יומן הבוקר
אלוף אהרון חליווה, ראש אמ"ן (ויקיפדיה)
ראש אמ"ן הכושל ביותר מאז קום המדינה הוא דוגמא מצערת ליחסי ההשחתה בין מה שנקרא בכירי הצבא לבין מה שנקרא בכירי 'התשקורת' בישראל

במשך שנים טיפח חליוה את הקשרים שלו עם חבורת עיתונאים – מבן כספית, דרך רונן ברגמן ועד יואב לימור וכל הכתבים הצבאיים.

***

השיטה היא אותה שיטה שעובדת עם הפרקליטות וכתבלביה: הוא מספק להם תדרוכים והם מורחים עליו דבש והופכים אותו לגאון הדור, מצטטים אותו בהרחבה, מרעיפים עליו מחמאות ומכנים אותו כ"איש מקצוע" בניגוד לפוליטיקאים הפופוליסטים לכאורה.

ובכן, איש המקצוע הזה כשל ונכשל – הכישלון המודיעיני החמור ביותר מאז קום המדינה.

ומה עושה חליוה עם הכישלון הזה? אחרי שהתפרסמו ידיעות על המידע שהצטבר על מתקפת החמאס, חליוה מנסה להלבין את אחריותו באמצעות קשריו ההדוקים עם התשקורת.

בן כספית מכיר פתאום את הלו"ז שלו בשבוע לפני הטבח, אילנה דיין יודעת שהמידע על הנגדת לא הגיע אליו ורונן ברגמן המשיך את הטיוח עם אמירה מקוממת שלא היתה התרעה ולא אזהרה.

ועוד סיפורי אלף לילה ולילה שאיש המקצוע סמך על אנשי המקצוע מתחתיו שאמרו לו שהכל שטויות והכל הזיות, אז מה רוצים ממנו?

מפעל התעמולה שלו התרחב גם לגרושתו שירה מרגלית, בתו של דן מרגלית ואישתו של אילן שילוח – ממתנגדיו החריפים ביותר לנתניהו – שיצאה להגנתו ובאופן לא מפתיע גם כתבלבי הפרקליטות שהתגייסו למשימה.

העובדה שראש אמ"ן שכשל ונכשל עוסק בעצמו בשעת מלחמה היא מבישה וחמורה. העובדה שראש אמ"ן עסק גם ברפורמה המשפטית ובמשבר האקלים במקום לעבד מודיעין שהיה מונח לו על השולחן – היא כבר יותר ממבישה וחמורה. היא הפרת אמונים.

חליוה יעזוב בשנה הבאה את הצבא, זה ברור. בגיל 57, עשר שנים לפני גיל הפרישה לגברים, הוא יקבל פנסיה תקציבית של כ-60 אלף שקל בחודש, בסך הכל חבילת פנסיה של 15-20 מיליון שקל.

למרבה הצער, זה הפרס, במרכאות, שיקבל חליוה על המחדל באחריותו הישירה.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »