יומן הבוקר
אביחי מנדלבליט (ויקיפדיה)
מנדלבליט הכשרה: 1. במשרד המשפטים "הכשירו" את סידור העבודה לסנצ'ו פנצ'ו שלו גיל לימון; 2. איך הוא יכשיר בבית המשפט העליון את הפעולות הכוחניות של הקואליציה?

"חברות מקצועית": כך הכשירו במשרד המשפטים את סידור העבודה של אביחי מנדלבליט לסנצ'ו פנצ'ו שלו – גיל לימון…

***

רק אחרי הפרסום ב"הארץ" על ניגוד העניינים של מנדלבליט בבחירה אפשרית של גיל לימון, הסנצ'ו פנצ'ו שלו, במכרז להחלפת דינה זילבר – הוא ביקש את חוות דעתה של היועצת המשפטית של משרד המשפטים עו"ד לאה רקובר ו…
הפתעה! רקובר קבעה, בחוכמה שבדיעבד, שמנדלבליט יכול לשמש כיו"ר ועדת האיתור של המכרז, שבין מאותריה עוזרו הנאמן גיל לימון – כי החברות ביניהם היא "חברות מקצועית" (!).

אז תראו מה קרה פה:

  • מנדלבליט לא טרח בכלל לבדוק את סוגיית ניגוד העניינים שלו, למרות שכיועץ משפטי לממשלה הוא היה צריך לדעת וגם ידע שעלולה להיווצר בעיה.
  • היועצת המשפטית של משרד המשפטים, שהיא חלק מהחונטה, מכשירה בחוכמה שבדיעבד את ניגוד העניינים לתפירת מכרז לאיש שלומו של מנדלבליט.
  • האקרובטיקה המילולית כדי להיחלץ את מנדלבליט: "חברות מקצועית" להבדיל מחברות לא מקצועית. עוד מושג מגוחך שהומצא בשביל להכשיר את השרץ.

רגע, רגע, רגע. איפה עובר הגבול בין "חברות מקצועית" ובין "חברות לא מקצועית"? מה, העובדה שגיל לימון עובד לצידו של מנדלבליט כבר שנים ארוכות לא הופכת אותם ל"חברים" או ל"ידידים"? ואיך יכולה רקובר בכלל לעשות את ההבחנה הזו?
כמובן שהיא נווטה להחלטתה כי זה מה שמנדלבליט רצה וקבע.

וזה עוד סיבה למה הציבור איבד את אמונו במערכת המשפטית. כשראשי המערכת קובעים סט ערכים מסויים רק בשבילם ובשביל אנשי שלומם וסט ערכים אחר לגמרי בשביל אחרים, אותם הם מעמידים לדין – זה לב העניין.
הם אלה שמספקים צידוקים לתחושה הצודקת שהם נמצאים מעל לכל חוק ומעל לכל כלל של אתיקה. הם קובעים את הכללים והחוקים, אבל לא מיישמים אותם על עצמם אלא עוקפים אותם באמצעות חוות דעת מפותלות כיד הדמיון הטובה עליהם.

איך יכשיר מנדלבליט את הפעולות הכוחניות של הקואליציה בביהמ"ש העליון?

עדכון מהעתירה שהגישו ח"כים מהליכוד ומש"ס נגד ההתנהלות הכוחנית של הקואליציה בחלוקת הכוחות בוועדות הכנסת:

שופט העליון פוגלמן קבע כי העתירה תקבע לדיון לפני הרכב תוך 14 יום, והמשמעות היא שהוא לא דחה אותה על הסף.

כל המשיבים בעתירה, כולל סיעות הקואליציה וגם היועצת המשפטית שהסתייגה מהתנהלותה, יחוייבו להשיב וגם, שימו לב, מנדלבליט שצריך להגיש את עמדתו בעניין.

זה מעניין, משום שמנדלבליט יצטרך לוליינות מילולית מרשימה כדי להיחלץ מהפינה הזו.
אם יתמוך בקואליציה ובהתנהלותה (שזה מה שהוא רוצה בכל מאודו), ייאלץ לסתור את אמירותיהן של היועצת המשפטית של הכנסת ושל ועדת הכנסת.
האם היועצת המשפטית של הכנסת תיישר איתו קו ותעשה פליק פלאק?

הכל יכול להיות. הרי מנדלבליט וכל המערכת המשפטית משחקים במילים כדי להשיג את מטרותיהם.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:52 -> 12:49 -> 13:12 -> 15:10 -> 20:20 -> 20:34

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »