יומן הבוקר
נפתלי בנט וקורונה (ויקיפדיה)
כבר ברור שממשלת בנט איבדה שליטה על הגל הרביעי של הקורונה והפקירה את בריאות הציבור; תיק 4000: שלמה פילבר מוציא את בן כספית משיווי משקל בטוויטר

נדמה לי שכבר ברור שממשלת בנט איבדה שליטה על הגל הרביעי והפקירה את בריאות הציבור. הודעות מבולבלת, שינויי דעה תכופים – מחוסר אמונה בסגרים ועד צפי לסגר בחגים – חוסר יכולת להחליט וגרירת רגליים.

התוצאה: בנט "הצליח" להחריב תוך זמן קצר בלבד, כחודש וחצי, את הישגי נתניהו וממשלתו.

***

בנט הפקיר את הבריאות של הציבור – וגם את הכלכלה

ישראל היתה ראשונה בעולם עם החיסונים ונחלצה ראשונה בעולם מהקורונה – והנה, היא זו ש"מובילה" את הגל הרביעי עם מקדמת החיסונים האדירה שהשאיר לה נתניהו.

אלא שמשבר בריאותי מחלחל מהר לכלכלה. כשיש 120 אלף מבודדים מדי יום (והמספר הזה רק יעלה), כשצפוי סגר בחגים ובמקביל כל המענקים בוטלו – זו הופכת בעיה כלכלית. בעיה לשכירים, לעצמאים ולעסקים.

מי בדיוק יפצה אותם? האם יש תוכנית כלכלית לממשלת בנט לגל הרביעי? אם סגר צפוי בקרוב? אז איפה ההתארגנות של האוצר לגל הרביעי? למה מחכים, לרגע האחרון?

וצריך להבין את נתוני הבסיס: האבטלה במחצית הראשונה של יולי עלתה קלות ל-9% לעומת 8.8% במחצית השנייה של יוני. המשמעות היא ששיעורי האבטלה מתקשים להתאושש במהירות לרמות השפל טרום הקורונה, כנראה בגלל שהסקטור הפרטי עבר התייעלות במהלך הקורונה (כלומר, הוא מצליח להסתדר עם פחות עובדים מה שהופך את האבטלה לכרונית).

זו בשורה רעה מאוד לעובדים והגל הרביעי רק יקשה עוד יותר על התאוששות שוק התעסוקה.

בנט ולפיד הבטיחו שהממשלה שלהם עובדת בשביל האזרחים, בנט הבטיח הרים וגבעות לעובדים, הבטיח הורדת מיסים דרמטית והבטיח תוספת משמעותית לנטו.
מההבטחות הללו לא נותר דבר. עכשיו, ברגע האמת, שצריך לעזור לעובדים להתגבר על הגל הרביעי, בנט ממשיך לזרות חול בעיני מעמד הביניים והשכבות החלשות.

ולמי דואגים? כרגיל, לפריבילגים. עוד תוספת פנסיה לצה"ל, עוד טריקים ועוד שטיקים להעלות את הפנסיה. ומי על הסיכומים: בנט וגנץ. מסתבר שבשביל זה, משהו עד מיליארד שקל בשנה, מוצאים מהר את הכסף.

פילבר סונט בבן כספית ורומז שהוא לא עד מדינה: "יצאת פיתה. אין לך שום מושג אמיתי על הראיות והעובדות בתיק 4000"

דו שיח קצרצר בין שלמה פילבר לבן כספית ברשת הטוויטר חשף מבחינתי את כל הלחץ שבו נמצאת הפרקליטות ומי שמדברר אותה.
הבאתי אותו אתמול בקצרה בעזרתו של אבי וייס, וכעת אני מביא אותו במלואו.

התוקפנות של בן כספית כלפי שלמה פילבר וטינתו האישית היא עדות עבורי ללחץ שנמצאים כל תופרים התיקים נגד נתניהו, במיוחד בתיק 4000.

פילבר משדר במאות ציוצים שעדותו לא תהיה כזו שהם יאהבו, ואני אומר זאת בלשון המעטה. ציוציו בנושא התיק ותמיכתו בנתניהו גורמים לכספית, גליקמן ועוד לנסות לדלות מפילבר כל רסיס מידע על עדותו הצפויה, אלא שפילבר מספיק חכם ומתוחכם כדי להשאיר אותם בערפל מצד אחד, אבל מצד שני לספק להם רמזים עבים – שמוציאים אותם משיווי משקל ומכניסים את הפרקליטות ללחץ.

בדוח שיח השבוע עם בן כספית פילבר מנסה לרמוז שהמושג "עד מדינה" לגביו הוא לא מדוייק וזה הוא מסביר שוב ושוב בחודשים האחרונים: כיוון שתיקם של כל המעורבים בעבירה שיוחסה לו נסגר בלא כלום.

פילבר גם לא מהסס לסנוט (בצדק) בכל הכתבים המשפטיים וגם בכספית כמי שעיוותו את עדותו בצורה מגמתית שבשפתו "שוכתבו על-ידי המקור" (והמקור יכול להיות רק אחד: פרקליטות-משטרה).

כמי שקרא חלקים נרחבים מעדותו של פילבר אני יכול לאמר בביטחה: ברובה היא בסך הכל תומכת נתניהו, לבד מפגישת ההנחיה הדי מעורפלת והדי קצרה שעליה הרחבתי ואין בה כדי להפליל את נתניהו.
ממילא, אין בעדות פילבר שום ראיית זהב, שום אקדח מעשן ושום הקלטה.

ונזכיר שוב: פילבר עומד מקצועית מאחורי כל החלטה שקיבל וגם המציאות בשוק התקשורת בחוכמה שבדיעבד תומכת בכל החלטותיו.

הנה השיח בינו לבין כספית:

פילבר: "יש מרכיב אחד בפוליטיקה הישראלית, שהוא משמיד קריירות ובלתי נסלח – הטחת עלבון בזהות השבטית. ברק נאלץ להתנצל בפני עדות המזרח והערבים ועד היום לא סלחו לו. רבין והמתנחלים, לפיד והחרדים, נתניהו עם ה'שמאל', מבחינה זו הנאום של בנט אמש גרם לו יותר נזק פוליטי מנאומו האישי נגד נתניהו".

בן כספית: "ואם אתה הופך לעד מדינה נגד ראש ממשלה שהוא פטרונך, מה זה עושה לקאריירה והאם זה נסלח, או שנצטרך להמשיך לסבול?"

פילבר: "אתה מתעקש להיות הילד האדיוט בגן שמנסה להרשים את הסביבה בלפלוט מילים גסות? אתה פטטי, כעיתונאי אין לך *שום מושג* אמיתי על הפרטים, הראיות, או העובדות האמיתיות, וכבר יצאת פיתה בדיווחים שלך. בבקשה תמשיך עם ה'עד מדינה', אותך זה מוציא מפגר, לי זה מביא קליינטים".

בן כספית: "מומו, אתה קצת מאבד את זה. למה לקלל? הטנטרום הגיע עד אליך? אז אני אדיוט, ופיתה, ופטטי (צ"ל פאתטי), אבל לא עד מדינה. כלומר עבריין שנמלט מאימת הדין והפליל את פטרונו. וגם לא רדפתי אף פעם עתונאים על פרנסתם, כפי שעשית בשליחותם. כנראה שיש בסוף צדק פואטי. שיהיה בהצלחה בעדות".

פילבר: "א. לא מקלל רק משקף לך איך אתה נראה. ב. טנטרום זה המומחיות שלך. ג. מקווה שבבוא העת תדווח את העדות *במלואה* (לא תקצירים משוכתבים של המקור). קיץ נעים".

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:57 -> 12:19 -> 13:37 -> 17:36 -> 18:38 -> 19:04 -> 19:33 -> 20:40 -> 21:30 -> 23:01

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »