יומן הבוקר
נפתלי בנט (ויקיפדיה)
נפתלי בנט ניסה אתמול, עם המון מילים, לטשטש את הרושם הנורא של דברי שותפתו, איילת שקד ("להכיל את המתים"). הרבה מלל, הרבה שקרים. הנה 5 הגדולים

חמשת השקרים הכי גדולים של נפתלי בנט אתמול

***

שקר מס' 1: "הדלתא שוטפת את העולם"

בנט מנסה לנרמל פה שני דברים: האחד, שמדובר במחלה חדשה, "דלתא" ולא "קורונה" והוא נאבק בה.
זו אחיזת עיניים וגניבת דעת כי דלתא היא מוטציה אחת מבין שלל מוטציות של הקורונה. הדבר השני שהוא מנסה לנרמל זה שהגל הרביעי הוא נחלת כל העולם, באותה עוצמה.
זה כבר שקר גס: אתמול עשיתי השוואה בין ישראל ובין מדינות מערביות הדומות לה בהיקף האוכלוסייה – אוסטריה, שווייץ, בלגיה, יוון, שוודיה, צ'כיה, הונגריה ופורטוגל – כולן הרבה יותר גרועות מישראל בפרמטר של מס' מאומתים ממוצע ל-7 הימים האחרונים.
השוואה הזו מתחדדת אם לוקחים בחשבון שצ'כיה והונגריה הן שתי המדינות הגרועות במערב מבחינת מספר מתים לנפש בקורונה – פי ארבעה ויותר מישראל.
עכשיו הן הרבה יותר טובות מישראל.

שקר מס' 2: "אנחנו מנהלים מערכה נחושה כדי להיאבק במגיפה"

ממש לא נכון. בנט וקבינט הקורונה זרקו מכל המדרגות את המלצות אנשי המקצוע של משרד הבריאות, נרדמו בשמירה והחליטו שלא להחליט במשך שבועות ארוכים.
רן רזניק, פרשן הבריאות של "ישראל היום" קרא להם "ממשלת המכחישים" והוא צודק. מכחישים זה לא אנשים ש"מנהלים מערכה נחושה".

שקר מס' 3: "היעד שלנו הוא להכפיל את יכולת הספיקה של המערכת"

בנט חושב שאם שופכים עוד ועוד כספים מייצרים רופאים יש מאין לטיפול בקורונה (מומחיות בטיפול נמרץ). זה בולשיט!
אמנם, כמה מנהלי בתי חולים היו שותפים אתמול להצגה הזו אתמול, אבל מבחינתם כל תוספת תקציבית מבורכת, ולא חשוב כרגע מה הסיבה לכך.
היטיב לתאר זאת ד"ר מאיר פרייס (עובד בבית החולים הכרמל), בעלה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות:

"איך לא חשבו על זה קודם… בכל העולם! פשוט צריך לתת כסף ותקנים וככה פותרים את בעיית הקורונה! מטומטמים האירופאים, והאמריקאים שלא עלו על הפטנט הזה. אולי דם עם הסיסמאות הנבובות. מנהלי בתי החולים דואגים לעתיד, לא יפתור דבר מהנעשה כעת. אין 600 פנימאים ורופאי טיפול נמרץ מובטלים. אין!!!".

שקר מס' 4: "כואב לי על כל חולה במצב קשה, אבל גם על כל עסק שנסגר או ילד שצריך להישאר 200 ימים בבית".

בנט מנפק פה אמירה מנותקת מהמציאות. זה לא שאם חיים לצד הקורונה, רק עם הגבלות ואפילו העסקים ממשיכים לעבוד, אין פגיעה כלכלית. מה שבחר לעשות בנט, והוא לא ממש אומר זאת לציבור, זה לפגוע בכלכלה (גם אם אין ברירה) באמצעות הגבלות וגם לפגוע בחולים בגלל שהוא לא מטפל כמו שצריך במגיפה.
קחו את תעשיית תיירות החוץ שהולכת ומושבתת בלית ברירה. מה, לבנט לא כואב על כך שאנשים מאבדים את פרנסתם כפי שהוא אומר? אם כואב, אז תכין תוכנית כלכלית לענפים שנפגעים.
בינתיים בנט בחר להקציב 0 שקלים לעזור לעסקים ולעצמאים שנפגעים מההגבלות וימשיכו להיפגע.

צריך להבין: פסיכולוגיה היא מרכיב חשוב בכלכלה וכאשר מדברים על סגרים, זה עושה את שלו ומצמצם צריכה ומוריד מחזורים של חלק מהעסקים.

שקר מס' 5: "הגבלות הרס המוני על כלכלת ישראל והבוסטר היום למערכת הבריאות הוא אבן דרך לעניין".

הגבלות לא מביאות "הרס המוני" על כלכלית ישראל. די להפחיד, זה פשוט שקר.
כלכלת ישראל צלחה שלושה סגרים והגבלות קשות (ובלי חיסונים!) עם פגיעה מינורית יחסית, אבל עם סיוע מאסיבי לשכירים ולעסקים – והכלכלה עפה קדימה בחודשים הראשונים אחרי מבצע החיסונים.
בא בנט והרס תוך זמן קצר את כל ההישגים הללו. בנט מנסה שוב לייצר משוואה של סגר זה מכת מוות לכלכלה ולכן, כדברי חברתו שקד, צריך "להכיל" את המתים גם אם כואב לו על זה.
זו משוואה מעוותת: הצלת חיים היא המשימה העליונה.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
11:37 -> 14:54 -> 18:07 -> 18:22 -> 19:53 -> 21:36 -> 23:50

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »