יומן הבוקר
מרב מיכאלי, נפתלי בנט, יועז הנדל (ויקיפדיה)
מרב מיכאלי, נפתלי בנט, יועז הנדל (ויקיפדיה)
ממשלת הפריזנטורים: התמונות המתקתקות בעיתונות וברשתות החברתיות הן רק מסך עשן – להעברת כספים בעשרות מיליארדי שקלים ל"אנשי שלומנו"

ביום שישי (18.06.2021) שטחה עמליה דואק באולפן שישי של ערוץ 12 את תוכניותיה של שרת התחבורה הנכנסת לפתרון הפקקים בישראל.

כל מומחה תחבורה שראה את הסעיפים ב"תוכנית" התפוצץ מצחוק. פתרון פקקים הוא עניין להשקעה בתשתיות לטווח ארוך – לא לשליפת שפן מהכובע או מעשה קסמים אחר (תשתיות לטווח ארוך – כמו רכבת קלה וכד').

תחת הסעיפים המאוד כלליים "הגדלת התקציב לתחבורה ציבורית", "תחבורה ציבורית בשבת", "תכנון משולב של תחבורה ונדל"ן" (סיסמא יפה ותו לא), ו"חיזוק הברית עם ירדן ומצרים" – הקריאה דואק את דף המסרים שהוכתב לה ע"י מיכאלי, שבא לכאורה לפתור את בעיית הפקקים בפרט ולהציג את התכנון של מיכאלי במשרד התחבורה בכלל.

זו השיטה: בנט הצטלם עם חומר מסווג, מיכאלי הצטלמה ברכבת, יועז הנדל צלל כדי לראות את הסיב האופטי, אביר קרא רכב על סוס ועוד ועוד.
אותנו זה משעשע ונראה כמו מסע יחסי ציבור נלעג, והוא אכן כך. אלא שבשביל מיכאלי ושות' – זה רק מסך עשן.

לא לחינם דואק לא הוציאה הגה על מחדל נתב"ג (באחריות משרד התחבורה) ביום שישי, כאשר קרוב ל-3,000 נוסעים נכנסו לישראל בלי בדיקות. אין גם סיכוי שדואק תנתח את העברת העושר הגדולה שיוזמת מיכאלי לקיבוצים ולמושבים בעשרות מיליארדי שקלים, כפי שניתחתי זאת ב"מעריב" (ראו תקציר).

זו השיטה: הדלפות על תמונות ו"תוכניות" – בתמורה לשתיקה תקשורתית על העברות עושר על חשבון הציבור.

הדבר חזר, פחות או יותר, אצל שר התקשורת יועז הנדל, עוד בקדנציה שלו בממשלת נתניהו.
הנדל צולל למים ומשווק את עצמו כמשיח של האינטרנט המהיר אבל איש בתקשורת לא מספר את האמת: היציאה לדרך של מתווה הסיבים האופטיים תוכננה עוד בימי פילבר ונתניהו, אבל תפירת תיק 4000 עיכבה את כל ההליך וגרמה נזק של כ-50 מיליארד שקל למשק הישראלי.

מה עשה הנדל? לקח את המתווה הזה והגמיש אותו עוד יותר (קוראים לזה "הטבות רגולטוריות"), הן לטובת בזק והן לטובת חברות אחרות (במיוחד סלקום) – ואיש לא פוצה פה.
שוב, תמונות נהדרות של הנדל במעמקי הים, אבל מי יסביר לציבור את המחיר של התמונות היח"צ האלה? אין מי שיסביר.

וחכו להעברת התקציב: תחת התקציב יהיו אין ספור "הסתרות", סעיפים ותקנות תקציביות, שיש להן משמעות כספית אדירה אבל נקברים עמוק בסעיפים טכניים.
בנוסף, חקיקת חוקים והעברת תקנות שוות הרבה כסף, ולקואליציה הזו אין שום אידיאולוגיה – זולת אידיאולוגיה אחת: להעביר כסף ל"אנשי שלומנו".

ממשלת הפריזנטורים ושלטון הפקידים

במהלך החודשים הקרובים אעקוב מקרוב אחרי תהליך גיבוש התקציב, הספינים שמסתתרים מאחורי תמונות היח"צ, יישום ההבטחות של הקואליציה והמחיר הציבורי שלהם.
היו בטוחים: הם לא באו בשביל לעזור לציבור, כפי שהם מדברים גבוהה גבוהה, הם באו בשביל השליטה הכספית בחלוקת המשאבים (בתקציבים ובנכסים). למרבה הצער, הם יקבלו גיבוי משלטון הפקידים שנהנה גם הוא מההגמוניה הזו ושותף לחלוטין לאג'נדת רק-לא-ביבי.

זה השילוב הכי מסוכן של הון-שלטון-תקשורת. חוסר שקיפות, חוסר ביקורת, שימוש במשאבים ציבוריים לטובת קבוצה קטנה מאוד – והסתרת האמת מהציבור.

אתמול בפייסבוק | קישורים לפוסטים
15:38

מאמרים אחרונים