יומן הבוקר
למה עדותו של יאיר לפיד במשפט נתניהו תהיה ההצגה הכי טובה בעיר, ולמה יועז הנדל יכול להיות עד הגנה מצוין?
עדות לפיד במשפט נתניהו תהיה ההצגה הכי טובה בעיר: כך הדליף רוני אלשיך בצורה פלילית את עדותו השקרית של יאיר לפיד שניסה להפיל בפח את נתניהו בתיק 1000 – ואיך קשורה לזה מירב לפידות, הדוברת המקורבת אל לפיד ואלשיך.

***

הנה סיפור שמסמל יותר מכל את תפירת התיקים נגד בנימין נתניהו, שאבי וייס ואני כתבנו יחדיו.
נתחיל מעדכון מהשבוע החולף.

לפי חשיפה של לירן לוי מוואלה, מירב לפידות, לשעבר דוברת משטרת ישראל לשעבר והמקורבת אישית למפכ"ל לשעבר רוני אלשיך וגם הדוברת לשעבר של יאיר לפיד ומקורבות לו במשך שנים – מספקת שירותי ייעוץ תקשורתי וניהול משברים למשטרת ישראל ולמפכ"ל המשטרה הנוכחי, יעקב שבתאי. שבתאי אישר זאת וטען שלא מדובר בהתקשרות קבועה, אלא זה החל בגלל אסון מירון.

כעת נרים את המסך מעל פרשה שהיתה ידועה בעיקר בברנז'ה אבל היא משמעותית מאוד לאיך התנהלו הדברים מאחורי הקלעים.
והשאלה היא: מי הדליף לכתבים בזמנו את עדותו של יאיר לפיד וטען שעדותו היא "ראיית זהב" ולפיד הוא "עד מפתח" כנגד בנתניהו בתיק 1000? (מדובר בחוק מילצ'ן שנטען, גם באמצעות לפיד, שנתניהו התערב).

ברור שהסנגורים לא יכלו להדליף את זה, כי מדובר בתקופה של סיום חקירת המשטרה בתיקי 1000 ו-2000 והעברת סיכום חקירת המשטרה לפרקליטות, יותר מחצי שנה לפני השימוע והמועד בו הועברו חומרים מהפרקליטות לסנגורים.
סיום החקירה בשני התיקים והעברת החומר לפרקליטות המלווה (פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א) היו באמצע פברואר 2018. בהודעת המשטרה, אגב, יאיר לפיד פתאום לא מוזכר.

אולם, באותו יום ממש, ב-13.2.18, כל כתבי המשטרה ומחצרצי הפרקליטות הוזמנו לתדרוך "לא לייחוס ולציטוט", ע"י מירב לפידות (אז דוברת המשטרה) והמתדרך הראשי במפגש הסגור הזה היה, ככל הנראה, המפכ"ל דאז, רוני אלשיך.
איך יודעים זאת? זה עלה מכתבה של איילה חסון מ-8.3.18, כתבה שכותרתה: "איילה חסון תפסה את לפיד על חם בהתנהלות פלילית".

הקטע הכי חשוב בכתבה הזו של איילה חסון, מובא היישר מפיה של נעמה סיקולר, עורכת "גלובס" (גילוי נאות: היא בעטה בי מ"גלובס" בצורה מכוערת ונבזית, רק בגלל שחשפתי את תפירת תיקי נתניהו – ובדיעבד עשתה לי רק טוב), שהשתתפה בדיון הזה של איילה חסון ב"אולפן שישי".
סיקולר הסגירה בקולה, שמירב לפידות, דוברת המשטרה, כינסה את הכתבים לתדריך "לא לציטוט", על שני תיקי נתניהו (1000 ו-2000), לקראת פרסום סיכום החקירה והעברת התיקים מהמשטרה לפרקליטות.

וזה הקטע המרכזי והחשוב ביותר בדבריה של סיקולר:

"אני רוצה להזכיר לכם את ערב המלצות המשטרה נגד נתניהו. כולנו היינו בתדרוך המשטרה וכולנו שמענו את ההתייחסות לעדות של לפיד כמעין 'ראיית הזהב', שתופסת את נתניהו בתיק 1000…".

סיקולר, שהיתה כנראה אישית בתדריך זה או שקיבלה על כך עדכון, כעולה מדבריה, מסגירים במפורש מהיכן צמחה ההדלפה הזו – על "ראיית הזהב" ושמה "יאיר לפיד".
יתירה מזו, למחרת, ה-14.2.2018, כל עדותו של לפיד נגד נתניהו הודלפה ושודרה בכל כלי התקשורת, לרבות גלובס, והשידור המקיף ביותר של עדות זו היה בערוץ 12, ערוץ הבית של לפיד.

בעוד כלי התקשורת, כולל גלובס, אכלו את הלוקש הזה של "ראיית הזהב" ו"עד המפתח" יאיר לפיד ולא טרחו לבדוק מה קרה באמת במשרד האוצר, איילה חסון היתה הראשונה שחשפה (8.3.2018) שלפיד שיקר בעדותו במשטרה, ובאותו זמן גם אני חזרתי ואמרתי שדגל שחור מתנוסס מעל עדותו בגלל היכרותי את ההתנהלות עם חוק מילצ'ן.

אחרי חסון, היה זה יואב יצחק שחשף בהרחבה ובליווי עדויות ומסמכים את כל פרטי השקרים של לפיד בתיק 1000 וגם חשף את מעורבותו של יאיר לפיד בפרשה חמורה אחרת שנקראת עמותת "איילים".

איכשהו בהיסח הדעת, הן סיקולר (במקרה של לפיד ואלשיך) והן רינה מצליח (בהקשר של מנדלבליט) חשפו איך מתנהל ציד המכשפות של המשטרה והפרקליטות נגד נתניהו תוך הדלפות פליליות מגמתיות ושקריות.
ברור שחשיפת מקורות מנוגדת לכללי האתיקה העיתונאיים, אבל במקרה הזה, לפחות, היא חשפה מעשים פליליים לכאורה. כמובן שכל המערכת המשפטית הרקובה השתיקה ומרחה את נפילות הלשון של סיקולר ומצליח.

***

ביום א' אפרסם באתר שלי פרטים חדשים על עדותו של לפיד במשטרה בנוגע לתיק 1000 ולמה היא לא מסתדרת לחלוטין עם המציאות.
היו בטוחים: עדות לפיד במשפט נתניהו תהיה ההצגה הכי טובה העיר ואני בטוח שבחקירה הנגדית יפרקו לו את הצורה יחד עם שקריו.

יועז הנדל יכול להיות עד הגנה מצוין במשפט נתניהו

אחיזת העיניים וגניבת הדעת של בנט והנדל עם הסיבים האופטיים אתמול – והטבות הענק שסיפק הנדל לבזק ואף אחד לא חוקר

אתמול (20.07.2021) חנכו נפתלי בנט ויועז הנדל, במפגן של יחסי ציבור נלעג, את הסיב האופטי במעלות תרשיחא.

"היום חיברנו את העיר מעלות-תרשיחא לאינטרנט מהיר-מאוד דרך הסיב האופטי", אמר בנט בפאתוס והמשיך: "ישראל מדשדשת כבר מעל עשור בתשתיות האינטרנט, ולכן הגלישה איטית מאוד ולפעמים בלתי נסבלת".
בנט החניף להנדל ש"מוביל מהלך בו מחברים 60-70 אלף בתי בכל חודש לאינטרנט הכי מהיר שקיים".

בנט והנדל ניסו לייצר את הרושם שממשלת נתניהו מרחה את פרישת הסיבים והנה שני הגאונים באו ושחררו את הפקק צ'יק צ'אק. הנדל, ימני המחמד של התשקורת, גם עושה עבודת חריש מאוד גדולה בשיווק תדמיתי כמציל תשתיות האינטרנט, תוך צילומי צלילה שלו לסיב האופטי.

ובכן, מדובר בשניים שמעוותים את המציאות במקרה הטוב ומשקרים במקרה הרע.
התשתית של הסיבים האופטיים היתה בחלקה מוכנה ל"הדלקה", אבל רק שלטון הפקידים ותיק 4000 תקעו את כל ההליך לשנים וגרמו נזק של עשרות מיליארדי שקלים.

מה שחמור עוד יותר הוא, שהנדל מחלק הטבות רגולטוריות ענקיות לבזק ולשאר השחקנים בשוק למען פרישת התשתיות, הרבה יותר גבוהות ממה שהציע להם בזמנו פילבר – ואיש לא פוצה פה.
ייתכן שלא היתה ברירה, כי ישראל אכן מפגרת מאחור, אבל שזה יעבור בלי שום ביקורת?

זאת ואף זאת: הנדל אמר משפט די הזוי אתמול – "כשאין לך חמאה על הראש והכל מתקיים תחת אור השמש אז אין ניגוד עניינים, רק אינטרסים לאומיים".
ברור שהנדל התכוון לנתניהו, אבל החמאה היא כל כולה שלו, כי מה שקרה הוא די הזוי.

כל נושא מתווה הסיבים האופטיים ש"הגה" הנדל כביכול הוכנס לחקיקה, כך שבפועל כל מה שהוצג כעבירה בכתב האישום בתיק 4000 (כל נושא הסיבים האופטיים הוגדר כ"הטבה") "הוכשר" בהצעת חוק ממשלתית. וזה חמור שבעתיים, אם מביאים בחשבון שהמתווה הנוכחי של הנדל כולל הטבה גדולה יותר מה"הטבה" המקורית (כביכול) שרצה להעניק פילבר בתיק 4000.

זה רק מגחיך את הרגולציה הישראלית המטורללת, שביד אחד מכניסה דבר מסוים לכתב אישום וביד השנייה מכניסה אותו לחוק במתוכנת חמורה הרבה יותר. וכמובן שזה מגחיך את הפרקליטות.

המלצתי: שפרקליטי נתניהו יזמינו כעד הגנה את יועז הנדל, שיפרט כ"מומחה" את ההבדל בין שני המתווים של הסיבים האופטיים ואיך ההטבות שהוא העניק הרבה יותר גבוהות מההטבות שמיוחסות בכתב האישום.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
15:58 -> 16:47 -> 18:49 -> 21:34 -> 23:07

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »