יומן הבוקר
נפתלי בנט
הנדסת תודעה: כך תדרך בנט בסוף השבוע שורה של עיתונאים, באותם מילים: אני מאושר, מרחף, אמיץ, מנהיג וצנוע; וגם גידף בצורה מכוערת את עמיחי שיקלי

אני יכול לאמר לכם בביטחה: ראש הממשלה נפתלי בנט ביזבז בשבוע שעבר יום עבודה שלם בתדרוכים לאנשי התשקורת כדי לשווק את תדמיתו.
שני עניינים עיקריים הטרידו אותו: שהוא יוצג כמאושר בתפקידו, צנוע, מקבל החלטות אמיצות ומנהיגותיות ומשתף פעולה (ולא חרדתי ומבוהל כמשתקף בהופעותיו); הדבר השני שהוא ניסה לשווק באופן מכוער מאוד: שח"כ עמיחי שיקלי הוא "תימהוני ואיש לא יציב".

אספתי בשבילכם את כל האמירות הבולטות מתדרוכיו לאנשי התשקורת. זה מדהים ומביך כאחת לראות שהתדרוכים זהים, מטבעות הלשון זהים – בנט אפילו לא נזהר. עד כדי כך מלא שחץ הנוכל הזה.

דנה וייס: קיבלה דף מסרים מבנט והחמיאה בתמורה

"החלטות בנט על הקורונה הן החלטות אמיצות, לא פופולאריות, החלטות מנהיגותיות. ויש גם שינוי בסגנון".

וזה אחרי שהקריאה את דף המסרים של בנט והתפארה בזה שהוא ישיק השבוע את התוכנית החדשה שלו "בלימה רכה" לקורונה – והיא גם ידעה ב-ד-י-ו-ק איך בנט פותח את הבוקר שלו (שני סטים של נתונים, מישראל ומבריטניה).

אהה, והיא ביקשה-דרשה מעיתונאים להפסיק לספור את מספר המאומתים (כדי שהציבור לא יידע את האמת על המחדלים של בנט).

מביך. עוד דוגמא איך השיטה עובדת אצל דנה וייס ואחרים: יחסי הדלפות-החנפות (זוכרים את המפגש ה"מקרי" שלה עם מנדלבליט ברחוב בת"א?).

אמנון אברמוביץ': מחסל חשבונות עם עמיחי שקלי בשירות בנט

"קודם כל צריך לאמר מילה טובה לראש הממשלה נפתלי בנט. הוא מתנהג כראשון בין שווים, בצניעות ועם פרופיל תקשורתי נמוך. יש לו שיחות עם מנהיגים מכל רחבי עולם, מנסה להחזיר את התמיכה הדו-מפלגתית של האמריקאים ולשקם את היחסים עם ירדן שניזוקו קשה בשנים האחרונות. אני לא רוצה לדבר על מה הם מצאו במגזר הציבורי".

אז ככה: "ראשון בין שווים"? אין לבנט ממש ברירה, אחרת לא יהיה ראש ממשלה.
"שומר על פרופיל תקשורתי נמוך"? הרי התדרוך לאברמוביץ' ולשורה של "עיתונאים" מוכיח בדיוק ההיפך.

ואז אברמוביץ' עבר להתקפה הנבזית והמרושעת שלו על עמיחי שיקלי, שוב פרי תדרוך מבנט:
"היתה לו טעות אחת: עמיחי שיקלי. מדובר בבחור מבולבל, בוסרי, איזה חוסר ידע יש לו בהיסטוריה הצבאית ובהיסטוריה הפוליטית הישראלית".

לפחות בנט הנוכל מודה בטעות אחת שלו… התקדמנו.

בן כספית: מתמוגג מבנט ומקבל ממנו תדרוך שעמיחי שקלי "תימהוני"

"נפתלי בנט מבסוט. נהנה מכל רגע. זה לא משתקף החוצה, כי בנט מקפיד על אווירת עבודה, ענייניות וצניעות, אבל בתוך החדר הוא מרחף. 'ממשלה של רצון טוב', הוא אומר, ומיד נותן את הקרדיט למרב מיכאלי, הראשונה שהגתה את הסלוגן הזה. ראש ממשלה שמחלק קרדיטים לשרים אחרים ועוד כאלה שאינם ממפלגתו? הוא שפוי, הבנט הזה?

"ההוראה העיקרית שיוצאת מלשכתו ומיושמת עד עכשיו כמעט במלואה, פשוטה: שקט. עבודה. ענייניות. צניעות. תפקידנו לעבוד ולשעמם את הציבור. בלי מסיבות עיתונאים, בלי חיסולי חשבונות. בלי קשקושים מיותרים. בינתיים זה מצליח לו. לא כל הזמן, לא בכל החזיתות, אבל ברובן…"

ואז עובר כספית לחיסול חשבונות עם שיקלי, אחרי שבנט אומר שהוא לא מחסל חשבונות:

"בסביבתו של בנט רואים בעמיחי שיקלי טיפוס תימהוני, הפכפך, לא לגמרי יציב…".

ואז עובר כספית ל"סביבתה של איילת שקד": "הבחור הזה, עמיחי שיקלי, הוא לא אפוי, הוא פשוט אדם לא יציב, לא ברור מה הוא רוצה ומה מבלבל אותו".

ברור לעין דבר אחד: בנט החליט באמצעות אנשי שלומו בתשקורת לחסל חשבונות עם עמיחי שקלי ולהציג אותו כאיש "מבולבל ותימהוני". כמה שזה מכוער. אבל רק ממחיש עד כמה בנט מוטרד משיקלי, מוטרד מאוד.

נחום ברנע קיבל את אותו תדרוך שקיבל בן כספית

"בינתיים בנט מאושר. האדרלנין ממלא אותו… טוב לו בממשלה, רע לו בכנסת. הדלק שמניע את הממשלה הוא הרצון הטוב של השרים. גודש הרצון הטוב של השרים. גודש הרצון הטוב הפתיע את בנט. גם האיפוק. הוא מתפעל מההתנהגות המתחשבת, האבירית, של יאיר לפיד (נדמה לי שלפיד מפתיע בעניין הזה גם את עצמו); הוא מתפעל מהתמורות שעברו על בני גנץ…".

וכמו כספית ואברמוביץ' הוא עבר לחיסול חשבונות עם עמיחי שיקלי, בשירות בנט: "… חוות הדעת בתוך סיעת ימינה על חברם קשות מאוד: בוגד, עריק, זונת לייקים, נוכל… בנט מעדיף לקרוא לו תימהוני… בנט לקח על עצמו את כל האחריות. הוא, רק הוא, שתל את שיקלי בימינה הטעות היא שלו, מהתחלה ועד הסוף".

עמית סגל: ממשיך לא להוציא מילת ביקורת על בנט

בטורו ב"ידיעות אחרונות" ממשיך עמית סגל לאתרג את בנט ולא נראה שאי פעם נשמע או נקרא את סגל מותח ביקורת על יקירו בנט. הפעם, סגל היה זהיר יחסית אבל יחד עם זאת תיאר בצורה עקומה את המתח בין בנט לעמיחי שיקלי. "בינו ובין בנט", כתב סגל, "למרות המחמאות ההדדיות המנומסות מתפתחת איבה. כל אחד רואה בשני כמעט בוגד".

איזו תיאור מעוות! בנט הרי בגד בהבטחות שלו ובערכיו האידיאולוגים ואילו שיקלי נצמד אליהם. ומה סגל עושה? סימטריה מדומה, שמשרתת כמובן את בנט.

יוסי ורטר: מקבל בדיוק את אותו תדרוך מבנט שקיבלו ברנע ובן כספית

"נפתלי בנט נהנה. 26 ימים הוא יושב על הכיסא החשוב במדינה, והחיוך שחושף זוג שיניים קדמיות כמעט לא מש מפניו. החוצים את דלת 'האקווריום' בלשכת רה"מ פוגשים אדם רגוע; בטוח בעצמו אך מפגין ענווה, ובעיקר שש אלי פעולה. הוא היה מאמץ אמירה של ביל קלינטון בתום שמונה שנותיו בבית הלבן: 'גם הימים הרעים היו טובים'.

ואז עובר כצפוי לחיסול החשבונות עם עמיחי שקלי:
"… רגע אחד הוא מבוסס במי האפסיים שכופה עליו מן שיקלי שכזה…" (שימו לב לזלזול הנבזי של ורטר).

בסך הכל רואים איך ורטר, ברנע וכספית קיבלו בדיוק את אותו תדרוך מבנט עם אותן מילים (בנט נהנה, מפגין ענווה, רגוע, מרחף, מאושר).

אין ספק: בנט עבד קשה מאוד בחמישי-שישי, לא בצניעות, לא במנהיגות, אלא בתדרוכים לתשקורת וחיסולי חשבונות.

אתמול בפייסבוק
23:00 -> 10:31 -> 11:04 -> 19:13

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »