יומן הבוקר
נפתלי בנט לא מסוגל לנהל ולהנהיג מדינה, הוא רק רוצה "לפרק" את נתניהו; המחיר: הפקרות בקורונה והפקרות בכלכלה. בנט לא נתפס כמנהיג בקרב האזרחים. זה מתכון לצרות

אתמול כנרת ובראשי ואנוכי החלפנו את שרון גל בתוכנית הבוקר שלו בגלי ישראל.
ברדוגו אמר בראיון איתו, שבנט אומר בשיחות סגורות ש"הוא רוצה לפרק את נתניהו".
זה משפט קצר, שמספר הכי טוב את סיפורם של בנט-לפיד-סער-ליברמן. הם לא באו לנהל ולהנהיג מדינה, הם גם לא מסוגלים לכך, אז מה שמחבר ביניהם זה הרצון לפרק-לסלק-לרסק את נתניהו בכל מחיר, לא חשוב מה המחיר. והמחיר הוא הפקרות בקורונה והפקרות בכלכלה.

***

3 סיעות שמרכיבות בסך הכל 19 חברי כנסת, קיבלו לידם עולם ומלואו.

תקווה חדשה של גדעון סער (6 מנדטים בסך הכל) קיבלה 4 שרים, 3 נורבגים ובינתיים גו'ב לדני דיין כיו"ר יד שם. זו המפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה בסקרים כרגע.
ימינה של נפתלי בנט, קיבלה ראש ממשלה בובה, 2 שרים, סגן שר ובונוס של 2 נורבגים.
ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן קיבלה 4 שרים (אחד בסחיטה באיומים, אלי אבידר), 2 נורבגים ושליטה מוחלטת על התקציב.

ומה הם עושים עם זה? בעיקר ציוצים וראיונות מלוקקים בתקשורת.

ראו מה קורה עם איילת שקד – אין כמעט שבוע בלי ראיון בעיתון כזה או אחר (סוף שבוע זה היה ב"מקור ראשון" של חגי סגל, אביו של עמית סגל) בצילומי דוגמנות – וכמובן בתוספת דילוגים מאולפן טלוויזיה אחד למשנהו.
בנט עסוק מאוד בתדרוכים מאחורי הקלעים – רואים זאת היטב – הוא לוחץ מאוד על התשקורת להיטיב איתו – והיא אכן עושה זאת.

היענות חריגה? בהחלט כן.

והנה התוצאות:

הפקרות בקורונה

אתמול כתבנו בהרחבה על הצורך המיידי בחיסונים ל-2 מיליון איש מעל לגיל 50 כפי שאמר נתניהו.
מי שראה את נאום ה"חמוצים" של בנט, הבין שיש לנו עסק עם ראש ממשלה שנתקף באמוק בכל פעם שהשם נתניהו מרחף לידו. אם נתניהו יגיד כן, הוא יגיד לא; אם נתניהו יגיד לא הוא יגיד כן.
זה מעבר לכל שיקול של טובת האזרחים, זה אישי, רק אישי, הכל אישי – וזה מה שמפחיד.
בנט וחבורתו לא מסוגלים להתרומם מעל שנאתם היוקדת לנתניהו.

אתמול פרסם רן רזניק, פרשן תחום "הבריאות" של "ישראל היום", ידיעה מאוד חשובה. זה לא רק נתניהו אומר, זה שורה של בכירים בתחום הבריאות יוצאים בקריאה דחופה למשרד הבריאות: חסנו את המבוגרים יחסית, עוד לפני אישור ה-FDA.

הנה מה שאומר פרופ' אלי שפרכטר, סמנכ"ל מחקר פיתוח וחדשנות בבית החולים איכילוב בתל אביב:

"ההחלטה הזו היא ההבדל בין ניהול לבין מנהיגות, מאחר שכאשר שוקלים את הסיכון במתן מנה שלישית – גם אם ההוכחות הן עדיין נסיבתיות ולא חד-משמעיות כמו שאנחנו אוהבים במדע וברפואה – במצב הקיים ובנתונים שאנחנו מכירים מבחינת ניהול הסיכונים זו ההחלטה ההגיונית והנכונה ביותר, ונראה שלא יהיו יותר תופעות לוואי במנה הראשונה והשנייה".

עוד אמר פרופ' שפרכטר:

"במגפת הקורונה למדנו שיעור בצניעות, אבל גם למדנו את החשיבות של גמישות ומהירות. אנחנו יודעים עכשיו שעם הזמן השפעת החיסונים לקורונה יורדת (בגלל רמת הנוגדנים או עומק הזיכרון התאי נגד הנגיף), אנחנו יודעים שמנה שלישית מעלה את רמת הנוגדנים לקורונה והיא עושה זאת באופן בטוח, ולכן ברור שצריך לתת עכשיו מנה שלישית…".

ומה בנט עושה? מחליט להיאבק באלו שסירבו להתחסן. הוא מתעקש לא לראות צעד-שניים קדימה כמו נתניהו, מהטעם הפשוט: הוא לא מנהיג, הוא בא רק כדי לחסל חשבונות עם נתניהו ולעזאזל המדינה.

הפקרות בכלכלה

ככל שהמספרים של המאומתים והחולים קשה בקורונה יעלו (והם יעלו) וכל עוד האדישות-הזחיחות-היהירות של בנט ושות' תימשכנה, עלולה להיווצר שוב בעיה כלכלית.

מכיוון שתקופת המענקים הסתיימה, מי יפצה את האנשים שנאלצים להיכנס לבידוד, את העצמאים שייאלצו לסגור את העסק שלהם?
נכון, המספרים כרגע עדיין קטנים, אבל הם עולים במהירות כי הסיסמא היא "חיים לצד הקורונה". זה יפה, השאלה היא איך חיים אלו שנדבקו שוב בקורונה.

לאותה חבורה מנותקת בממשלה, שחלקה מקבלת שני תלושים (גם תלוש פנסיה תקציבית כיוצאי צבא ומערכות ביטחון אחרות וגם תלוש כשרים, סגני שרים וחברי כנסת), הדברים האלה בכלל לא בראש מעייניהם. עוד ג'וב ועוד ג'וב – בזה הם עסוקים.

גם ההיענות האפסית לנאום החיסונים של בנט, מראה שוב שיש בעיה קשה של הנהגה. בנט הרי לא נתפס מראש כמנהיג בממשלתו, אבל גרוע מכל: הוא לא נתפס כמנהיג בקרב האזרחים. זה מתכון לצרות.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
09:28 -> 10:26 -> 15:01 -> 21:49 -> 23:02

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »