יומן הבוקר
ינון מגל (ויקיפדיה) אייל נווה (צילום מסך)
ינון מגל תובע את אייל נווה, אחד ממייסדי "אחים לנשק" ב-300 אלף שקלים: "טען שהשתמטתי ממילואים, דבר שלא היה ולא נברא"; "אחים לנשק מהווה חלק מהותי ועיקרי במארג ארגוני המחאה ומתמחה בפעילות שטח של יצירת פרובוקציות כנגד נבחרי ציבור מהמחנה השני"

ינון מגל, שמגיש את תוכנית ה"פטריוטים" בערוץ 14 ומשדר תוכנית יומית גם ברדיו 103, הגיש בשבוע שעבר תביעת דיבה נגד אייל נווה, אחד ממייסדי ארגון "אחים לנשק", בעקבות טענותיו של נווה כי מגל השתמט משירות מילואים "דבר שלא היה ולא נברא".

סכום התביעה עומד על 300 אלף שקלים, בעקבות 4 פרסומים משמיצים שעשה נווה.

***

בכתב התביעה, שהוגש על-ידי עו"ד מיכאל דבורין, מתואר ארגון "האחים לנשק" כארגון המהווה חלק מהותי ועיקרי במארג "ארגוני המחאה" כנגד הרפורמה המשפטית, ובעיקר מתמחה בפעילות שטח של יצירת פרובוקציות כנגד חברי נבחרי ציבור מהמחנה השני תקיפתם המילולית, חסימה אגרסיבית של דרכם וכמובן רטוריקה קיצונית במיוחד.

כתב התביעה מדבר על הוצאת דיבה מכוונת ושיטתית של אייל נווה כנגד מגל במספר פרסומים שעשה נגדו, בין היתר בתוכנית הרדיו אותה מגיש מגל עם בן כספית ולחילופין עם חיים לווינסון וכן בפרסומים בקבוצת ווטסאפ.

מכתב התביעה עולה כי חרף התראה מצידו של מגל, לא חזר נווה בו מההאשמות, לא התנצל ולא פיצה את מגל.

כתב התביעה מפרט את ההתבטאויות של נווה

במהלך אחד הראיונות בתוכנית של מגל וכספית ברדיו 103 אמר נווה:

"… אני בן 47 ועושה מילואים ואתה לא עושה מילואים, אני מתנדב… אל תספר לי. אתה לא שרתת את חוק המילואים שלך… עשית מילואים, לא את כל חוק המילואים… חוק המילואים אומר עד גיל 40 וינון לא עשה עד גיל 40. אני עשיתי מילואים יותר ממך ינון, אתה בגיל צעיר הפסקת לעשות מילואים".

הפרסום המשמיץ השני לפי כתב התביעה נעשה באותה תוכנית, הפעם של מגל עם חיים לווינסון, בה אמר נווה:

"ינון בוא נתחיל שתבוא למילואים, בוא נתחיל שתבוא למילואים… אתה השתמטת בגיל 30. כפרה שלי. הוא לא עשה מילואים, לא יפה ינון… מתי הפסקת לעשות מילואים?".

בהמשך אמר נווה:

"אנחנו מאותה יחידה, תאמין לי שאנחנו מאותה יחידה ואני יודע בדיוק מתי התחלת להשתמט… ינון, לא סיימת את שירות המילואים שלך כמו בחוק, השתמטת ממילואים… ינון, באיזה גיל הפסקת לעשות מילואים? אני אעזור לך, הספירה מתחילה ב-3…"

המענה

בכתב התביעה נכתב על השירות של ינון מגל:

"שירות סדיר בסיירת מטכ"ל, השתחרר משירות קבע ארוך בדרגת סרן, המשיך לשרת במילואים ביחידה והגיע לדרגת רב-סרן.
במסגרת שירותים המילואים שימש כפקד צוות ביחידה ולאחר שסיים את תפקידו הפיקודי, המשיך לשרת במילואים ואף התנדב, בזמנו החופשי וללא שימוש בימי מילואים, כמנחה אירועים ומקליט סרטי ארכיון ביחידה.
בכל מקרה שבו התובע נקרא לדגל, הוא הגיע בשמחה ובהתנדבות מלאה וממילא מעולם לא השתמט".

כמו כן נכתב כי בתאריך ה-31 בדצמבר בשנת 2014, עת היה מגל בין 45, הוא השתחרר משירות מילואים כחוק בהתאם לחוק שירות ביטחון.
במסגרת תעודת השחרור של מגל, שצורפה לכתב התביעה, צוין כי מגל נמנה עם כוחות המילואים של צבא ההגנה לישראל 18 שנים ו-10 חודשים, זאת לצד שירות מלא של שלוש שנים ושירות קבע על חמש שנים.

"התובע, אשר כאמור שימש קצין לוחם ביחידה המובחרת ביותר בצבא ההגנה לישראל, קיבל אותות הוקרה מהיחידה המובחרת בה שירת, זאת בשל השתתפותו במבצעים נועזים, חשאיים וגלויים, לרבות מבצע 'עלם חמודות' לחטיפתו של השייח עובייד."

בהמשך שלח כאמור מגל מכתב התראה לנווה אך זה המשיך להדהד את עניין המילואים בקבוצת ווטסאפ של "אחים לנשק" ובה צירף את הריאיון איתו והוסיף את הכותרת הבאה:

"האם נכון שינון מגל השתמט משירות מילואים? תקשיבו ותשפטו. לנו נדמה שכשהמראיין מפסיק ריאיון באמצע אולי זה כי יש לו מה להסתיר".

נווה הדהד זאת גם בקבוצת ווטסאפ שהוא מנה בשם "ממשיכים במסע הצלת מדינה".

לסיום נכתב בכתב תביעה על ינון מגל:

"מתגאה בשירותו הצבאי ורואה בו כתקופה מכוננת בחייו, אינו מוכן שאדם, תהא דעתו הפוליטיות אשר תהא יעליל עליו דברי בלע ושקר ויגיד עליו שהוא השתמט והפסיק לשרת בגיל 30 ולא מילא את חובותיו שבחוק. לא יקום ולא יהיה".

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »