יומן הבוקר
ארנון מילצ'ן (צילום מסך טלוויזיה)
נמשכה החקירה הנגדית של העד ארנון מילצ'ן ע"י עו"ד עמית חדד. יום הדיונים התחיל בהטרדה של מילצ'ן ע"י שופר הפרקליטות אביעד גליקמן והמשיך בנושא החשוב של כמויות הסיגרים והשמפניות. בתכלית קיצור: מילצ'ן ניפץ את תיאוריית "קו האספקה השוטף"

כשלא מתעסקים בראיות וכשלא מתעסקים בחקר האמת, כשלא מוצאים ראיות ובכל זאת רוצים להרשיע בכל מחיר (תפירת תיקים) – לא נותר אלא לנקוט בתרגילי הסחה לאחר שהאמת מתפוצצת לתופרים בפנים.
וזה בדיוק מה שקורה עכשיו לפרקליטות בכלל, ולליאת בן ארי בפרט, בתיק 1000. בצר להם כל שנותר להם זה תרגילי הסחה – תרגילים מלוכלכים במיוחד.

***

עוד לפני שהתחילה החקירה הנגדית אתמול, בן ארי העיפה לאוויר בלון ניסוי.
היא טענה שדיברה עם העד מילצ'ן והוא הביע אי נוחות מכך ששרה נתניהו יושבת באולם בברייטון ואילו בנימין נתניהו יושב באולם בירושלים (אתמול כמובן נתניהו לא הגיע בעקבות המבצע בג'נין).
תזכורת: הנוכחות של בני הזוג נתניהו אושרה על ידי השופטים אבל השופרות והפרקליטות לא אהבו את זה במיוחד.

עו"ד חדד השיב שזה תרגיל זול, שזה פסול, שזה איום ונורא, שהתביעה ניצלה כמה דקות שהיתה לבד עם מילצ'ן בבוקר ודיברה איתו.
עו"ד חדד קטע את הספין כששאל את מילצ'ן האם מפריע לו ששרה נתניהו יושבת באולם, כי אם כן, היא תצא. מילצ'ן ענה בצורה חד משמעית: "בשום פנים ואופן לא".

מטרידים את העד

עו"ד חדד הבין שהפרקליטות מנסה להסיט את האש ממעלליה וכיוון היישר למה שעשו למילצ'ן בסוף השבוע.
הוא אמר שמטרידים את העד ושאל את מילצ'ן אם ראה את מה שאביעד גליקמן כתב עליו – שהפרקליטות עשויה להכריז עליו עד עוין.
מילצ'ן השיב בחיוב על כך ואף אישר את דבריו של עו"ד חדד שהדברים הטרידו אותו.

או אז שם עו"ד חדד את הדברים על השולחן, בלי כחל ובלי שרק: שהפרקליטות מתדרכת את אנשיה בתקשורת ומילצ'ן מוטרד על ידי כל מיני "בריוני מקלדת" (הכוונה היתה בעיקר לגליקמן, אבל לא רק לו) – ושהדברים חמורים ביותר.
הפרקליטות, כמה משעשע, הכחישה את הדברים, היא תמיד מכחישה את הדברים, כאילו היא לא מתדרכת, לא שולחת לאיים ולא מדליפה פלילית. ממש מלאכים.

לשאלת השופטים אמר מילצ'ן שאחותו דליה שולחת לו מה כותבים עליו וזה בהחלט מטריד אותו.
הוא הוסיף כי הוא הגיע לעדות בלי ייצוג, כי עורך דינו בעז בן צור מייצג את נתניהו בתיק 4000.

מילצ'ן התכוון כנראה לשטף ההתקפות עליו בסוף השבוע שעבר שכללו, מעבר לאיום שיהפוך לעד עוין (אגב, זה איום ריק מתוכן), טענות שהוא "מתמסר" ו"מרצה" את חדד ונתניהו.
זה כמובן הבל הבלים, מפני שמילצ'ן לא מתמסר ולא מרצה, הוא אומר בדיוק את מה שאמר בחקירות המשטרה: שנתניהו לא עזר לו ולא היה קו אספקה שוטף של סיגרים ושמפניות.

בכל מקרה, המשמעות של דברי מילצ'ן היא שגליקמן בפועל הטריד אותו, וזו פעם שנייה שעד אומר זאת לפרוטוקול, אחרי עד המדינה שלמה פילבר, לאחר שגליקמן כתב שיוגש כתב אישום נגדו.
כמובן שהפרקליטות מעניקה חסינות מלאה לדליפמן, למרות ששני עדים מרכזיים אמרו במפורש שהוא מטריד אותם.

זה חלק מהקשר המשחית בין הפרקליטות לתקשורת. היא נותנת להם הגנה והדלפות פליליות – הם מספקים לה סיקור אוהד.

התמונה של גליקמן

בהמשך הדיון חזר עו"ד חדד לגליקמן, שהציג בפני מילצ'ן תמונה שצילמתי אתמול בבית המשפט, כשגליקמן הסתודד לפני הדיון עם קרן צבירן מהפרקליטות וגם עם יוני תדמור.
ליאת בן ארי בברייטון וקרן צבירן בירושלים קמו על מקומן והשתוללו – בבחינת על ראש הגנב בוער הכובע.

צבירן טענה שגליקמן רק עמד לצידה, אבל זה שקר גס. צבירן ניהלה איתו שיח בן כמה דקות, שבמהלכו גליקמן רכן על אוזנה והשניים המתיקו סוד.
זה לא היה אירוע חד פעמי, אלא אירוע שגרתי שבו גליקמן ויתר השופרות מסתודדים עם אנשי הפרקליטות הן באולם הדיונים והן בהפסקות מהדיונים – לשיחות שנוגעות למהלך המשפט.
הניסיון לצייר זאת כשיחות של "שלום שלום" ואיזשהו "נוהג" (כך תיאר זאת ברוך קרא) הוא שקרי מן היסוד. מדובר בקשר משחית בין הפרקליטות לתקשורת שהוביל לתפירת התיקים ולהפיכה השלטונית. על הקשר הזה עמדתי בספרי "הפיכה". המחזות מדהימים ומצערים: עובדי ציבור מצחקקים ומתדרכים עם עיתונאים בפרהסיה.

הבעיה היא שהחבורה הזו עדיין בטוחה שהיא בעלי הבית. גליקמן, למשל, ביקש מהשופטים לשאת דברים ומיד נדחה ע"י השופטת רבקה פרידמן-פלדמן.
האיש לא קשוב בכלל לדיונים, לא מגיע עם מחשב, יוצא ובא אין ספור פעמים וגם מפריע לאורך הדיונים בשיחות עם הקולגות שלו, כמו יובל אראל מאלג'זירה 12 ואיתמר לוין עם "ניוז1" (האיש שקרא לי "שמוק" ו"פושטק").

בן ארי אמרה אתמול שהיא מתכננת חקירה חוזרת "משמעותית", והמשמעות היא שהיא מבינה שהתיק קרס והיא מתכננת סוג של השלמת חקירה בתחפושת של חקירה חוזרת.
עו"ד חדד לא ייתן לזה יד ולכן צפויה מיני הצגה בחקירה החוזרת – בן ארי תשאל, עו"ד חדד יתנגד – וזה לא יהיה קצר במיוחד.

ממילא הפרקליטות נכנסת לאין מוצא: אם תכריז על מילצ'ן כעד עוין כפי שאיים גליקמן בשמה – היא תציג את מילצ'ן כעד לא אמין; ואם תנסה "לשפץ" את גרסתו מול עו"ד חדד – התוצאה תהיה דומה. כלומר, היא צריכה לבחור בין הגרוע יותר לגרוע פחות.

תוכן העדות אתמול שעסקה בנושא הכמויות של הסיגרים והשמפניות

מילצ'ן היה מהוסס מאוד בהתחלה וניכר בו שהוא מוטרד מאוד מהדברים שנאמרו עליו אבל בסופו של דבר התוצאה היתה שהוא ריסק את תזת הפרקליטות על קו אספקה שוטף.
מילצ'ן שוב חזר על אמירתו שהוא נתן יד חופשית להדס קליין וליונתן חסון בנושא הסיגרים והשמפניות, אבל אישר שהמתנות לא היו באופן "תדיר" וגם אישר את הערכתו שבסך הכול נתן סיגרים כמתנות 17 פעמים במהלך התקופה הרלוונטית של כתב האישום (2011-2016) ובכל פעם קופסא אחת או שתי קופסאות של סיגרים (זה פחות או יותר המספרים שהגיעו אליהם יונתן חסון בעדותו).

המשמעות היא שזה לא קו אספקה שוטף, לא מתקרב לזה, וברוב הפעמים זה היה סביב אירועים כמו ימי הולדת ויום נישואים (3 פעמים בשנה כפול 6 שנים).
מילצ'ן אף אמר שהוא חילק סיגרים לאורחים (כמה סיגרים או קופסא פתוחה), מה שמתנגש לכאורה עם גרסת הדס קליין שייחסה את מרבית הסיגרים (98%) שמילצ'ן רכש לנתניהו.

אגב, בכתב האישום יוחסו 100% מרכישת הסיגרים של מילצ'ן לנתניהו בלבד.

מה שמדהים הוא שהדברים שאמר מילצ'ן בעדות אתמול הם הדברים שהוא אמר בחקירותיו במשטרה ולמרות זאת הפרקליטות התעלמה מגרסאותיו והעדיפה להיצמד לגרסת הדס קליין.

***

הנה הדברים שאמר מילצ'ן במשטרה, אותם כבר חשפתי בעבר:

מילצ'ן הודה: נתניהו מעולם לא ביקש ממנו סיגרים

חוקר: מחומר החקירה עולה כי הדרישה לאספקת בקבוקי שמפניה ורודה וקופסאות סיגרים עולה מצד הזוג נתניהו, גם כאשר אתה בכלל לא נמצא בישראל. תגובתך.

מילצ'ן: נכון. אני רוצה לתקן את זה. רק הדרישה לקבלת ורודים. לא זכור לי אספקת עלים כשאני לא בארץ.

בהמשך:

חוקר: …הוא ביקש את זה (סיגרים) ממך דרך אגב?

מילצ'ן: לא.

חוקר: הוא לא ביקש ממך?

מילצ'ן: אף פעם.

חוקר: אתה הצעת?

מילצ'ן: הייתי אומר לו ביבי אני מביא לך סיגר.

כלומר, דרישה מעולם לא באה מצידו של נתניהו הדרישה מעולם לא הייתה דרישה ביחס לסיגרים. מתן הסיגרים נעשה מרצונו הטוב והחופשי של מילצ'ן, כחלק מהדרך שבה הוא ביטא את החברות העמוקה בינו לבין נתניהו.
לכן, הניסיון להדביק לנתניהו תכונות ופעולות שנעשו ביחס לשמפניות (שממילא זה עניינה של שרה נתניהו) שנתניהו מעולם לא שתה ומעולם לא ביקש, נידון לכישלון.

מילצ'ן הודה: חילקתי סיגרים גם לאורחים שאינם נתניהו (בניגוד לעדות קליין)

מילצ'ן: בא חבר, מי שרוצה סיגר תמיד יש סיגר… אפילו קופסה לפעמים.

בהמשך:

מילצ'ן: תמיד יש פה סיגרים ויין… ושמפניות

חוקר: שהסיגרים זה יש כאילו לאורחים…

מילצ'ן: כן.

חוקר: שאם מגיעים אז אתה נותן מה, מחלק לאורח הוא יוצא לעשן או לשתות?

מילצ'ן: בין, בין, בין שני סיגרים לקופסה.

חוקר: אתה נותן לאורחים קופסה במתנה? כמו לזוג נתניהו?

מילצ'ן: בערך חצי קופסה, אני יודע, מה שפתוח…

לא בדקו כלום, סמכו על "המילה" של הדס קליין

עניין חשוב מאוד שעלה בדיון אתמול מוכיח שהחוקרים והפרקליטות לא רצו להגיע לחקר האמת אלא להרשעה בכל מחיר.

הם לא בדקו את הכניסות של מילצ'ן לבלפור (היו רישומים), הם לא בדקו איכונים של מילצ'ן או יונתן חסון, הם לא בדקו תכתובות, הם לא בדקו יומנים של ראש הממשלה, הם לא הציגו למילצ'ן את העדויות של קליין ושל יונתן חסון, הם לא הציגו לו כל חשבונית או ראיה חפצית שתוכיח שהיה קו אספקה שוטף.

שום כלום. מה שנותר לפרקליטות זה לטעון שכל ראייה שמוצגת על ידי עו"ד חדד היא "לא משקפת ומטעה".
היומנים לא, הכניסות לבלפור לא, אז מה כן, לעזאזל? אין מה כן, יש רק את הבל פיה של הדס קליין שלדברי מומי משולם הם "סמכו על כל מילה שלה".

גם נושא החברה שלו בחו"ל, ניו רג'נסי, שעליה הועמסו הוצאות של אירוחים בארץ של אורחים בחו"ל, לא נבדק – שהרי כך היו יכולים לראות את הכמויות של השמפניות והסיגרים שנצרכו עבור אורחים בחו"ל.
מילצ'ן הודה שקיים דו"ח כזה ואף אמר שאין לו בעיה שיעיינו בו, למרות שהוא לא בין חומרי החקירה.

שיעורי המשחק של יאיר

דבר נוסף שמלמד על כך שלא היו יחסי תן וקח בין נתניהו למילצ'ן הוא סיפור שיעורי המשחק של יאיר נתניהו.

מסתבר שמילצ'ן שילם בתחילה 8,000 דולרים על שיעורי המשחק של בנו של ראש הממשלה, אך נתניהו אמר שמדובר בבן שלו, ולכן הוא החזיר לו מיד את הכסף.

אגב, החוקרים התעניינו בסיפור הזה כדי להוכיח שיש פה טובת הנאה אבל הבלון התפוצץ מהר מאוד.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »