יומן הבוקר
החקירה הנגדית של עד התביעה, אילן ישועה, מספקת חשיפות מטלטלות הן על התנהלות התקשורת והן על התנהלות הפרקליטות, וגם על פוליטיקאים בכירים – 16 פוסטים

הנקודות החשובות בחקירה הדרמטית אתמול של אילן ישועה: 16 פוסטים, החל משעה 09:30 עד השעה 23:37

ההסתרות של הפרקליטות וליאת בן ארי

במהלך הדיון אתמול התברר כי החומרים שכללו, בין היתר, את התכתובות המשמעותיות בין אילן ישועה ליצחק הרצוג, נמסרו בטעות לפרקליטי אלוביץ' ונתניהו, בלי שהפרקליטות התכוונה למסור אותן מראש. הטענה המרכזית של הפרקליטות היא שהחומרים סווגו "בלתי רלוונטיים" תוך ניסיון להפיל את התיק על המשטרה. אלא שבכל חקירה כזו, במיוחד של ראש ממשלה, יש פרקליט מלווה ובמקרה שלנו – ליאת בן ארי ויהודית תירוש – והן אחראיות למחדל.

זו לא הפעם הראשונה שחומרים מזכים "נעלמים" מחומר החקירה ותמיד בתירוצים יצירתיים מאוד: "צווי חיסיון", "חומרים לא רלוונטיים", "טעויות", "שגגות". צבר התירוצים מוכיח שזה לא מקרי, אלא נעשה בכוונת זדון כדי לשבש את ההגנה של נתניהו ואלוביץ' ולפגוע בהליכים המשפטיים.

יתר על כן: מתברר מדיונים קודמים כי הפרקליטות הסתירה את העובדה שנמחקו 48 (!) שיחות מהטלפון של ישועה, 8 מהן עם ניר חפץ וליאת בן ארי טענה בעבר שיש רק 8 שיחות מחוקות ישועה מכחיש שהוא מחק אותן, אז מי עשה את זה? בטוח שלא פרקליטי נתניהו ואלוביץ'.

סיכמה את זה יפה עורכת הדין מיכל עוזר רוזן, פרקליטתה של איריס אלוביץ': "לא הסתירו כמה דובדבנים, הסתירו מטע שלם". היו בטוחים שזו לא טעות בתום לב.

הנזיפה של השופטים בפרקליטות על הסתרת החומרים:

השופט משה בר-עם: "נשגב מבינתי איך זה סווג חומר לא רלוונטי".

ראש צוות השופטים רבקה פרידמן-פלדמן מטיחה ביהודית תירוש מהפרקליטות (יד ימינה ושמאלה של ליאת בן ארי והאחראית על תיק 4000): "לפי מה שאת אומרת, החומר לא היה אמור להימסר להגנה. אני לא סתם שואלת כי אולי צריך לעשות בדיקה מחודשת? האם יש להגנה את כל התכתובות מהטלפון הזה של ישועה? אני שואלת כיאולי צריך לחזור למשטרה ולהגיד להם תבדקו מחדש".

ותירוש עונה: "אולי, אני לא יודעת לענות על השאלה הזו". בטח שלא יודעת, מתחמקת שלא לדעת.

העזרה לבוז'י הרצוג בוואלה והכתבת כותרת על ידי המועמד לנשיאות

בניגוד לעדותו בחקירה הראשית, הסתבר כי ישועה עזר לפוליטיקאים נוספים, כמו הרצוג. ישועה אמר לו: "אם צריך משהו, דבר איתי, בכל עת, בלי היסוס. בטוח בצדקתך". אחרי שהרצוג זכה בפריימריס במפלגת העבודה ישועה כתב לו: "ברכות! אל תהסס להסתייע בכי בכל דבר ועניין".

ואז הרצוג, למרבה התדהמה, מכתיב לו כותרת: "תודה. אשמח שהכותרת תהיה 'ניצחון מוחץ להרצוג למרות ההתקפות נגדו'. אני חייב להראות שליטה והדרה של הכלבה" (הכוונה היא לשלי יחימוביץ').

וישועה עונה לו: "אני אנחה את אבי אלקלעי (עורך וואלה).

וממשיך: "שלח לי עוד חומר ונכין אייטם גדול על הניצחון ועל כל מסכת ניסיונותיה להכשיל" (הנסיונות של יחימוביץ').

והם מסכמים שזה יהיה מול טל שלו, הכתבת הפוליטית של וואלה עד היום, המזוהה עם השמאל.

ישועה מטנף על אנשים בשפת רחוב

על שאול אלוביץ': "חזיר, קמצן ואפס בעיני. הוא רומני קמצן, זבל, יצא קטן כמו תולעת. אני בז לו, רומני ימח שמו"
על יונית לוי: "נוראית, בלתי נסבלת, חצופה ומטופשת. הם כנופייה".
על ינון מגל: "איש שטחי, ריק, טיפש ומלא באגו נכנס לכנסת".
על מנכ"ל יד2 יבין גילמור: "מנוול, שיילך לעזאזל, אדם קטן, רע וקנאי. חורש רע תמיד".

הקשרים העסקיים של אילן ישועה עם אילן שילוח

לא די בכך שגיא ישועה, בנו של אילן ישועה, עבד אצל טייקון הפרסום אילן שילוח, בדיון אתמול התברר שהיה סוג של קשר עסקי בעקיפין. אילן ישועה ובנו השתתפו בהנפקה של חברת מטומי בלונדון, ששילוח היה בעל מניות מרכזי בה. בתכתובות בין ישועה לבנו עולה כי השניים הרוויחו 400 אלף דולר יחדיו (גיא יהושע: "בערך 400 אלף נקי בבנק. בדולר". ואילן ישועה אומר לו: "מדהים! נפלא! שיחקת אותה, איזה כיף!").

שמיכל רוזן עוזר שאלה את ישועה: "תגיד, אתה דיווחת לפרקליטות על הקשר עם אילן שילוח? על זה שהבן שלך עבד אצלו, שעשיתים במטומי 400 אלף דולר"? וישועה ענה: "לא. לא נשאלתי ולא סיפרתי".

ההתערבות של אילן שילוח בתכני וואלה לטובת אהוד ברק

כאשר פורסם דוח המבקר על פרשת הרפז לחץ שילוח על ישועה למתן את הסיקור נגד אהוד ברק, ששילוח נחשב למזוהה מאוד איתו. מאוחר יותר וואלה אכן פרסם טור פרשנות ובו ביקורת רק על גבי אשכנזי.

קישורים לפוסטים:

09:30 -> 10:12 -> 10:27 -> 10:42 -> 11:07 -> 11:16 -> 11:26 -> 11:44 -> 11:55 -> 13:08 -> 14:29 -> 15:24 -> 17:03 -> 18:40 -> 22:08 -> 23:37

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »