יומן הבוקר
ד"ר שרון אלרעי פרייס (ויקיפדיה)
המאבק של ד"ר מאיר פרייס, בעלה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, לגילוי האמת והביקורת שלו על איילת שקד, פרופ' עידית מטות, פרופ' ערן סגל, מירב בן ארי, ממשלת בנט ואחרים

לסיכום השבוע החלטתי לקבץ את כל האמירות הבולטות בטוויטר של ד"ר מאיר פרייס בעלה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות.

פרייס הוא מנהל בכיר בביה"ח הכרמל ולכן יש חשיבות לעדויות שלו, כיוון שהן בלי פילטרים. לכן, הציבור מקבל דרך ציוציו את תמונת המצב האמיתית מאיש מקצוע ולא את התמונה שמנסים למכור לנו בנט והתשקורת.

לאורך השבוע העליתי כמה אמירות, אבל המקבץ המלא מספק הצצה די מבהילה למחדלים הקשים של ממשלת בנט.

***

על המצב במחלקות:

"המחלקות מתמלאות בקצב מהיר. כמות המונשמים עולה במהירות. רוב הצוותים הרפואיים חוסנו בינואר. יש עייפות, יש שחיקה של הצוותים וזה שאלה של זמן עד אשר צוותים רפואיים יחלו להיות חולים בצורה משמעותית".

פרייס מחק הציוץ תוך זמן קצר, אך הספקתי לצלם. הערכתי: התבקש לעשות זאת.

על תכנית בנט להגדלת הספיקה בבתי החולים:

"איך לא חשבו על זה קודם… בכל העולם! פשוט צריך לתת כסף ותקנים וככה פותרים את בעיית הקורונה! מטומטמים האירופאים והאמריקאים שלא עלו על הפטנט הזה.
אולי די עם הסיסמאות הנבובות. מנהלי בתי החולים דואגים לעתיד, לא יפתור דבר מהנעשה כעת. אין 600 פנימאים ורופאי טיפול נמרץ מובטלים. אין!!!"

בתגובה לח"כ מירב בן ארי, שהתלוננה על ציטוט דבריו של פרייס וכתבה 'למה אתם מצטטים אותו? למה זו ידיעה תקשורתית? האם הוא בתפקיד ציבורי כלשהוא? מה לגבי המחשבות של אשתו של נחמן אש? גם אותה תביאו":

"גבירתי הנכבדה, בתור רופא, מנהל מכון המטולוגי המטפל מידי יום בעשרות מטופלים עם דיכוי חיסוני, מבוגרים, קשישים וסיעודיים. בתור רופא שעובד במחלקה פנימית ועבד במחלקת קורונה ורואה את הסבל היומי של אנשים הנחנקים למותם. חושב שקניתי לעצמי זכות להביע את דעתי כשמציעים לי להכיל סבל ומוות".

משתף מאמר של רן רזניק מ"ישראל היום" תחת הכותרת "ממשלת המכחישים:

"ההשלכות הקשות בישראל מתחילות להתגלות והמחיר: מאות קורבנות חדשים שימותו מקורונה בבדידות, חנק וייסורים ויסבלו מטיפול רפואי גרוע וכושל".

עונה לאלדד יניב שכתב: "עמית סגל רומז על התפטרות קרובה של שרון אלרעי פרייס. מי שעוקב אחרי ציוצי בן זוגה מאיר פרייס בטוויטר – מבין":

"אתה טועה, מאוד טועה. כרגיל. הסיבה היחידה לציוצים שלי היא לא להשאיר את הבמה לשקרים והשמצות שאתה וחבריך מפיצים על אדם שלא יכול להתגונן ועובד 24 שעות ביממה גם כדי לשמור על הבריאות שלך ולשמור על חיי אדם,
כל אדם. אהה, ולפעמים הבאות – ד"ר שרון אלרעי פרייס, ד"ר מאיר פרייס".

בתגובה לדבריה של איילת שקד על "הכלת מתים":

"אני באמת מבולבל, לפני יומיים דיברו על סגר, עכשיו לחיות לצד המגיפה ושאנשים ימותו.
מה לעזאזל המדיניות? יש כזאת? אהה, עוד שאלה קטנה, מי בדיוק יכיל את המתים? המשפחות שלהם? הצוותים הרפואיים? קל לדבר".

על הידיעה של נדב איל על רעיון השימוש ברופאים צבאיים בביקורי בית אצל חולים קשים:

"רופאים צבאיים ברובם זה סטאז'רים שסיימו את הסטאז'. בהצלחה לכולנו. והם גם יישאו באחריות במידה ויהיו לזה משמעויות רפואיות. המינימום של להשתלט על התחלואה לא נעשה.
הכי קל זה לנסות לכופף את משרד הבריאות ואת סדרי העבודה התקינים".

על מדד אי הספיקה של בנט:

"אנחנו נמצאים בסרט רע וכולנו חלק ממנו. לנהל את המצב לפי 'סף הספיקה' זה פשוט חוסר הבנה מוחלט של איך מתנהלת מגיפה ואיך להשתלט על המצב.
כל מי שרכב על אופניים יודע מה קורה כשלוחצים על ברקס חזק כאשר נוסעים בירידה תלולה – עפים ומתרסקים. עצוב מאוד וכואב מאוד על כולנו".

על התיאוריה שאפשר לטפל בחולים קשים מהבית:

"די עם התוכניות הלא מציאותיות. כשאתה במחלקה אתה יכול לראות 20-30 חולים בכמה שעות. רופא שמסתובב בין בתים וצריך להתמגן בכל פעם ולהיכנס לבדוק מטופל ולעשות אולי אפילו אולטרסאונד יוכל אולי לטפל ב-5 ביום. מאיפה יגיעו הרופאים? ומה אם צריך צילום חזה או בדיקות דם?"

מבקר את פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן שהפך ל"כוכב" באלג'זירה 12 – לאחר שהטיל ספק בתו הירוק:

"אתה טועה ומטעה. התפקיד של תו ירוק אינו לעודד התחסנות. התפקיד של תו ירוק הוא צמצום מגעים והפחתת הסיכון להדבקה. הערכות מנותקות מהמציאות אינן תורמות לקבלת החלטות נכונה. טענת שבועות שמקדם ההדבקה יורד… לא קרה".

לפני כן עקץ את סגל בלי להזכיר את שמו:

"העולם מתחלק כעת לשתי קבוצות: כאלו שמסתכלים על המציאות, מאמינים למספרים ומבינים לאן זה הולך. מבינים שיש מחיר לתחלואה. הקבוצה השנייה חיה בתסריט אחר, שאינו מסוגל לעכל את המציאות המורכבת – לו רק היינו פותחים… אוטוטו מקדם ההדבקה יורד… אין בעיית ספיקה בבתי החולים וכד'… עכשיו אפשר לבחור".

מבקר את פרופ' עידית מטות שהסבירה בערוץ אלג'זירה 12 למה לא צריך עוד סגר ומה צריך לעשות:

"וואוו, איפה אותם מאות רופאים מומחים ברפואה/פנימית ו/או טיפול נמרץ שרק מחכים להיקלט ואין להם תקנים? אמירות סרק שאין מאחוריהן דבר".

מבקר את אמיר השכל:

"חלקם היו איתך בהפגנות, חלקם אימצת לחיקך וחיבקת אותם (סדי בן שטרית למשל). איפה האמירה החד משמעית נגד השימוש במונחים של נאצים ורצח ילדים? איפה הגינוי נגד השימוש באלימות? איפה? רק שקט".

***

אתמול בפייסבוק של אלי
13:10 -> 15:55 -> 16:44 -> 20:14 -> 20:26

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »