מאמרים

גידי וייץ שותף לתפירת תיק 4000 ושותף לקשר להפיכה שלטונית נגד נתניהו

"תיק 4000" נגד בנימין נתניהו התחיל במאמר של גידי וייץ בעיתון 'הארץ', שפורסם בשער העיתון בנובמבר 2015. זהו אחד הכישלונות הגדולים ביותר בהיסטוריה של העיתונות בישראל
גידי וייץ (צילום: אלי ציפורי)

השבוע תקף אותי באופן מכוער גידי וייץ ב"מאמר" בעיתון "הארץ".

קצת רקע: קבוצת "הארץ דה מרקר" מנהלת נגדי מלחמת חורמה שהתחילה לפני כתיבתי על תפירת תיקי נתניהו – עמוס שוקן, המו"ל של הקבוצה, אף "המליץ" ללא הרף לפטר אותי מ"גלובס", דבר שאכן קרה בסופו של דבר.

במשך שנים ארוכות אני חושף את הפרקטיקות הפסולות של "הארץ דה מרקר", חיסולי החשבונות הממוקדים שהם מנהלים נגד כל מי שלא מיישר איתם קו, וגם חשיפתי את הסדר החובות של הקבוצה עם בנק הפועלים, שצונזר ב"גלובס".

ולעניין המאמר של וייץ אודותיי – הכנתי כמה שאלות ותשובות כדי להבין אילו אינטרסים עומדים מאחורי הניסיון הלא מוצלח להשתיק אותי.

מי זה גידי וייץ?

וייץ מכתיר את עצמו כ"תחקירן" בעיתון "הארץ" ונחשב למעין "גורו" בקרב חברי החונטה בתקשורת השמאל, כמו חברו ושותפו לדרך רביב דרוקר.

סביב כל גורו בתקשורת השמאל יש כמובן עדת חסידים שוטים, מלחכי פנכה, שמורחים על וייץ דבש באופן אוטומטי.
בפועל, הרחק מהתדמית המשיחית שלו, הוא בסך כלי שרת בידי הפרקליטות, המונע כמובן משנאת נתניהו עיוורת ודי חולנית.

מרבית כתבותיו בשנים האחרונות הם דפי מסרים של הפרקליטות בתיקי "האלפים", שאין בינם למציאות שום קשר, אלא תעמולה בלבד שמטרתה להדיח את נתניהו מהשלטון ולהרשיעו בבית דין השדה שהקימו וייץ וחבריו.

איך גידי וייץ קשור לתיק 4000?

וייץ הוא "הוגה" התזה המופרכת של תיק 4000, שהיתה עסקת שוחד – שהיו הטבות רגולטוריות לבזק של אלוביץ' תמורת סיקור אוהד או היענות חריגה.

הכתבה פורסמה ב-29.10.2015 בכותרת הראשית של "הארץ".

זאת היתה הכותרת למאמרו של גידי וייץ:

"לא רק ישראל היום: אתה החדשות הפופולרי 'וואלה' בשירות נתניהו".

בכותרת המשנה במאמרו של גידי וייץ נכתב כך:

"בשנים האחרונות הופך "וואלה!" לאתר פרסומי של משפחת נתניהו: מאמרים שמאיימים על המשפחה מודחים ממיקום בולט, כותרות נשכניות מנוסחות מחדש, ואילו אייטמים חיוביים הקשורים לרעיית ראש הממשלה מקודמים ומלווים בתמונות מחמיאות והכל בהוראה מלמעלה. בינתיים שר התקשורת נתניהו מסייע לבעלים של האתר, איש העסקים שאול אלוביץ', באישור עסקה ובעיכוב רפורמה שהיתה מיטיבה עם הציבור ומזיקה מאוד לחברת בזק שבבעלותו. עכשיו נותר רק לחכות ולראות כיצד ייראו מהדורות החדשות בערוץ החדש ש"וואלה!" מקים"

הפרקליטות, יד ביד עם וייץ, הלכה "לאורה" של התיאוריה הזו, תוך שהיא מקבלת כמובן סיקור אוהד מוייץ וחבריו בתקשורת וגיבוי לכל פעולותיה.
הבעיה היא שהתיאוריות הללו מתפוצצות עתה לגידי וייץ בפנים, יחד עם חבריו בפרקליטות.

מה שחמור הוא שגידי וייץ לא הביא ולו בדל אחד של עובדות בכתבת ה"תחקיר" שלו.
מה שהיה שם זה אוסף רכילויות אנונימיות מפי חבריו שעבדו ב"וואלה", ושותפים לשנאת נתניהו שעיוותו את המציאות ועיצבו אותה כדי שתתאים לתזה.
כלומר, הם בדו סיפור, שהפך לתזה ובהמשך לכתב אישום.

גידי וייץ לא טרח לעשות את הדבר הבסיסי בעיתונות: לבדוק אם אכן היה סיקור אוהד ב"וואלה" או "היענות חריגה" – וזה אפשר לעשות בקלות באמצעות חברות שמנטרות את המידע באתרים.

בעניין ההטבות לבזק – וייץ לא מבין בכלכלה בכלל וברגולציה בפרט, והוא זרק לאוויר מידע לא מבוסס – כי זה פשוט התאים לתזה שנתפרה.

אלא שהרשלנות העיתונאית של גידי וייץ, שמתבררת עתה כאחד הכישלונות הגדולים ביותר בהיסטוריה העיתונאית של ישראל, לא היתה "שגגה" כפי שהפרקליטות אוהבת לכנות.
לא "שגגה" שנעשתה בתום לב. הכתבה הזו היתה חלק מחיסולי חשבונות עם נתניהו במטרה להדיחו מהשלטון.

האם שמו של וייץ עולה בדיונים?

כן, לבד מאין ספור אזכורים לכתבת התפירה, ניר חפץ אמר עליו שהוא עובד עם הפרקליטות ופרקליטו של נתניהו, בן צור, מקרין מדי פעם כתבות של וייץ ועוד שופרות, כדי להמחיש את ההדלפות שהיו ממערכת אכיפת החוק כדי ללחוץ או להלך אימים על עדים, במיוחד שלמה פילבר.

כמובן שכל האזכורים השליליים על גידי וייץ ו"פועלו" לא סוקרו ע"י עדת חסידיו השוטים שיושבת באולם הדיונים.

מה הוא כתב עלי?

בגדול: נמשך הקמפיין האגרסיבי, שרוחה של הפרקליטות מרחפת מעליו, שאני "הזוי", "לא מקצועי" ושאר כינויי גנאי דיבתיים.

הפעם, גידי וייץ ניסה לתפור גם לי תיק, כפי שתפר תיק לנתניהו: שאני מטריד, מאיים ועוקב אחרי פרקליטים ועיתונאים באולם הדיונים.
העיתוי שנבחר לא היה מקרי והסגיר את וייץ ומטרתו: להסיט את האש מהתרסקות תיק 4000, שהתבררה סופית בדיוק באותה עת.
המאמר של גידי וייץ הופיע יום לאחר שההגנה השיבה לבקשת הפרקליטות לשנות (שוב) את כתב האישום בתיק 4000, שכאמור נולד באותו מאמר של גידי וייץ בנובמבר 2015.

והיתה לזה עוד מטרה: לנסות להשתיק אותי להביא לכך שיוציאו אותי מאולם הדיונים של משפט נתניהו – כי האמת שאני מביא משם יומיום לא מתאימה כמובן לגידי וייץ וחבריו.

לחונטה יש הרי 'תורת שלבים' לטיפול באלו שלא מצייתים ל"גורואים" שלה, ולכל מי שלא מיישר איתם קו: בהתחלה הם מתעלמים, בניסיון להפוך אותך ללא רלוונטי, או "לא עיתונאי".
אחר-כך, כשהם מבינים שאתה משפיע, הם עוברים לשלב השני: הצגתך כאדם "הזוי", "תמהוני", שממציא תיאוריות קונספירציה.
בשלב השלישי, אחרי ששני השלבים לא עובדים – הם עוברים לניסיון לתפירת תיק. הכל כדי לסתום לך את הפה.

ובכן, איתי זה לא יצליח.

רגע, גידי וייץ מגיע בכלל לדיונים במשפט נתניהו?

הוא לא מגיע, וזה האבסורד. במהלך השנה האחרונה הוא הופיע פעמיים לדיונים, פעם בעדות ניר חפץ ופעם בעדות פילבר.
באחת הפעמים הוא קרא לי "פסיכופט" (זה מתועד) אחרי שצילמתי אותו.

בפעמיים הבודדות שגידי וייץ הגיח לאולם הדיונים, הוא הופיע בפוזה הידועה שלו, בסגנון "שופוני יא נאס", צחקק עם מלחכי הפנכה, לא ממש היה קשוב למה שקורה בדיון, לא כתב דבר, ופרסם למחרת "ניתוח" שלא היה לו שום קשר למה שקרה בדיון עצמו.

כלומר, מה שכתב וייץ עליי הוא עוד בדיה שהמציא, בדיוק כמו בדיית תיק 4000. גידי וייץ מפעלי בדיות והמצאות בע"מ.

האם יש פה גם מטרה אישית?

בהחלט. הבלון של גידי וייץ על תיק 4000 התפוצץ ברעש גדול, והוא מנסה עתה להסיט את האש אל אחרים כדי להציל את כבודו האבוד.

צריך להבין: אותה כתבת תפירת התיק, היא אחד הכישלונות הגדולים ביותר בהיסטוריה העיתונאית, שהיתה צריכה להשאיר את גידי וייץ מחוץ למקצוע העיתונות.

מעבר לזה, גידי וייץ לא ממש אוהב שאני כותב מדי יום על תפירת התיקים לנתניהו ועל הקושרים שצריך להעמיד לדין – לשיטתו זו "פסולת".

ובכן, האמת חייבת להיאמר: גידי וייץ היה שותף לתפירת תיק 4000, היה שותף לקשר להפיכה שלטונית נגד נתניהו, ומכוח המציאות הזו הוא צריך לעמוד לדין, בין השאר גם על קשרי התן וקח בינו ובין הפרקליטות.

מן הסתם הוא לא אוהב את האמת עליו. אפשר להבין אותו, האמת כואבת מאוד.

איך להסביר שאף עיתונאי לא עשה את מה שעושים באולפן הפתוח של כנרת בראשי, בפרויקט 315 ועוד?

התשובה לכך היא בדיוק אותה תשובה לתהייה, איך 29 פרקליטים בכירים ששקדו בסיעור מוחות על תיקי נתניהו, לא הבחינו בכשלים הרבים בתיק 4000, וחוסר ההיתכנות של התיק (לבד מרז נזרי).

התשובה לקוחה גם מתחום הפסיכולוגיה, החשיבה העדרית, אבל גם מהמטרה שהיתה לפניהם: הם לא רצו לבדוק כי היתה להם מטרה ברורה – נתניהו והדחתו השלטון.

צריך להדגיש וחייבים להבין: התקשורת שותפה מלאה לתפירת התיק ולהפיכה השלטונית. התקשורת והפרקליטות פעלו יחדיו תוך תפיסה פוליטית דומה ובברית אינטרסים: הדלפות תמורת החנפות.

איש מאותם "עיתונאים" לא טרח לעשות את הבדיקות הבסיסיות על צורת הסיקור של נתניהו בוואלה, ועל הרגולציה בתחום התקשורת. כל "עיתונאי" משפט גם יודע את הכלל: אם לא תיישר קו עם הפרקליטות, לא תקבל מהם הדלפות ותדרוכים.
לכן, אין כמעט ביקורת על הפרקליטות וכשהיא צצה לעיתים, זה בעקבות הודאה של הפרקליטות בעצמה על "שגגה", כמו ב"פגישת ההנחיה" בתיק 4000.

במובן הרחב יותר יש פה מהפכה ענקית: המיזמים החברתיים והרשתות החברתיות מתחילות להפוך את הקערה על פיה. המיזמים החברתיים, במשאבים דלים, מנצחים את גופי התקשורת הגדולים עם המשאבים האדירים.
זה כמובן לא מוצא חן בעיניהם ולכן הם תוקפים אותנו – שברנו להם את המונופול והקרטל על המידע, הניתוחים והתובנות ממשפט נתניהו.

כאשר אבי וייס ואני התחלנו לכתוב על תפירת התיקים לנתניהו כבר לפני כ-5 שנים, היינו לבד. מאז הצטרפו עוד ועוד כוחות שעשו בית ספר לתקשורת ל"עיתונאים" ולערוצים הוותיקים.

חוסר האמון הציבורי בפרקליטות הוא אותו חוסר אמון ציבורי בכלי התקשורת הממסדיים.
זה משתקף היטב גם ברייטינג שלהם: ערוץ 13 חווה נפילה דרמטית, ערוץ 12 חווה שחיקה מסוימת. מרבית הציבור מבין זאת היטב: הגידי וייצים, הרביב דרוקרים, הברוך קראים, האביעד דליפמנים, הגיא פלגים ועוד – לא עבדו בשבילם.

עו"ד טלי גוטליב הנהדרת אמרה לי השבוע, שהמאמר הזה, של גידי וייץ נגדי בעיתון 'הארץ', מראה עד כמה אנחנו חזקים – אבי וייס, פרויקט האולפן פתוח עם כנרת בראשי, פרויקט 315 הנפלא, והפעילות שלי כאן באתר וברשתות החברתיות. והמעגל מתרחב.

עו"ד טלי גוטליב צודקת. אנחנו חזקים ולכן רוצים לחסל איתנו חשבונות ולסתום לנו את הפה.

זה לא יקרה. המהפכה כבר בעיצומה.

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »