יומן הבוקר
משפט נתניהו, החקירה הנגדית של עד התביעה אילן ישועה; כנס לשכת עורכי הדין באילת – 11 פוסטים

סיכום פעילות שלי אתמול בפייסבוק: 11 פוסטים, החל משעה11:09 עד שעה 23:13.

עוד יום של חקירה נגדית לאילן ישועה

  1. ישועה הוא איש מניפולטיבי מאוד, חסיד שיטת הפרד ומשול. לאנשי מערכת וואלה, שהוא בחר את מרביתם, אמר ישועה שבני הזוג אלוביץ' מפעילים עליו לחצים ולכן אין ברירה אלא להוריד טקסטים, לשנות טקסטים ולדרדר טקסטים. 
    ומה אמר ישועה לבני הזוג אלוביץ'? שבמערכת וואלה יש אנשים שעושים לו דווקא, שהם לעומתיים, שהם אנטי ביבי, שהמערכת שמאלנית (מה שנכון, אבל ישועה ניסה להרחיק ממנו כרגיל את האחריות ולהפיל אותה על אנשים שהוא בחר).
    כשעו"ד מיכל רוזן עוזר שאלה אותו לפשר הדברים הללו הוא השיב את התשובה הסתמית והמתחמקת: "הצגתי תמונה מורכבת". רוזן עוזר הטיחה בו: "אתה מתסיס, אתה מלבה, אתה מציג לאלוביצ'ים שהמערכת נגדך, שהיא לעומתית, שהיא קליקה שלמה, שהיא דווקאית, שהיא שמאלנית". ומה עונה ישועה: "גלגלתי את הלחץ למעלה ולמטה". יותר נכון לאמר, מגלגל כל אחריות מעליו למרות שהוא היה האיש הכל יכול בוואלה שיצא ממנה עם 80 מיליון שקל, ועל-פי לא מעט עדויות אף התעמר בעובדים.
  • למרות הרושם שנוצר מההדלפות הרבות טרם המשפט ע"י הפרקליטות כאילו בני הזוג אלוביץ' התערבו רק לטובת נתניהו וכאילו הם עסקו בכך 24 שעות ביממה, מחומר החקירה עולה תמונה אחרת לגמרי: איריס ושאול אלוביץ' פנו אל ישועה, למשל, בנוגע לאסון המסוקים, רענון האתר ביום העצמאות, אסון הכרמל, מצגים אומנותיים שערורייתיים ואנטי ציוניים ובקשה להציג את ישראל היפה. ישועה אישר זאת: "הדוגמאות שהראית הן בהחלט כאלה".
  • דבר שעוד הוסתר ע"י הפרקליטות הוא האמירה החדה והברורה של איריס אלוביץ' שהיא לא רוצה שוואלה יהפוך לביבתון אלא רוצה אתר מאוזן שיהיה אובייקטיבי. אלוביץ' אמרה לישועה כי "האתר מזמן לא נייטרלי" וישועה ענה לה: "אני מטפל באיזון". המשמעות: כל שבני הזוג אלוביץ' ביקשו הוא להפוך אתר שמאל די קיצוני לאתר מאוזן ואובייקטיבי ומה שעשו ישועה וחבריו במערכת הוא דבר אחד פשוט: צפצפו עליהם. איך זה קשור לנתניהו? לא קשור, אבל ככה תופרים תיקים בישראל.

כנס לשכת החנופה למערכת המשפט בחסות לשכת עו"ד

אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, הידוע ביחסיו החמים עם היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ארגן את כנס לשכת עורכי הדין באילת בסוף החודש כך שישמש כסיקור אוהד לכל מערכת המשפט. את רוב ההנחיות והראיונות יעשו כתבים ש"נוחים" מאוד, בלשון המעטה, למערכת המשפט: דנה וייס תנחה את טקס הפתיחה, גיא פלג יראיין את שי ניצן, ברוך קרא יראיין את נשיאי העליון לשעבר אשר גרוניס ומרים נאור ואביעד גליקמן ינחה פאנל על הזכות להפגין. ואיפה נעלמו כל מבקרי המערכת? שאלה טובה, הוזמנו בודדים כעלי תאונה בפאנלים שוליים. אגב, וייס ולשכת עו"ד סירבו להגיב לשאלותיי אם וייס מקבלת תשלום על הנחיית הטקס (ועל פי הערכות אכן כך הוא), כי הרי עיתונאים הם מעל לכל. וייס יכולה להטיף לכל העולם ואישתו, אבל לענות על שאלות לא נוחות – זה לא בבית ספרה.


קישורים לפוסטים

11:09 -> 11:31 -> 12:41 -> 13:36 -> 14:34 -> 15:11 -> 16:46 -> 18:52 -> 20:09 -> 21:56 -> 23:13

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »