יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
כתב ההגנה שלי בתביעת הדס קליין (1): "עפ"י הערכות שכרה של הדס קליין מוערך ב-100-150 אלף שקל ברוטו לחודש ולאורך 7 השנים האחרונות קיבלה קליין, לפי הערכותיי, סכומים המסתכמים בכ-12 מיליון שקל ברוטו, מבלי שהיא עובדת כמעט, בוודאי שלא עבור פאקר"

בתחילת השבוע החולף העביר עורך דיני התותח, אוהד מחרז, לבית המשפט את כתב ההגנה לתביעתה של הדס קליין.

באורח לא מקרי, אף שופר (הן של הפרקליטות והן של הדס קליין) לא פרסם ולו פרט אחד מתוך כתב ההגנה שלי, בניגוד מוחלט למהירות שבה השופרות פרסמו את פרטי התביעה של קליין נגדי, עוד לפני שכתב התביעה הגיע לידיי.

***

בכדי לממש את זכות הציבור לדעת, אפרסם החל מהיום (14.04.2024) בבוקר באתר שלי – "הבלוג של אלי ציפורי" – פרקים נבחרים מכתב ההגנה שלי, שיכלול (בעתיד) הגשת כל חקירותיה של קליין במשטרה, כל עדויותיה בבית המשפט, עדויות נוספות המתייחסות אליה ומסמכים רבים נוספים הקשורים לעדותה.

כתב ההגנה כולל מספר פרקים:

  • תביעת ההשתקה של קליין.
  • אי אמינותה של קליין.
  • עוד על כזביה של קליין.
  • השנאה, האיבה והמניעים של קליין כלפי משפחת נתניהו ובעיקר הגב' נתניהו.
  • יחס מועדף שניתן לקליין כמו לעדת מדינה.
  • הפעלת קליין כסוכנת משטרתית בהבאת קלסרים של חשבוניות תוך הצגת מצגי שווא; הפעלת התובעת בניסיון לשכנע את פאקר להגיע ארצה לעדות ועוד תיאומים.
  • תיאום עדויות עם עדים.
  • הקשר עם בן כספית.

בהמשך אפרסם את כתב ההגנה במלואו בערוץ הטלגרם שלי.

1.

התובעת (הדס קליין) יוצגה החל משנת 2016 על-ידי שניים מעורכי הדין הבכירים והיקרים ביותר בישראל – עו"ד בעז בן צור ועו"ד גיורא אדרת – שניהם מומנו על-ידי המיליארדר ומעסיקה של התובעת – מילצ'ן.
שכר הטרחה של השניים מוערך לאורך התקופה הזו במיליוני שקלים על-פי אומדן זהיר.

להלן ציטוטים רלוונטיים מפרוטוקול הדיון מיום  4.7.2023, עמוד 30513 ש' 10-17, שבהם מאשר מילצ'ן שהוא מממן לתובעת את עורכי הדין שלה וגם את איש יחסי הציבור, מר רונן צור.
מרגע שעזבו מעסיקיה של התובעת, מילצ'ן ומר ג'יימס פאקר (להלן : "פאקר") את הארץ במהלך 2016, המשיכה התובעת לפי דבריה לקבל שכר מלא משניהם, כאשר וכאמור על פי הערכות, שכרה של התובעת מוערך ב-100-150 אלף שקל ברוטו לחודש ולאורך 7 השנים האחרונות קיבלה התובעת, לפי הערכת הנתבע, סכומים המסתמכים בכ-12 מיליון ש" ברוטו, מבלי שהיא עובדת כמעט, בוודאי שלא עבור פאקר (להלן ציטוטים רלוונטיים מפרוטוקול הדיון מיום 5.7.2022, עמוד 16240 ש' 20-23).

"התובעת: למרות שאנחנו בבית משפט ואני אומרת לכם שעד עצם היום הזה הוא לא עצר את חלקו במשכורות, לא של יהונתן ולא שלי, הוא משלם, וכמובן של שני, שני לא מקבלת דרך החברה של ארנון, היא מקבלת דרך החברה של ג'יימס פאקר".

2.

וציטוטים רלוונטיים נוספים מפרוטוקול הדיון ב-5.7.2022, עמוד 16248 ש' 2-5:

"ארנון לא אהב את זה ולכן הוא אמר רק מלימסול, את כל השכר תקבלו מלימסול וזאב פלדמן מעביר עד עצם היום הזה את החלוקה, את הסכומים שהוא מקבל מג'יימס פאקר לטובתנו, לטובת השכר שלנו, זאביק מעביר ללימסול כנגד חשבונית".

3.

אינדיקציות על שכרה הגבוה מאוד של התובעת ניתן ללמוד גם מחקירתו הנגדית של הנהג יונתן חסון שנשאל על שכרו (ציטוטים מפרוטוקול הדיון מיום 25.10.2022 עמוד 18888 ש' 17-23).
התובעת לוותה החל מפתיחת החקירות בתיק 1000 ביועצים תקשורתיים, באמצעות משרד יחסי הציבור של רונן צור, שייצג במקביל את מילצ'ן ובהמשך על ידי אלירן ברקת, שעבד במשרדו של צור (ציטוטים מפרוטוקול הדיון מיום 13.07.22, עמוד 16886 מש' 10 ועמוד 16887 עד ש' 12):

4.

מעדותה של התובעת במהלך חקירתה הנגדית מיום 6.9.2022 השתמע שמילצ'ן הבטיח לה לתבוע את כל ה"מכפישים" ומדבריה ניתן להבין שגם התביעה נגד הנתבע מומנה על-ידי מר מילצ'ן (פרוטוקול הדיון מיום 6.9.2022, עמוד 79 ש' 11-23):

"ש. לא, לא, באמת גברתי, עדת תביעה אחרי שאנחנו דיברנו איתה לפני הפגרה ותוך כדי היא בקשר עם עד התביעה המרכזי, אומרת לו מה היא חושבת על מה שכתוב.

ת.         אני אמרתי לך שאני אמרתי לו מה אני חושבת?

ש.         כן

ת.         לא, אני לא אמרתי לך מה אני חושבת. למה אתה אומר? סליחה אני לא אמרתי דבר כזה.

ש.         אז בואי תספרי, את שולחת לו את זה ומה את אומרת.

ת.         שום דבר, הוא קורא, הוא קורא

ש.         מה את אומרת לו?

ת.         כשהוא רואה איך מכפישים את העוזרת האישית שלו

ש.         ומה הוא אומר לך?

ת          מה הוא אומר לי.

ש.         כן

ת.         שבבוא היום נתבע דיבה את כל מי שמכפיש אותנו, זה מה שהוא אומר".

5.

בנוסף, בחקירתה במשטרה של התובעת מיום 30.1.2017, כאשר החוקר מעמת אותה עם דבריה של שרה נתניהו על רומן בין התובעת ליונתן חסון, משיבה התובעת שהיא פנתה למילצ'ן ודרשה ממנו עורך דין והיא זו שתתבע באמצעותו את גב' נתניהו (פרוטוקול חקירת המשטרה ב-30.1.2017, עמוד 31 ש' 1-8):

"קליין: יזהר מה… הוא סיפר לנו את זה אחר כך, תיזהר מהדס ויונתן כי לדעתי יש להם רומן.

חוקר: מה הקשר אז?

קליין: לא יודעת מה הקשר, יש לה זה, אני אמרתי לארנון, עוד פעם אחת היא אומרת לך את זה, שאתה תיקח עורך דין ואני אתבע אותה דיבה על זה שהיא מדברת עליי. אז אה… ואני כל היום אני ויונתן מתים מצחוק, כן, אבל היא אמרה לו… איזה אינטרסים יש לנו? להגיד את האמת, לומר אך ורק את האמת, שמעתי את התיאוריה שלה כבר כן".

6.

תביעה בגובה של 5 מיליון ש"ח נגד עיתונאי אינה מחזה שכיח ולמיטב ידיעתו של הנתבע, זו תביעת הדיבה הגבוהה ביותר שהוגשה אי פעם כנגד עיתונאי בישראל, שרק האגרה בגינה מגיעה, בשלב הראשון ליותר מ-60 אלף ש"ח ובסך הכל ל-125 אלף ש"ח.

7.

התובעת מנסה לצייר את עצמה, הן בתקשורת והן בתביעתה, כקורבן של האירועים ואת הנתבע כמי שניהל "קמפיין" נגדה, אלא שהמציאות הפוכה לחלוטין. התובעת היא בעלת הכוח התקשורתי, היא בעלת הכוח הפיננסי והיא זו שמנסה להשתיק את אחד (הנתבע) הקולות הבודדים שחשפו את ההתנהלות מאחורי "תיקי האלפים" בכלל ואת התנהלות התובעת בפרט – ושילם על זה מחיר כבד מאוד, הן בפרנסתו והן בהכפשתו. נגד הנתבע הוגש אף כתב אישום מופרך מיסודו על הטרדתה כביכול של התובעת בעקבות תלונתה במשטרה והוא נאלץ לשאת בהוצאות הגנה אסטרונומיות נוספות להוצאות הגנה משפטיות הגבוהות ממילא, הנובעות מתביעות ההשתקה נגדו ובראשן תביעתה של התובעת בגובה של 5 מיליון ש"ח.

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »