יומן הבוקר
ארנון מילצ'ן וסיגרים (צילום מסך טלוויזיה)
עורכות הדין של נוני מוזס לא חזרו לברייטון ולכן שארית העדות של מילצ'ן, בנושא תיק 2000, נדחתה. לפני כן העד המשיך בפירוק הטענות בתיק 1000: חשבוניות שהושגו שלא כדין, חקירה תחת אזהרה בחשד לשוחד, הפיטורים של הדס קליין, הסיגרים התכשיט... פוף

הדיון אתמול היה קצר והסתיים קרוב לשעתיים מתחילתו. עו"ד עמית חדד סיים את חקירתו הנגדית של העד ארנון מילצ'ן ונותר לו פרק קצר, משהו כמו חצי שעה על תיק 2000, אלא שבגלל שעורכות הדין של מוזס עדיין לא חזרו לברייטון, הדיון הסתיים מוקדם מהצפוי.

בשלב זה קפצה ליאת בן ארי ממקומה והודיעה שהיא לא ערוכה לחקירה חוזרת וביקשה לשריין לה בכל מקרה גם את יום חמישי, כי האולם "שולם" ממילא.
עו"ד חדד עקץ אותה ואמר שמעולם לא ביקש להיערך אחרי חקירה ראשית אלא התחיל מיד. השופטת אמרה שחמישי אמנם ישוריין אך העירה לבן ארי שתעשה מאמץ לסיים/להתחיל היום כי כל יום המחר לפניה.

אני לא נותן לזה הרבה סיכוי: בן ארי בברוך גדול והיא מנסה לארגן פסטיבל של חקירה חוזרת שיימשך יממה שלמה כיוון שעו"ד חדד צפוי להתנגד כמעט לכל שאלה.
החקירה החוזרת נדונה לכישלון מראש, משום שמילצ'ן קבר את התיק כבר בחקירותיו במשטרה – ופשוט חזר בחקירה הנגדית על מה שאמר.
לא אימץ, לא התמסר, לא זיגזג. אמר את האמת, שלא היתה נוחה אז והיום לליאת בן ארי.

***

השאלה היחידה היא האם בן ארי תכריז עליו כעד עוין, הכרזה שאין לה הרבה משמעות, זולת הכפשתו של מילצ'ן. כיוון שבן ארי נקמנית ודורסנית מאוד, יש בהחלט אפשרות שהיא תכריז עליו כעד עוין, כפי שאיים אביעד גליקמן שתעשה.

ולדברים הבולטים אתמול בעדות:

החשבוניות שהושגו שלא כדין

מה שהיה ברור אחרי עדותה של הדס קליין התברר אתמול אחרי עדותו של מילצ'ן – קלסרי החשבוניות שהועברו בחניונים מהדס קליין לחוקרים הושגו שלא כדין תוך מצגי שווא של ספירת מלאי ואישורים לכאורה של מילצ'ן.

אתמול אמר מילצ'ן שלא אישר או ידע שהדס קליין מסרה את החשבוניות, לא ידע שפנתה לספקים, לא ידע שהיה סיפור כיסוי של ספירת מלאי, ולא ידע שהיא מסרה גם מסמכים של פאקר.
ולכן, זה ממש לא חשוב הוויכוח אם קליין שלחה את עצמה או נשלחה על ידי החוקרים, או אם בעז בן צור אישר זאת לטענתה (עו"ד חדד פקפק אתמול בטענה הזו).
מה שחשוב שכל החשבוניות הושגו שלא כדין ולכן הן לא קבילות לכאורה. וחייבים להבין: זה לא שהחשבוניות העידו על קו אספקה שוטף – ממש לא – הן לא העידו על דבר. רכישה של מוצרים עבור ארנון מילצ'ן אינה מעידה דבר על קו אספקה שוטף לנתניהו. בלי תעודות משלוח – זו לא הוכחה לדבר.

החקירה תחת אזהרה בחשד לשוחד

מילצ'ן אישר אתמול שהחקירה הזאת לא היתה הגונה ולא הוגנת (זו אצבע מאשימה ברורה לעברה של ליאת בן ארי) והתחושה שלו היתה שהוא אמר דברים שלא היו נוחים לחוקרים, לכן הוא "נענש" בחקירה תחת אזהרה.

הוא גם הוסיף שיותר מאוחר הבין שמנדלבליט כעס מאוד על החקירה הזאת בחשד לשוחד שנעשתה שלא בידיעתו.
זה ברור כשמש שליאת בן ארי פשוט הילכה על מילצ'ן אימים עם חקירה מופרכת תחת אזהרה בחשד לשוחד.

הדלפות

מילצ'ן אישר שההדלפות מתוך החקירות, עוד בזמן שהחומרים לא אצל הסניגורים, פגעו בו מאוד. עו"ד חדד ציין שם אחד – את שמו של גידי וייץ – שבפועל משמש כדובר של בן ארי ולאחריו היה מבול של הדלפות, כרגיל בתיקי האלפים.

ההדלפות הללו הציגו את מילצ'ן באור רע מאוד, כמי שסיפק סיגרים ושמפניות לבני הזוג נתניהו באופן שוטף תמורת עזרה בענייניו העסקיים והאישיים – דבר שלא היה ולא נברא.

הפיטורים של הדס קליין

השופרות הדהדו ללא הפסקה את האמירה שנתניהו או רעייתו פנו למילצ'ן והציעו/ביקשו לפטר את הדס קליין כי היא "יודעת הרבה דברים".

ובכן, מילצ'ן אמר אתמול בצורה הכי ברורה כי ה"יודעת" לא התכוון לידיעה בנוגע לשמפניות וסיגרים אלא ל"דברים אישיים". המשמעות היא שכל התיזה של בן ארי על כך שבני הזוג נתניהו רצו לפטר את קליין בגלל הסיגרים והשמפניות קרסה ברעש גדול.

מילא כולם ידעו בסביבת שני הצדדים שמילצ'ן מעניק מתנות מדי פעם.

הסיגרים לנתניהו

מילצ'ן אישר שהביא לנתניהו רק סיגרים שהוא אוהב. המשמעות היא ברורה: נתניהו אהב 2-3 סוגי סיגרים לכל היותר, ואילו הרכישות של מילצ'ן כללו 35 סוגי סיגרים.

כלומר, רק מהאמירה הזו ניתן לומר בוודאות שאין אפשרות שכל הסיגרים או כמעט כל הסיגרים שמילצ'ן רכש – יועדו לנתניהו.

התוצאה הסופית

בסופו של דבר שלוש האמירות שהן לכאורה בעייתיות, שנאמרו בחקירתו הראשונה של מילצ'ן והודהדו בלי הפסקה על ידי השופרות, נופצו על ידי מילצ'ן: תחושת ה"גועל" מהמתנות? מילצ'ן ביקש למחוק וסורב. התחושה שהוא לא יהיה אורח רצוי בבלפור אם לא יביא מתנות? כנ"ל. הפיטורים האפשריים של הדס קליין? לא בגלל שמפניות וסיגרים.

אז מה נשאר? כלום.

התכשיט של שרה נתניהו

בכתב האישום נכלל תכשיט אחד שניתן ביום הולדתה של שרה נתניהו שעלה כ-10 אלפי שקל. מילצ'ן אתמול לא זכר את הפרטים. בכל מקרה, בחקירתו הוא אמר את הדברים הבאים:

מילצ'ן: מה, מה אני לא… היא ביקשה, זה בסדר, זה… שרה, אני זוכר, אני רוצה לשמוע את זה מבעלך. מתקשר למחרת הוא אומר שמע היא שותתת דם. תעזרו, תעזרו לה, תעזרו לה. שוחטים אותה כל יום בעיתונות, במדיה. זה בסדר.

חוקר: היא ידעה שאתם מדברים על תכשיט?

מילצ'ן: אני חושב שכן.

חוקר: ומה זאת אומרת, כלומר… מה זה בסדר, הוא אמר לך אם הוא התייעץ עם גורם כלשהו או ש…

מילצ'ן: הוא אומר… כן, שאלתי זה בדוק, זה זה, הוא אומר לי מאה אחוז.

חוקר: הוא אמר לך ואתה זוכר (מילים לא ברורות).

מילצ'ן: אני זוכר אמרתי תתייעץ… זה בדקתם עם היועץ המשפטי או משהו כזה. לא זוכר את המילים במדויק, הוא אמר לי כן בדוק זה בסדר. בין חברים לחברים אין הגבלה.

חוקר: אה-הא. והוא אמר לך עם מי הוא התייעץ? אתה זוכר? או שהוא, או שלא פירטתם…

מילצ'ן: לא, כל…

חוקר: הוא רק אמר שהוא התייעץ?

מילצ'ן: הוא אמר שהוא התייעץ עם… אני לא זוכר אם אני אמרתי עם היועץ, עם היועץ המשפטי או עם הרשויות המשפטיות… משהו באזור הזה.

חוקר: אתה שאלת אותו אם הוא התייעץ עם איזה גורם משפטי בעניין הזה.

מילצ'ן: בדיוק. כן.

חוקר: והוא אמר לך שכן.

מילצ'ן: כן שזה הכל…

חוקר: אתה לא זוכר אם הוא אמר לך עם איזה גורם.

מילצ'ן: נכון.

המשמעות היא שנתניהו קיבל ייעוץ משפטי על התכשיט וממילא היו יחסים חבריים מאוד ואישיים מאוד בין מילצ'ן לשרה נתניהו, שהם לא קשורים לחברות עם נתניהו עצמו ומילצ'ן הודה בזה.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »