יומן הבוקר
ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (ויקיפדיה)
6.4 מיליון צפיות היו לסרטון ששיתפה ח"כ גלית דיסטל אטבריאן, פי 16 ממספר הצופים בחדשות 12. הקרטל הכוחני של התשקורת נשבר. הם מפחדים וזה פשר העליהום

העליהום על ח"כ גלית דיסטל אטבריאן, בעקבות הסרטון ששיתפה בן 21 שניות בו נראה נשיא ארה"ב ביידן מנמנם, ורוב אלו שצפו בסרטון גם הבינו כך, הוציא את ערוצי התשקורת הממסדית מדעתם והם ארגנו עליה מתקפה מכוערת ונבזית.

***

ח"כ גלית דיסטל שברה את הקרטל הכוחני של התשקורת

העליהום על ח"כ אטבריאן לא נובע מחוזקה, נהפוך הוא – הוא נובע מחולשה. הוא נובע בעיקר מפחד, כי הרשתות החברתיות מרסקות אט-אט את הקרטל הרעיוני והאינטרסנטי של ערוצי השמאל.
מה שקרה הוא ההוכחה הטובה ביותר שנגמר עידן קרטל המידע והדעתנות של ערוצי 12, 13 ו-11 והלוויינים שלהם.

הסרטון זכה לכ-6.4 מיליון צפיות ואף הוצמדה לו "הערת אזהרה" של טוויטר כ"תוכן שעבר מניפולציה", למרות שפורסם כמות שהוא.
6.4 מיליון צפיות זה פי 16 ממספר הצופים של מהדורת החדשות של ערוץ 12, המהדורה הכי נצפית בישראל.

זה אומר דבר פשוט: באמצעות רשת חברתית, באמצעות חשבון טוויטר, הצליחה ח"כ דיסטל אטבריאן להגיע לכמות צופים שערוצי התעמולה יכולים רק לחלום עליה.

וכאן נכנסת הכלכלה. מה שעשתה דיסטל היא הוכחה לכוחה של התחרות. היכולת להגיע למספר צופים וקוראים רב מאוד דרך רשתות חברתיות היא זו שמפחידה את השחקנים הישנים – וזו כוחה המופלא של תחרות – היא מרסקת מודלים עסקיים ישנים ומאלצת את השחקנים הישנים להתחדש, אחרת ידעכו. התחרות שוברת קרטלים, היא שוברת מונופולים ודואופלים והיא מאלצת אותם להתחדש ולהתמודד עם מתחרים יותר זריזים.

עוד דבר שהיא עושה – התחרות הופכת את השחקנים הישנים לאלימים, אכזריים ודורסניים יותר – כי הם לא אוהבים שמישהו נוגס בעוגה שלהם. זו הסיבה האמיתית להתנפלות על ח"כ דיסטל.

הטענה המגוחכת של השחקנים הישנים היא תמיד שהשחקנים החדשים לא טובים. במקרה שלנו, שאנשים מפרסמים פייק ניוז ברשתות החברתיות ולראייה הצמדת הערה של טוויטר.
זו טענה מגוחכת. לא לטוויטר ולא לאף רשת חברתיות ובוודאי לא לשחקנים הישנים יש מונופול על האמת. רשת חברתית היא בסך הכל במה, היא לא יכולה להיות שוטר תנועה, אלא רק במקרים ממש קיצוניים.
האם לא מתפרסם ברשתות (גם) מידע כוזב? בוודאי. אבל התרומה הכללית שלהן היא אדירה. בהרבה פעמים מה שלא מפורסם מטעמי צנזורה אינטרסנטית ולא נקייה בערוצי התעמולה – מתפרסם ברשתות.

העמדת הפנים הזו של ערוצי התעמולה כאילו הם משדרים אך ורק אמת צרופה היא נלעגת. כמעט על כל אייטם שמשודר בערוץ 12, 13 ו-11 אפשר לכתוב עליו "התוכן עבר מניפולציה", אבל מי יעשה זאת? הם עצמם? בוודאי שלא.
לכן, שנים שאנחנו צורכים תוכן מניפולטיבי במקרה הטוב ושקרי במקרה הרע. באו הרשתות החברתיות והציפו את השקרים של השחקנים הישנים. ועל זה הם רותחים וזועמים. מפחד.

זה לא יעזור להם – טבעה של התחרות שהיא תמשיך להכות בהם.

תוכן מניפולטיבי – ההתנהלות של גיא פלג בעקבות הגילויים בתיק 4000

גיא פלג הוא דוגמא מובהקת לתוכן מניפולטיבי, במיוחד בתיקי נתניהו. לא פעם תפסתי אותה בשקרים בוטים, בסילופים ובמניפולציות בידיעות שפרסם. הוכחתי זאת שחור על גבי לבן באמצעות מסמכים. אלא שהאיש ואיתו כל "כתבי" המשפט כבר מורגלים בלמכור לנו את הגרסאות השקריות של הפרקליטות.

אתמול התגלו דברים מאוד משמעותיים בתיק 4000 – השיחה בין ישועה ליצחק הרצוג וגם המסרון ששלח אבי אלקלעי ליהודית תירוש.
את הנושא השני ערוצי התעמולה צנזרו כמעט בצורה מוחלטת. אלקלעי זכה לבמה מלטפת בתביעת הדיבה שלו נגד יאיר נתניהו, אבל כשנכתב עליו שהוא שיקר, שהופיע בתוכניות טלוויזיה בניגוד לכאורה לחתימתו בפרקליטות וששלח מסרון באמצע משפט ליהודית תירוש – דום שתיקה. אין דיווח ואין מידע, למרות שהמידע כתוב שחור על גבי לבן במסמכים.

את השיחה הלקקנית בין ישועה להרצוג כבר לא יכלו לפספס אתמול. היום פלג כבר ניסה לגמד אותה לאחר שאמר בראיון רדיו:

״צריך לבדוק אם הרצוג טלפן לאלוביץ באותה תקופה והאם הרצוג פעל מתוקף היותו מחוקק למען האינטרסים הכלכליים של אלוביץ'".

מה הקשר, לעזאזל? הרצוג פעל למען האינטרסים של הרצוג. זה ברור כשמש וזה מספיק. אם הייתה עסקה או היו הבנות בין הרצוג לישועה (ונראה שבהחלט היו) – זה לא דורש את הנוכחות של אלוביץ' באמצע.
וכידוע (גם לפלג) מפלגת העבודה השקיעה כסף בקמפיינים פרסומיים בוואלה כך שיש כאן מתן ומתת לכאורה.

ואגב: נתניהו קיים מספר שיחות בודדות עם אלוביץ' שבהן ביקש רק לאזן את הסיקור. במקרה של הרצוג יש בהחלט היענות חריגה לבקשותיו.
ישועה אומר לו תתקשר אפילו 10 פעמים ביום, הרצוג מבין שוואלה עומדת לרשותו – נגד נתניהו.

תפסתי, כאמור, כבר כמה פעמים את פלג בבלופים על תיק 4000. מביך לראות שהאיש שלא בקיא בפרטים ומגלה בורות פעם אחר פעם ממשיך לקדם את האינטרסים של הפרקליטות.

אבל גם גיא פלג מפחד, הוא מפחד מהתחרות שחושפת את כל האמת על תיקי נתניהו ברשתות החברתיות.
וזה רק קצה הקרחון.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
07:44 -> 09:31 -> 10:00 -> 11:21 -> 16:11 -> 17:42 -> 18:51 -> 20:35

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »