יומן הבוקר
חגי סגל, נחום ברנע, עמית סגל (ויקיפדיה)
בין נחום ברנע לבין עמית סגל אין אהבה גדולה, בלשון המעטה. סגל הונחת ב"נוינתון" וכנראה שברנע לא אהב את זה. מבט על "ה-סכסכוך" בעולם התקשורת

זה עניין תקשורתי ברנז'אי, אבל עניין שמעיד עד כמה התקשורת לא עסוקה בדיווח אמיתי, בדיווח שנאמן למציאות, אלא בשיווק עצמי, ב-אני-אני-אני, באגו וכד'.
בסופו של דבר "עיתונאים" כבר לא עוסקים ב"עיתונות" אלא בשיווק, שיווק, שיווק. זה המדד הבולט ביותר לשטחיות שאוכלת כל פינה טובה בתשקורת.

מרוב עיסוק בשיווק, אין פנאי ל"חפור" במידע ולהביא ניתוחים עמוקים.

***

ה-סכסוך בעולם התקשורת: נחום ברנע נגד עמית סגל ולהיפך, שני "בכירי" ה"נוניתון" – בלי כל קשר לנתניהו

עמית סגל, למשל, הפך למשווק על ספרו. הוא דוחף אותו בכל הכוח ברשתות החברתיות כיוון שהחליט לדלג על פערי התיווך של הוצאת הספרים. זכותו, כמובן. אלא שהעיסוק האובססיבי בשיווק רק מעורר את השאלה – מאיפה יש לו זמן לעשות עיתונות? וזה ניכר, ברור שזה ניכר.

וזה הסיפור: בין נחום ברנע לבין עמית סגל אין אהבה גדולה במיוחד, בלשון המעטה. סגל הונחת ב"נוינתון" וכנראה שברנע לא אהב את זה. איש לא אוהב שמערערים על ההגמוניה שלו.

רק במאי השנה עקץ ברנע בציניות את סגל כשכתב עליו:

"סגל הוא עיתונאי מוכשר, מחובר, פורה. האירועים האחרונים צמצמו מאוד את המרחק בינו לבין איתמר בן גביר. זה טיבה של מלחמה: היא חושפת את הטוב באנשים וחושפת את הרע בהם".

רמז לכך שכל האירועים סביב מבצע שומר חומות והאירועים בערים המעורבות הוציאו מסגל את "הרע".

סגל ואביו הם נקמנים ונטרניים, רגישים מאוד לביקורת וקנאים האחד לשני.
סגל הבן לא יכול להכיל את הביקורת על אביו ועיתון "מקור ראשון", מוטציה של "הארץ" שדי מפרגן לבנט; האב לא יכול להכיל את הביקורת על בנו מה"ביביסטים". השבוע נפלה לידיהם הזדמנות פז לסגירת חשבון קטן עם ברנע, כשהאחרון ליקק לבנט בדיווח בוושינגטון (העליתי את זה ברשתות) בזו הלשון:

"הטיסות עם נתניהו היו חוויה לא פשוטה. טינה, פרנויה, מניפולציה, זו הייתה האווירה. לפעמים חשתי שבקסבה של שכם נעים יותר. בדרימליינר שהטיס את בנט האווירה הרבה יותר נינוחה – בינתיים. לחיי השינויים הקלים".

אכן טקסט מביך.

סגל האב החזיר לו בעקיצה כשכתב:

"הטיסות עם נתניהו היו חוויה לא פשוטה", נזכר נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות". "טינה, פרנויה, מניפולציה. לפעמים חשתי שבקסבה של שכם נעים יותר". נו, באמת, חמש פעמים טסתי עם נתניהו, וממש לא חשתי כך, אפילו לא משהו קרוב".

הבן צייץ מחדש את אביו והוסיף עקיצה:

"שים לב שברנע לא אמר מי חש טינה ופרנויה"

רמז עבה לכך שברנע הוא הפרנואיד לנתניהו.

לקוראים תמימים מהצד, שלא מכירים את מאבקי האגו בין השניים, נדמה שהסגל-ים נתקפו בפרץ פירגון לנתניהו. ממש לא. נתניהו לא קשור כאן בכלל לעניין – וזה ממש מתאים לשניים שיחשבו שליבם פתאום יוצא לנתניהו.

 הסגל-ים, בתיאום מופלא, בסך הכל החליטו לעקוץ את ברנע בחזרה. ברנע וסגל, סגל וברנע – שתי מפלצות אגו שעסוקות כל כך בלהראות לברנז'ה מי יותר חזק.

מקרה קטן שמעיד על התמונה הגדולה: פני התשקורת כפני מי שנחשב ל"בכיריה".

ניצחון לאופוזיציה בבג"ץ: הקואליציה נדרשת לאזן את הרכב ועדות הכנסת

החלטה לקונית של בג"ץ אתמול מהווה מכה לא פשוטה לקואליציה ולניסיונות הדורסנות שלה, המיוצגים ע"י עידית סילמן יו"ר הקואוליציה.

כזכור, מספר חברי כנסת מהליכוד ומש"ס עתרו לבג"ץ בעניין הרכב הוועדות, לאחר שהיועצת המשפטית של הכנסת קבעה שההרכב הנוכחי "מעורר קשיים".
בחסות בג"ץ נעשה עוד ניסיון הידברות אך זה שוב לא צלח, ובג"ץ קבע אתמול כי לנוכח עמדת יו"ר הכנסת והיועצת המשפטית של הכנסת:

"הרכב ועדות הכנסת הנוכחי מעורר קשיים, ויש לפעול לשינויו כדי להביא להרכב מאוזן יותר ומוסכם ככל הניתן, שיבטא באופן ראוי את כוחן היחסי של כל סיעות הכנסת – ניתן לצפות כי הקואליציה תפעל לקביעת הרכב מאוזן יותר של הוועדות, גם בהיעדר הסכמות כאמור".

בג"ץ ביקש לתת לו הודעה מעדכנת בנושא לא יאוחר מ-5.9.2021 ולאחר קבלתה יוחלט על המשך הטיפול בעתירה.

אני מניח ששוב יהיה ניסיון הידברות ונראה אם הפעם הקואליציה תתחיל להתגמש.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
12:50 -> 14:31 -> 20:16

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »