יומן הבוקר
אלוף אהרון חליווה, ראש אמ"ן (ויקיפדיה)
ראש אמ"ן הכושל ביותר מאז קום המדינה הוא דוגמא מצערת ליחסי ההשחתה בין מה שנקרא בכירי הצבא לבין מה שנקרא בכירי 'התשקורת' בישראל

במשך שנים טיפח חליוה את הקשרים שלו עם חבורת עיתונאים – מבן כספית, דרך רונן ברגמן ועד יואב לימור וכל הכתבים הצבאיים.

***

השיטה היא אותה שיטה שעובדת עם הפרקליטות וכתבלביה: הוא מספק להם תדרוכים והם מורחים עליו דבש והופכים אותו לגאון הדור, מצטטים אותו בהרחבה, מרעיפים עליו מחמאות ומכנים אותו כ"איש מקצוע" בניגוד לפוליטיקאים הפופוליסטים לכאורה.

ובכן, איש המקצוע הזה כשל ונכשל – הכישלון המודיעיני החמור ביותר מאז קום המדינה.

ומה עושה חליוה עם הכישלון הזה? אחרי שהתפרסמו ידיעות על המידע שהצטבר על מתקפת החמאס, חליוה מנסה להלבין את אחריותו באמצעות קשריו ההדוקים עם התשקורת.

בן כספית מכיר פתאום את הלו"ז שלו בשבוע לפני הטבח, אילנה דיין יודעת שהמידע על הנגדת לא הגיע אליו ורונן ברגמן המשיך את הטיוח עם אמירה מקוממת שלא היתה התרעה ולא אזהרה.

ועוד סיפורי אלף לילה ולילה שאיש המקצוע סמך על אנשי המקצוע מתחתיו שאמרו לו שהכל שטויות והכל הזיות, אז מה רוצים ממנו?

מפעל התעמולה שלו התרחב גם לגרושתו שירה מרגלית, בתו של דן מרגלית ואישתו של אילן שילוח – ממתנגדיו החריפים ביותר לנתניהו – שיצאה להגנתו ובאופן לא מפתיע גם כתבלבי הפרקליטות שהתגייסו למשימה.

העובדה שראש אמ"ן שכשל ונכשל עוסק בעצמו בשעת מלחמה היא מבישה וחמורה. העובדה שראש אמ"ן עסק גם ברפורמה המשפטית ובמשבר האקלים במקום לעבד מודיעין שהיה מונח לו על השולחן – היא כבר יותר ממבישה וחמורה. היא הפרת אמונים.

חליוה יעזוב בשנה הבאה את הצבא, זה ברור. בגיל 57, עשר שנים לפני גיל הפרישה לגברים, הוא יקבל פנסיה תקציבית של כ-60 אלף שקל בחודש, בסך הכל חבילת פנסיה של 15-20 מיליון שקל.

למרבה הצער, זה הפרס, במרכאות, שיקבל חליוה על המחדל באחריותו הישירה.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »