יומן הבוקר
החקירה הנגדית של עד התביעה, אילן ישועה, עברה מעורכי הדין של אלוביץ' לעורכי הדין של נתניהו. החשיפות המטלטלות נמשכות – 10 פוסטים

תזכורת: שלשום, באמצע היום, החלה חקירתו הנגדית של אילן ישועה ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו, לאחר שהסתיימה חקירתו הנגדית ע"י ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר, פרקליטיהם של שאול ואיריס אלוביץ'.
ההערכות הן כי חקירתו הנגדית של בן צור תימשך 10 ישיבות – כאשר הדיונים בבית המשפט מתקיימים שלוש פעמים בשבוע, שני-שלישי-רביעי בכל שבוע. חקירתו הנגדית של ישועה אמורה להסתיים באמצע יוני לאחר שהתחילה ב-5 באפריל, אחרי נאום הפתיחה של בן-ארי. כלומר, כחודשיים וחצי – זה הזמן שלקח למצות את הדיונים עם ישועה.
כזכור, לתביעה יש יותר מ-300 עדים ונכון הוא שלא כולם יוזמנו ולא כולם עדים מרכזיים כמו ישועה, אבל בהתחשב שגם ההגנה תזמין עדים משלה – משפט נתניהו יימשך שנים ארוכות מאוד.

מה קרה אתמול?

בן צור המשיך לערער את אמינותו של ישועה והמשיך להוכיח עד כמה ישועה היה מעורב בכל פרט קטן בתכני וואלה והיה עסוק מאוד בלרצות פוליטיקאים ואנשי עסקים לאינטרסים האישיים שלו. ישועה נפגש עם פוליטיקאים, שוחח רבות עם יועציהם, נפגש עם מנכ"לים של כלי תקשורת אחרים ושיעבד את וואלה לטובת יחסיו – למרות שהוא מנסה לשווק את התיזה המופרכת של הפרקליטות כאילו וואלה שועבד לנתניהו.

החנופה לאביגדור ליברמן

ישועה מתכתב עם יועץ ליברמן ואומר לו: "שים לב כמה זמן הידיעה בראשית וכמה הטקסט מפרגן. הוא (ליברמן) דיבר יפה מאוד במסיבה. לעורך שלו אבי אלקלעי כתב ישועה: "תשתדל לא לפגוע בליברמן, פגשתי אותו לפני חודשיים. טען בצדק שאנו מכסחים אותו… אשמח לראות כותרת חיובית מבחינתו".

החנופה לאיילת שקד

בשיחה עם ראש המטה של שרת המשפטים לשעבר החמיא ישועה לשקד ואמר שהיא "מחומר של ראשי ממשלות" ובהתייחסותו לאחד מהראיונות שלה "התשובות תמיד חכמות, ישרות, ממש מרשים".

החנופה לאופיר אקוניס, ח"כ מהליכוד

ישועה מורה לעורך וואלה אבי אלקלעי לפנק את אקוניס: "תשגיח שיהיה חיובי, אצטרך הרבה עזרה ממנו… הוא עוזר לי הרבה. פה זה בקשה שלי, לא של הביביה".
כשנשאל ישועה ע"י אלקלעי אם קים (הכוונה לנתניהו, שישועה היה רגיל לכנות אותו ע"ש שליט צפון קוריאה) לא יתעצבן בלשונו, ענה ישועה: "לא נורא, שיתעצבן קצת" (כלומר, עושה זאת בכוונה).

היחסים עם אבי וייס, מנכ"ל חדשות 12

ישועה ו-וייס, המנכ"ל עם הכי השפעה בשוק המדיה, מנהלים תכתובת שבה הם מחמיאים האחד לשני בצורה די מביכה. ישועה אומר לוייס: "אני מספר לכל מי שאני פוגש איזה איש מרשים אותה!"; וייס עונה לישועה: "כנ"ל, גם אני הכרתי אותך והתלהבתי (מאוד).

עם ההחנפות ההדדיות מגיעים גם האינטרסים כאשר וייס אומר לישועה: "מבחינתי אין ולא תהיה מלחמה עם וואלה. עם ynet – תהיה גם תהיה". המשמעות: יש פה ברית של וואלה וערוץ 12 – נגד האתר מבית "ידיעות אחרונות", שנחשב למתחרה העיקרי של השניים.

היחסים עם יוסי ורשבסקי, לשעבר מנכ"ל ערוץ 10

גם עם ורשבסקי מנהל ישועה שיח מחניף. ישועה אומר לורשבסקי: "בשבילך אעשה הכל, תקבל כל סיוע ברמה של וואלה" ואילו ורשבסקי אמר לישועה: "אתה באמת אח".
ורשבסקי, לשעבר מנכ"ל הארץ, נחשב מזוהה מאוד עם חברת החדשות של ערוץ 10, לפני המיזוג עם ערוץ 13 ומזוהה גם עם רביב דרוקר. רביב דרוקר, אגב, זכה לסיקור אוהד מאוד בוואלה – כך עולה מבדיקתי בעבר.
דרוקר היה העיתונאי הכי מסוקר בוואלה ולחיוב.

קישורים לפוסטים:

10:51 -> 11:17 -> 11:46 -> 12:41 -> 12:52 -> 13:03 -> 14:45 -> 15:15 -> 15:37 -> 18:29

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »