למה? למה לא?

מילצ'ן: כי הוא לא פונקציה בנושא הזה.

מה שמדהים הוא שלמרות הדברים החד משמעיים של מילצ'ן ליאת בן ארי החליט להפוך את היוצרות בכתב אישום מופרך בלי ראיות, עם הישענות על איזה חצי משפט שלפיד סיפק. המטרה קידשה את כל האמצעים.

מילצ'ן עוקץ את ליאת בן ארי

לסיום: העקיצות של מילצ'ן לעברה של ליאת בן ארי המשיכו ביתר שאת גם אתמול.

מילצ'ן התייחס בציניות לתיזה ששיווקה הפרקליטות על "ריכוך" לכאורה בעדותו בלוס אנג'לס לטובת נתניהו, וגם אישר את דבריו של דבריו שלא הראו לו ברענון העד את ההודעות המלאות שלו במשטרה, תוך שהם מציגים לו קטעים מגמתיים (למשל, את הקטע על נתניהו בנושא הארכת הפטור ממס לא הראו לו).

בתגובה קפצה בן ארי ממקומה וטענה ש"הדברים לא מדוייקים" (של מילצ'ן!) כשהיא נותנת תירוץ מגוחך: "אנחנו היינו בחדר".

בן ארי שוב חזרה על דבריה שלמילצ'ן יש "שלל גרסאות" וזה מתיישר עם הקמפיין האגרסיבי שמתנהל נגדו.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »