יומן הבוקר
אביגדור ליברמן (ויקיפדיה)
מופע האימים של אביגדור ליברמן: במקום ששר האוצר יטריח את עצמו לקבינט הקורונה, הוא תוקף את בעלי המקצוע במשרד הבריאות ומלגלג על בעלי עסקים

הנה דבריו הבלתי נתפסים של ליברמן אתמול בתדרוך לכתבים:

"מקדם ההדבקה יורד ולכן צריך להפסיק לדבר על המגבלות החדשות ולתת למשק לעבוד. מגבלות נוספות יביאו לפגיעה בצמיחה של המשק הישראלי, פגיעה של השיקום הכלכלי".

(אז פתאום לא מכבדים את אנשי המקצוע).

על דרישות בעלי העסקים לפיצויים בעקבות המגבלות של התו הירוק והתו הסגול אמר ליברמן:

"תיכנסו לסופר לנד והמסעדות – הכל מלא".

על השאלה האם בעלי העסקים משקרים כשהם מדווחים על ירידה בהכנסות, אמר ליברמן:

"אני מציע לקרוא את הדוחות הכספיים של בעלי העסקים, זה מספרים, אין מקום לפירושים, ודבר שני אין כמו מראה עיניים. פשוט תיגשו לתיאטראות לבית לסין, הבימה, קאמרי ותראו איך כל אחד יוכל לפרש איך שהוא רוצה".

על ענף התעופה אמר ליברמן, כי הוא מצפה שאל על תגבש תוכנית התייעלות לדילול גם בכמות העובדים וגם בצי המטוסים:

"לגבי תעשיית התעופה, נפגשנו עם כולנו, נתנו הצעות, ואנחנו מצפים שהחברות לא רק יבקשו סיוע אלא גם יציעו תוכנית התייעלות. ברור שבתנאי המשק החדשים אולי אין צורך שאל על תחזיק את אותו צי מטוסים או אותה כמות עובדים – אשמח לראות תוכנית התייעלות שלהם. אני מצפה שהם גם ישתתפו במאמץ".

ליברמן גם מתנגד להגבלות ההתקהלות החדשות ששר הבריאות הורוביץ' רוצה לקדם ואומר כי צריך להסיר את מגבלת התו הירוק על מסעדות בחוץ ובבריכות:

"כרגע אין מקום למגבלות חדשות, להיפך, אני הייתי מקל על כל המסעדות והשולחנות בחוץ ואין צורך בבריכות בתו ירוק, בטח לא לילדים. לאור ההתייצבות במשק, לא הייתי נכנס למגבלות חדשות".

בנוגע לתקצוב לשבעת בתי החולים הציבוריים אמר ליברמן כי הכסף עבר למשרד הבריאות וזה באחריותו להעביר את הכסף למשרד הבריאות:

"הכסף הועבר בחמישי ליולי, החלק השני, אנחנו התחייבנו להעביר 55 מיליון שקל כל חודש במשך חצי שנה, סה"כ 330 מיליון שקל, מאותו סכום הועבר 100 מיליון שקל. אנחנו לא יודעים להעביר את הכסף ישירות לבית החולים".

על ההגבלות אמר:

"אנחנו פחות מ-10 ימים נמצאים תחת תו סגל ותו ירוק. צריך לתת לדברים להתבשל. לפחות עוד עשרה ימים כדי להבין האם כל המגבלות עד היום וכל מה שנקטנו עד היום עובד או לא עובד".

אז בואו נראה עד כמה ליברמן לא מבין על מה הוא מדבר:

 • "תיכנסו לסופר לנד ולמסעדות – תראו שהכל מלא": מה, הוא בדק בעצמו? אלו שטויות. ברור שיש ירידה, רק לא ברור מה היקפה וכמה זמן היא תימשך.
 • "תיגשו לתיאטראות לבית לסין, הבימה, קאמרי": זה המדד של ליברמן, התיאטראות במדינת ת"א. תגידו, האיש רציני? תיאטראות כמדד לביקושים של הציבור?
 • "אני מציע לקרוא את הדוחות הכספיים של בעלי עסקים": לאילו עסקים הוא מתכוון? הרי עסקים קטנים ובינוניים ברובם לא נסחרים בבורסה והדוחות לא חשופים לציבור. האם ליברמן מתכוון לדוחות של שופרסל ורשתות קמעונאיות? ברור שמצבם השתפר בגלל הקורונה וצריכה מקומית. זה פשוט עיוות המציאות. לליברמן אין שמץ של מושג איך כלכלה עובדת ואיך פסיכולוגיה עובדת.
  אגב, ברור שיש עסקים שמעגלים פינות, אבל לדבר על דוחות כספיים מבלי להבין שרובם לא חשופים? חלם.
 • "אל על צריכה לצמצם את צי המטוסים שלה": על הצורך בהתייעלות באל על אין ויכוח, אבל מה חושב ליברמן? שאפשר לצמצם ולהרחיב צי מטוסים בהינף יד?
  וחוץ מזה: תעשיית התיירות והתעופה היא לא רק אל על, היא גם חברות אחרות (ישראייר, למשל) וגם כל התעשייה מסביב. מה, היא לא נפגעת? ברור שכן.
 • "האוצר העביר את הכסף לבתי חולים הציבוריים. הוא לא יודע להעביר את הכסף ישר לבית החולים, אלא דרך משרד הבריאות". מה?! נחמד שליברמן מודה שהאוצר מעביר כספים למשרד הבריאות ולא יודע אם הם נותבו ליעדם.
  כתבתי אתמול מאמר ב"מעריב" על משבר בתי החולים הציבוריים והשורה התחתונה שלו היא שהן משרד הבריאות והן משרד האוצר מתעללים בבתי החולים האלה, רק בגלל שהם לא בבעלות המדינה.
  שליברמן לא ייתמם, התפקיד של האוצר להעביר את הכסף ולוודא לאן הוא מגיע. כך בנוי תקציב, ואם הוא אומר שאין לו מושג להן התקציבים הולכים, אז הוא מודה בעצם שאיבד שליטה על הקצאת התקציבים.
 • "צריך לתת לדברים להתבשל". כמה זמן ליברמן? אמרת 10 ימים אבל זה נמשך כבר כחודשיים עניין ההגבלות שהוחמרו עם הזמן. מה שליברמן אומר למעשה: תתבשלו, תסתדרו, לא תקבלו שקל, כמה זמן שזה ייקח.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:57 -> 09:31 -> 09:48 -> 10:57 -> 14:07 -> 14:41 -> 18:07 -> 19:27 -> 23:16

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »