יומן הבוקר
אביחי מנדלבליט (ויקיפדיה)
מנדלבליט הכשרה: 1. במשרד המשפטים "הכשירו" את סידור העבודה לסנצ'ו פנצ'ו שלו גיל לימון; 2. איך הוא יכשיר בבית המשפט העליון את הפעולות הכוחניות של הקואליציה?

"חברות מקצועית": כך הכשירו במשרד המשפטים את סידור העבודה של אביחי מנדלבליט לסנצ'ו פנצ'ו שלו – גיל לימון…

***

רק אחרי הפרסום ב"הארץ" על ניגוד העניינים של מנדלבליט בבחירה אפשרית של גיל לימון, הסנצ'ו פנצ'ו שלו, במכרז להחלפת דינה זילבר – הוא ביקש את חוות דעתה של היועצת המשפטית של משרד המשפטים עו"ד לאה רקובר ו…
הפתעה! רקובר קבעה, בחוכמה שבדיעבד, שמנדלבליט יכול לשמש כיו"ר ועדת האיתור של המכרז, שבין מאותריה עוזרו הנאמן גיל לימון – כי החברות ביניהם היא "חברות מקצועית" (!).

אז תראו מה קרה פה:

  • מנדלבליט לא טרח בכלל לבדוק את סוגיית ניגוד העניינים שלו, למרות שכיועץ משפטי לממשלה הוא היה צריך לדעת וגם ידע שעלולה להיווצר בעיה.
  • היועצת המשפטית של משרד המשפטים, שהיא חלק מהחונטה, מכשירה בחוכמה שבדיעבד את ניגוד העניינים לתפירת מכרז לאיש שלומו של מנדלבליט.
  • האקרובטיקה המילולית כדי להיחלץ את מנדלבליט: "חברות מקצועית" להבדיל מחברות לא מקצועית. עוד מושג מגוחך שהומצא בשביל להכשיר את השרץ.

רגע, רגע, רגע. איפה עובר הגבול בין "חברות מקצועית" ובין "חברות לא מקצועית"? מה, העובדה שגיל לימון עובד לצידו של מנדלבליט כבר שנים ארוכות לא הופכת אותם ל"חברים" או ל"ידידים"? ואיך יכולה רקובר בכלל לעשות את ההבחנה הזו?
כמובן שהיא נווטה להחלטתה כי זה מה שמנדלבליט רצה וקבע.

וזה עוד סיבה למה הציבור איבד את אמונו במערכת המשפטית. כשראשי המערכת קובעים סט ערכים מסויים רק בשבילם ובשביל אנשי שלומם וסט ערכים אחר לגמרי בשביל אחרים, אותם הם מעמידים לדין – זה לב העניין.
הם אלה שמספקים צידוקים לתחושה הצודקת שהם נמצאים מעל לכל חוק ומעל לכל כלל של אתיקה. הם קובעים את הכללים והחוקים, אבל לא מיישמים אותם על עצמם אלא עוקפים אותם באמצעות חוות דעת מפותלות כיד הדמיון הטובה עליהם.

איך יכשיר מנדלבליט את הפעולות הכוחניות של הקואליציה בביהמ"ש העליון?

עדכון מהעתירה שהגישו ח"כים מהליכוד ומש"ס נגד ההתנהלות הכוחנית של הקואליציה בחלוקת הכוחות בוועדות הכנסת:

שופט העליון פוגלמן קבע כי העתירה תקבע לדיון לפני הרכב תוך 14 יום, והמשמעות היא שהוא לא דחה אותה על הסף.

כל המשיבים בעתירה, כולל סיעות הקואליציה וגם היועצת המשפטית שהסתייגה מהתנהלותה, יחוייבו להשיב וגם, שימו לב, מנדלבליט שצריך להגיש את עמדתו בעניין.

זה מעניין, משום שמנדלבליט יצטרך לוליינות מילולית מרשימה כדי להיחלץ מהפינה הזו.
אם יתמוך בקואליציה ובהתנהלותה (שזה מה שהוא רוצה בכל מאודו), ייאלץ לסתור את אמירותיהן של היועצת המשפטית של הכנסת ושל ועדת הכנסת.
האם היועצת המשפטית של הכנסת תיישר איתו קו ותעשה פליק פלאק?

הכל יכול להיות. הרי מנדלבליט וכל המערכת המשפטית משחקים במילים כדי להשיג את מטרותיהם.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:52 -> 12:49 -> 13:12 -> 15:10 -> 20:20 -> 20:34

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »