יומן הבוקר
נתניהו כפי שהוצג באתר וואלה
"סיקור אוהד" לנתניהו באתר וואלה (צילום: רחלי רוטנר)
אתמול, בהמשך החקירה הנגדית של עד התביעה אילן ישועה, התברר כי לא רק שלא היה סיקור אוהד לבנימין נתניהו באתר 'וואלה', אלא כמו שאמר העד בעצמו, היו כלפיו טקסטים "כמעט גבלסיים" – 7 פוסטים

החקירה הנגדית של ישועה התמקדה אתמול (02.06.2021) בהצגת עשרות פרסומים שליליים של נתניהו כמו גם הוכחה שכמה מסעיפי כתב האישום על "היענות חריגה", אינם כאלה כיוון שהתפרסמו גם בכלי תקשורת אחרים או שלא התפרסמו בכלל ב"וואלה".
בנוגע לפרסומים השליליים ישועה ענה בדרך כלל שאינו מכיר ואינו מודע, תשובה מיתממת. האיש החזק בוואלה, זה שמתערב בכתבה על גן ילדים, פתאום לא מודע לכל הפרסומים השליליים על נתניהו?

ישועה מגדף ומשמיץ את נתניהו בהתכתבויות שהוסתרו

בהתכתבות עם איתן מדמון, לשעבר מנכ"ל "גלובס" אומר ישועה על נתניהו: "נתניהו הוא האסון הגדול ביותר למפעל הציוני, יוביל לחורבן בית שלישי". ובהתכתבות אחרת: "ביבי אפס".

לפרסומאי הדר גולדמן כותב ישועה: "מדינה מסכנה, רובה מפגרת, מנוהלת ע"י מטומטם עם הפרעות אישיות קשות".

בעדותו הודה ישועה: "יש לי סלידה מראש הממשלה, אני לא אוהב אותו".

גם עורכיו לא בחלו במילים: אודי הירש, המשנה לעורך הראשי, כינה את נתניהו כ"רוקח המזימות הכושל מקיסריה" ואילו אמנון הררי, ראש דסק החדשות כתב עליו: "לנתניהו יש הרבה מה ללמוד מנשיא איראן חמינאי".

המשמעות: ישועה תיעב את נתניהו, גידף אותו בשיחות עם אנשים וגם בתוך מערכת וואלה בשיחות עם עורכיו. כיוון שישועה היה האיש החזק בוואלה אין ספק שהוא השליט את הקו האנטי נתניהו המובהק, מה גם שכל עורכיו הבכירים היו שותפים לתפיסתו ה-רק-לא-ביבי.

דוגמאות ל"היענות חריגה" בכתב האישום שהתבררו כמופרכות

 • הדרישה של נתניהו כביכול באמצעות מקורביו: לפרסם ידיעה על עבודתה של גילת בנט, רעייתו של נפתלי בנט, במסעדה לא כשרה.
  במציאות: הידיעה מעולם לא פורסמה בוואלה ולכן לא יכולה להיחשב כהיענות חריגה.
  ישועה אמר בעבר כי "היו פצצות על בנט" והתכוון לכך שנתניהו ביקש את "הפצצות האלה". בן צור סקר את כל הפרסומים על בנט בתקופת סיקור הבחירות 2013 (כמעט ולא היו) והטיח בישועה" "לא היו פצצות, אפילו לא קפצונים".
 • הדרישה: כתבה שהליכוד זכה בעתירה להסרת שלטים ומודעות שפרסמה מפלגת הבית היהודי.
  במציאות: הידיעה הלגיטימית פורסמה גם ב-ynet.
 • הדרישה: העלאת פרסומים בנוגע לתמיכת נפתלי בנט בציפי לבני ושלי יחימוביץ'.
  במציאות: הפרסום בוואלה היה הפוך לגמרי – "לבני הטיחה בבנט: 'אתה קיצוני ומסוכן למדינה'". כלומר, הדרישה, אם היתה, לא טופלה.

החשיבות של וואלה היתה שולית, גם בעיני עורכיו וגם בעיני אנשים אחרים; הפניות שיוחסו לנתניהו לא ממש היו שלו

בן צור הציג לישועה שורה של ציטוטים שממחישים עד כמה וואלה היה אתר זניח בעיני צרכניו וגם עובדיו (את כולם חשפתי בעבר).

אבירם אלעד, העורך לשעבר: "לדעתי כל ההנחיות האלו היתה עליהן אפס השפעה על הציבור… מדבור בבקשות מאוד ספציפיות שחלקן לא התבצעו וחלקן במבחן התוצאה היו שוליים מאוד בהשפעה על הציבור".

גלעד ארדן, לשעבר שר התקשורת: "באופן אישי אני רואה ב-וואלה יותר אתר סקס מאשר אתר חדשות. הוא לא באמת אתר כזה שמשפיע על פוליטיקאים ביומיום שלו".

ניר חפץ: " החשיבות של וואלה היא מזערית. האתר כמעט ואינו משפיע על סדר היום הציבורי… ביבי ואני מבינים טוב מאוד שהחשיבות של וואלה היא אפס, אפס".

ינון מגל: "ישועה היה מדבר הרבה על הגברת (שרה נתניהו), כאילו שכל הסיפור, בכלל, הוא מגיע מהאזור של הגברת".

כותרות שליליות על נתניהו

בן צור הציג שורה של פרסומים שליליים אך הבוטה מכולם היה מאמר שנכתב בצורה הומורויסטית כביכול שבו נכתב כך: "התקשרתי למרכז לבריאות הנפש גהה ודרשתי שייגשו בדחיפות לביתו של נתניהו ויאשפזו אותו בכפייה, והם עדיין לא חזרו אליי, צירוף מקרים… מדוע אנחנו לא ממהרים לאשפז את חולה הנפש הזה במוסד סגור, לפני שיהיה מאוחר מדי והוא יתחיל להכין את המכסה של הקופסא?"; ובהמשך: "פגשתי את ביבי פסיכיהו… מלך האסלה והפלוצים נותר דבוק אל מושבו המצחין כמו גוש קקה גדול".

בכיתוב התמונה של נתניהו מצויירת עם קרניים נכתב: "הרודן הפסיכופט, המשוגע והחולה, מר קקי-שפריץ-פלוציהו".
איזה עורך ואיזה מנכ"ל מאשרים טקסט כזה מבחיל? ישועה ועורכיו. אגב, עד היום "המאמר" הזה נמצא בארכיון וואלה.

ומה אמר אתמול ישועה על הטקסט הזה: "טקסט כמעט גבלסי".
אז איפה היית מר ישועה? איך לא הורדת את הטקסט הזה? התשובה: כי זה התאים לאג'נדה שלו.

החקירה הנגדית של ישועה ע"י בעז בן צור תימשך בשבועיים הבאים (א'-ב'-ג' בכל שבוע) ולאחר מכן ביקשה הפרקליטות חקירה חוזרת לישועה.

קישורים לפוסטים 02.06.2021

09:59 -> 10:19 -> 11:39 -> 13:19 -> 15:17 -> 16:27 -> 17:19

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »