יומן הבוקר
אביגדור ליברמן, ג'ודי ניר מוזס, אדיר מילר
יומן החקירה של ישועה, היחסים הצפופים עם הרצוג, סיקור אוהד למשפחת מוזס, לאביגדור ליברמן ואפילו לאדיר מילר, והמסמך שהוסתר – 13 פוסטים

יומן החקירה של ישועה אתמול (ב')

בפתיחת הדיונים השבוע המשיך בעז בן צור, פרקליטות של נתניהו, להציג לישועה את התכתובות האינטנסיביות שלו, על בסיס יומיומי, עם שורה ארוכה של פוליטיקאים וגם אנשי עסקים. בתכתובות הללו ישועה מטה את הסיקור של הפונים אליו שוב ושוב ופועל אצל אנשי העסקים לטובת האינטרסים האישיים שלו כדי לעמוד ביעדים שהוצבו לו, על מנת לקבל את הבונוס השנתי שלו שעמד על עד מיליון שקל בשנה.

היחסים הצפופים מאוד עם בוז'י הרצוג

משורה ארוכה של התכתבויות עולה כי ישועה הורה לעורכיו להטות סיקור להרצוג. בין היתר ביקש לדרדר ידיעה שלילית עליו וכן הורה לעורכת: "תוציאי את הרצוג מעמוד הבית". לאחר מכן ביקש מהעורכים: "חזקו את הכותרת לטובת הרצוג ותעשו פולו (ידיעת המשך) עם כותרת מפרגנת להרצוג". ישועה ביקש לעשות זאת באמצעות טל שלו, הכתבת הפוליטית של וואלה עד עצם היום הזה.

במקביל, הרצוג פונה לישועה אין ספור פעמים ונראה שיש ביניהם יחסי ידידות קרובים מאוד: "יקירי, התראיינתי לפני שלוש שעות וזה לא עלה לאתר", פונה הרצוג לישועה; בהזדמנות אחרת הוא מבקש: "תשלחו כתב לציון 40 שנה לנאום של אבא שלי"; ובהזדמנות אחרות הוא פונה בטרוניה לישועה: "הנאום שלי בעוטף עזה לא עלה".

היחסים הקרובים בין ישועה להרצוג לא הסתיימו רק בהטיית סיקור, אלא נדמה שישועה משמש גם כיועץ פוליטי שלו: "יאללה, תיכנס כבר (כנראה לקואוליציה עם נתניהו), זה קריטי מול העולם וארה"ב. אל תקשיב לכל האינטרסנטים, הצבועים והמנוולים". הרצוג עונה: "זה מחייב אותו להזיז את התחת" (ככל הנראה מתכוון לנתניהו). בהמשך הם קובעים לדבר מאוחר יותר בטלפון הקווי.

סיקור אוהד למשפחת מוזס (1) – לג'ודי ניר מוזס

ניר מוזס פונה אל ישועה בנוגע לסיקור של סילבן שלום, בעלה לשעבר: "היי, מותק, בוואלה לא מפסיקים לרצוח את סטיב… אני רק רוצה שתדע שכל מה שתצטרך בחיים ואוכל לעזור, אני כאן בשבילך! תודה, תודה, תודה, לא אחת ששוכחת"; כמו כן התלוננה ניר מוזס על ינון מגל וטענתה שהוא מתנכל להם. ישועה ענה: "זה לא יקרה יותר. תהיי חזקה ותנמיכי פרופיל".

סיקור אוהד למשפחת מוזס (2) – לנוני מוזס

ישועה ניהל מערכת יחסים מוזרה עם המתחרה הראשי שלו – אתר ynet. אבי בן טל, בזמנו מנכ"ל האתר מבית "ידיעות אחרונות", מבקש לשנות תמונה של נוני מוזס ואז ישועה עונה לו כך: "הגדול (נוני מוזס) בחור יפה. הייתי מצביע לו לראשות ממשלה, נשבע לך היה דופק את הערבים כמו מפא"יניק טוב".

סיקור אוהד לגן ילדים הקשור לבן של אביגדור ליברמן

תראו במה מתעסק המנכ"ל ישועה: הוא מבקש מעורכיו לקדם את גן הילדים "שורשים", על-פי בקשת בנו של אביגדור ליברמן. "שפר את הטקסט ותן קידומים מעוד מקומות", הוא מורה לעורך שלו אבי אלקלעי.

אפילו אדיר מילר פנה לישועה

מיום הדיונים עולה כי אפילו הסטנדאפיסט אדיר מילר פנה ישירות לישועה וביקש להטות סיקור: "מה שמציק לי זה הסיקור הבלתי מפרגן ונמשך אליי אצלכם… בגלל שאני יודע שאתה מפרגן לי תמיד חשוב לי שתדע מה קורה אצלך". וישועה עונה לו: "אני בארה"ב, אעביר לעורך ואבקש בהחלט את התערבותו".

סיקור אוהד לגופים עסקיים כמו קוקה קולה, בנק הפועלים, מקדונלד'ס ואל על

ישועה מנהל התכתבויות ענפות עם גורמים עסקיים במטרה להשביע את רצונם בנוגע לסיקור בוואלה. במקרה של קוקה קולה, הוא אף קושר זאת במפורש ליעדים שהוא צריך להשיג: "תעזור לי פה, זו בקשה אישית", הוא כותב לאלון מזר, לשעבר סמנכ"ל השיווק בקוקה קולה ישראל, "אני מתחייב לעשות מה שתרצה, זה חשוב לי אישית בגלל יעד אישי שלי".

המסמך שהוסתר שבו הפרקליטות מתדרכת את ישועה

עוד מסמך חשוב שנחשף אתמול הוא מסמך תדרוך של הפרקליטות לישועה תחת הכותרת "יהודית תירוש, קווי הגנה". כזכור, הפרקליטות ערכה לישועה 8 מפגשי "רענון", שנראו כמו השלמות חקירה ופחות רענונים. במהלכם העלתה הפרקליטות את קווי ההגנה המתוכננים של פרקליטי אלוביץ' ונתניהו כדי שישועה ישיב עליהם בצורה מאוד מסויימת, כלומר: שתלה בפועל מילים בפיו, דבר שאסור לה לעשות. אגב, התשובה הקבועה של ישועה היתה תמיד שההתערבויות של נתניהו היו גבוהות משמעותית מההתערבויות האחרות. ברור כעת שמרגע שכל התכתובות המוסתרות נחשפו, המצב הינו הפוך לחלוטין: ישועה עסק באופן יומיומי ואינטנסיבי בהטיית סיקור לטובת פוליטיקאים, אנשי עסקים, אמנים ועוד – ואילו עם נתניהו מעולם לא דיבר.

קישורים לפוסטים

10:27 -> 11:08 -> 11:22 -> 11:43 -> 12:31 -> 12:54 -> 13:07 -> 13:20 -> 14:09 -> 15:00 -> 18:22 -> 19:21 -> 22:04

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »