יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
תביעת ההשתקה של הדס קליין נגדי (2): יומיים בלבד אחרי עדותה בבית המשפט דרשה הדס קליין מהמשטרה להוציא נגדי צו הרחקה, לסלק אותי מבית המשפט, לבדוק את הסלולרי שלי ולאסור עליי לכתוב עליה: "לא רוצה לראות אותו מול הפנים שלי בבית המשפט"; התלונה של קליין במשטרה הודלפה פלילית לאביעד גליקמן ולגיא פלג

מאמר שני על כתב ההגנה בתביעת ההשתקה של הדס קליין נגדי – עדיין בפרק הראשון על תביעת ההשתקה.

***

1.

למיטב ידיעת הנתבע, התובעת תבעה רק את הנתבע (וגברת נוספת) למרות שהיו מאמרים, ציוצים ראיונות ועוד "שהאירו" אותה שלא באופן חיובי. הנתבע כעיתונאי, כותב ומדווח על כל העדים במשפט נתניהו.

התובעת רודפת ממש את הנתבע וביום השני לעדותה הגישה כנגדו תלונה בלהב 433, שדווחה מיד בתקשורת, הדלפה מגמתית אחת מיני רבות.

2.

זאת ועוד; מדובר בתביעה על סכום אסטרונומי, 5 מיליון ש"ח, כאשר למיטב ידיעת הנתבע לא הוגשה תביעת לשון הרע (התביעה גם מתייחסת ל"פגיעה בפרטיות") בסדר גודל כזה במדינת ישראל.

בין הצדדים קיימים פערי כוחות כלכליים אדירים. התובעת משתכרת כ-100 אלף ש"ח עד 150 אלף ש"ח ברוטו בחודש, בעוד הנתבע פוטר מעבודתו ב"גלובס" לאחר 36 שנה בעקבות ניתוחיו של תיקי נתניהו.

3.

אם לא די בנטען עד כה, מר ארנון מילצ'ן (להלן: "מילצ'ן") מימן את כל הוצאותיה המשפטיות של התובעת ושירותי יחסי הציבור ששכרה.
בזיקה לכך, הצהירה התובעת בפרוטוקול מיום 06.09.22 ב"תיקי האלפים" (כל פרוטוקול שיוזכר בכתב הגנה זה הוא מ"תיקי האלפים") שמילצ'ן הצהיר שיתבע באמצעותה את כל "המכפישים", כלומר – יממן את ההוצאות בגין התביעות הללו.

4.

וביתר פירוט: את התלונה נגד הנתבע הגישה התובעת בשעת ערב (19:46) במשרדי להב 433 באופן חריג ולא בתחנת המשטרה במקום מגוריה, כפי שנוהג כל אזרח בבואו להגיש תלונה במשטרה – עדות ליחס המיוחד שקיבלה התובעת ממערכת אכיפת החוק.

וכך אמרה קליין:

"… אני רוצה צו הרחקה… לא רוצה לראות אותו מול הפנים שלי בבית המשפט… שלא יכתוב עליי… אני רוצה שתבדקו את הסלולרים שלו…" נספח 1  א – תלונתה של התובעת מיום 07.07.2022 בלהב 433 נגד הנתבע.

5.

בכך (ועל כך יורחב בהמשך ההליך) חשפה התובעת, כבר מהיום השני לעדותה בבית המשפט, את מטרתה העליונה: להשתיק את הנתבע בכל מחיר, הן בכוח נגישותה הרבה למערכת אכיפת החוק והן בכוח הכסף, שכן התובעת יוצגה בשלב הגשת תלונתה נגד הנתבע על ידי עורך הדין גיורא אדרת, שמומן על-ידי המיליארדר – מילצ'ן, מעסיקה של התובעת.

6.

התובעת אף ניסתה להלך אימים על הנתבע באמצעות מכתב התראה ששלחה ביום 28.7.22, באמצעות עורך דינה דאז, גיורא אדרת, מכתב התראה שלמעשה נשלח לנתבע על כך שלא אמרה לפרוטוקול שביתה שימש כמחסן לשמפניות.
עוד נכתב במכתב ההתראה  שפרסום הנתבע הינו: "חסר שחר, איננו אמת ומהווה לשון הרע כנגד גב' קליין", למרות שבעדותה בבית המשפט היא אמרה את הדברים מפורשות ובצורה חד משמעית – כפי שבא לידי ביטוי במכתב התשובה של עו"ד ציון אמיר בא כוחו של הנתבע ובו ציטט מפרוטוקול הדיון מיום 12.7.22.

7.

להלן הציטוטים מפרוטוקול הדיון מיום 12.7.22 – עמוד 16680 ש' 10-13:

"…עכשיו, בשלב הזה שמילצ'ן כבר נחקר בחשד לשוחד את מספרת למשטרה סיפור די מוזר שהבית שלך הוא מחסן, את זוכרת את זה?

ת. לא. תזכיר לי.

ש. את אומרת, זה מ-29 בינואר 2018 עמוד 76 שורה 39, אומר לך גיל".

ובהמשך בעמוד 16681 ש' 1-6:

"ש. זה קצר, תאמינו לי, שנייה. או שהייתי משאירה לו בבית ינאי, הבית שלי היה מחסן בגללם, כך אמרת. כך סיפרת בחקירה.

ת. רגע, רגע אני רוצה להגיד אנחנו מדברים פה על, תקריא לי את הכל, על סיגרים זה לא היה מחסן אצלי סיגרים, היה אצלי, אם יונתן קונה או אני הולכת לקנות מחינאווי אז עד שיונתן בא ולוקח, אבל מחסן אצלי היה מהשמפניות שדובי פיינטוך היה מביא מראשון לציון, עוצר או אצלי, שמים אצלי, זה נקרא מחסן, כן, יש לי ממד שאני שמה שם אחר כך לוקחים משם".

נספח 2 – מכתב התראה מעו"ד אדרת ומענה של עו"ד ציון אמיר מטעם הנתבע.

8.

התובעת חשה עצמה כה מוגנת וכה נתמכת על-ידי מערכת אכיפת החוק, מעסיקה והתקשורת הממסדית, שהיא הרהיבה עוז לדרוש באמצעות בקשה חסרת תקדים מהמשטרה: להשתיק עיתונאי במדינה דמוקרטית, רק בגלל שכתיבתו אינה נוחה לה וחושפת את התנהלותה הבעייתית לאורך חקירת תיק 1000 ועדותה בבית המשפט.

במסגרת כוחה התקשורתי הרב פורסמו השמצותיה המכפישות של התובעת שבמסגרת תלונתה במשטרה נגד הנתבע בין היתר במהודרות החדשות של ערוצי הטלוויזיה 12 ו-13.

בפרסום בערוץ 12 ע"י גיא פלג אף נאמר כי תלונת התובעת זוכה ל"טיפול אישי" מצידה של היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט מדינה, דבר יוצא דופן וחריג לכל הדעות.

בדיווח בערוץ 13 ע"י אביעד גליקמן נכתב כי "המשטרה הנחתה את התובעת" בהגשת תלונתה, שוב – דבר חריג ביותר המעיד על כוחה הרב של התובעת ומעמדה אצל רשויות החוק.

הדיווחים האוהדים על התובעת בכלי התקשורת המרכזיים במדינה ושל כתבי המשפט, מעידים כאלפי מונים שהתובעת נהנתה מתמיכה ללא תנאי של התקשורת הממסדית כתוצאה מהצטלבות של אינטרסים והדבר בא לידי ביטוי אף במפגש בבית קפה בו נצפתה התובעת סועדת יחד עם אביעד גליקמן (כתב המשפט של ערוץ 13) יותר משנה לאחר סיום עדותה במשפט נתניהו.

נספח 3 – ציוץ של ח"כ טלי גוטליב מתאריך 12.12.2023 ובו צילום של אביעד גליקמן בבית קפה עם התובעת. נספח 4 – תיעוד מערוצים 12-13 – סרטונים/תמונות.

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »