יומן הבוקר
לוטשים עיניים לבית המשפט העליון
שלא יספרו לכם סיפורים: דינה זילבר, שי ניצן ומנדלבליט בעתיד לוטשים עיניהם לעליון, וחברי החונטה יעשו הכל כדי לתגמל אותם על תפירת תיקי נתניהו

צילום הפאפרצ'י שהופץ אתמול ברשתות החברתיות, שבו נראות דינה זילבר, דורית ביניש ועדנה ארבל סועדות בבית קפה – הוא צילום שעליו אומרים "שווה יותר מאלף מילים".

***

יושבות חברות החונטה הפריבילגית בצילום תמים למראה ובעצם ממחישות עד כמה החבורה ההגמונית הזו שולטת במערכת המשפטית.
כזכור, זילבר היתה זו שניסתה לשנות תצהיר חתום של ד"ר חן קוגל בענייה של ד"ר מאיה פורמן ויצאה בעור שיניה מהפרשה הזו, למרות שזה ניסיון לשיבוש הליכי משפט לכאורה, שמביא אחרים לכתב אישום.

אבל, אל דאגה: זה לא יפריע לזילבר בדרכה לעליון וגם שלל הפרשות של שי ניצן ומנדלבליט לא יפריעו למירוץ שלהם לעליון. זה הפרס שיקבלו כל תופרי תיקי נתניהו – על אחת כמה וכמה בממשלת השמאל, ששולטת בוועדה לבחירת שופטים.

שלל הפרשיות שבהן היה מעורב שי ניצן (יוחנן דנינו, אפי נווה, רות דוד) והכתם הנורמטיבי הערכי שדבק במנדלבליט (פרשת הרפז) לא יפריעו להם בדרכם לעליון. חברי החונטה, כולל נציגי העליון שיושבים בוועדה, יכניסו את חבריהם למכונת הכביסה ויוציאו אותם זכים ולבנים כשלג.

אגב, דינה זילבר יושבת בביתה ומקבלת מגיל 50 פנסיה תקציבית של 50 אלף שקל ברוטו; שי ניצן מקבל מגיל 60 פנסיה תקציבית של 60 אלף שקל ברוטו לחודש; אני בטוח שהחונטה תסדר להם ג'וב כלשהו, בין אם זה יצליח בעליון ובין אם זה במשרה ציבורית אחרת – ושם הם ירוויחו תלוש נוסף.

 מנדלבליט, למשל, מרוויח כיועץ משפטי לממשלה כ-80-90 אלף שקל ברוטו לחודש ומקבל בתוספת תלוש של פנסיה תקציבית בהיקף של כ-50 אלף שקל ברוטו לחודש.

שלא יספרו לכם החבר'ה האלה שהם עובדים למען הציבור. הם עובדים בעיקר למען עצמם ולמען אג'נדות פוליטיות לא נקיות.

הפנסיה התקציבית מתנפחת וליברמן מטיל מיסים בשביל לממן את השוחד הפוליטי למנסור עבאס

אפרופו פנסיה תקציבית: פעם בשנה מפרסם החשב הכללי את דוחות הכספיים של מדינת ישראל שבהם כלולים נתוני הפנסיה התקציבית.
אני עוקב אחרי פצצת הפנסיה התקציבית כבר שנים ארוכות וחשפתי ב"גלובס" את מימדיה האדירים.

ובכן, בשנת 2020, על-פי הדוחות, המספרים ממשיכים להתנפח והנה הם בתמצית:

 • היקף הכולל של ההתחייבויות לפנסיה תקציבית, שכולנו והדורות שאחרינו נושאים, עומד על כ-908 מיליארד שקל(!).
  וזה ממש לא הכל: זה לא כולל את פנסיית הגישור של הצבא (מן פנסיה תקציבית בתחפושת שהחליפה את הפנסיה התקציבית המקורית) וגם תשלומי פנסיה לגופים נתמכים כמו אוניברסיטאות, חברות ממשלתיות, עיריות ועוד.
 • מה זה אומר מבחינה שנתית? השנה תקציב המדינה צפוי לממן פנסיות תקציביות בהיקף של כ-24 מיליארד שקל והסכום הזה ילך ויגדל עד לרמה של כ-36 מיליארד שקל בשנת 2039 ורק אז ילך וירד.
  המספרים הללו עצומים אבל הם הולכים ומתנפחים מדי שנה וגם הם, כאמור, לא מייצגים את התמיכה העקיפה של המדינה בפנסיות תקציביות באוניברסיטאות ועוד (האוניברסיטה העברית הגיעה לפשיטת רגל בגלל זה ונזקקה לתמיכת המדינה).
  הערכות שלי: אנחנו מממנים פנסיות תקציביות ב-30 מיליארד לשנה.
 • היקף הפנסיה התקציבית הממוצעת אצל שופטים עומדת על כ-43 אלף שקל ברוטו לחודש; 20 הגמלאים הבכירים ברשות השופטת מרוויחים בין 64 ל-92 אלף שקל ברוטו לחודש. חלק גדול מהם מקבלים או קיבלו תלוש נוסף.
  אני מניח שאהרון ברק, למשל, נמצא בחמישייה הראשונה של המשתכרים מפנסיה תקציבית.
 • 20 הגמלאים הבכירים בצבא מרוויחים בין 59 ל-81 אלף שקל ברוטו לחודש אבל בניגוד לשופטים, הם פורשים הרבה יותר מוקדם מגיל הפרישה 67. ממוצע גיל הפרישה נע סביב 45 ואילו בכירים כמו אלופים ותת אלופים זה בסביבות גיל 55-60.
  מי שמשתלב חזרה בפוליטיקה או במשרה ציבורית אחרת, מרוויח כמובן תלוש נוסף. דוגמאות: בני גנץ, אורנה ברביבאי, גבי אשכנזי, אבי דיכטר, מירי רגב, אלעזר שטרן ועוד רבים אחרים. מספרים דומים אפשר לראות גם במשטרה, בשב"ס ובשאר זרועות הביטחון.

לאורך העשור האחרון היו ניסיונות לרסן את התופעה בדרכים שונות אך כל אלו נתקלו בלובי חזק מאוד, הן של הצבא והן של ההסתדרות.
בקדנציה של ישראל כ"ץ היתה תוכנית, במינוף משבר הקורונה, לקצץ בצורה דיפרנציאלית את השכר והפנסיות התקציביות בסקטור הציבורי, אבל אז באו הבחירות והכל התמסמס.

בשלב זה, ליברמן לא עושה רושם כמי שמתכוון לטפל בבעיה ההולכת ומתנפחת. הוא הרי עסוק בהעלאת מס על כלים חד פעמיים או ביטול סיבסוד מעונות לחרדים.

אל תקנו את התירוצים של ליברמן: זה הכל מיסים, מיסי מנסור עבאס. הרי מישהו צריך לממן תוספות תקציבים של כ-53 מיליארד שקל, כ-8 מיליארד שקל בשנה.
ומי שיממן את את מסי מנסור עבאס יהיה הציבור, בעיקר מעמד הביניים והשכבות החלשות.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:55 -> 10:25 -> 12:40 -> 14:51 -> 15:27 -> 15:53 -> 18:20 -> 19:00 -> 20:02

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »