יומן הבוקר
נפתלי בנט, עמית סגל, יאיר לפיד (ויקיפדיה)
בהמשך "לרומן" של עמית סגל עם נפתלי בנט, מתפתח "רומן" גם בין עמית סגל לבין יאיר לפיד. עמית סגל גם שותף לספין החדש על "פרישתו" הקרובה של נתניהו

על ה"רומן" העיתונאי והאידיאולוגי בין עמית סגל לבנט אני כותב לא מעט. בהתחלה היו לא מעט שכעסו עליי על ה"ירי בנגמ"ש" כביכול, הם נדמה לי שהיום רוב גדול במחנה הימין האותנטי השתכנע שעמית סגל היה חותמת הכשרות של בנט ושל ממשלת ה"שינוי" ולראייה – אפשר לראות את התגובות השליליות הרבות שהוא סופג ברשתות החברתיות.

מדי פעם מגיעים אליי שליחי מצווה שמבקשים ממני להפסיק עם הביקורת על סגל, ואף בטוחים שאחטוף תביעה ממנו בסופו של דבר.

אז ככה: האמת על סגל ואביו חזקה מכל תביעה.

***

"רומן" עיתונאי מתפתח בין עמית סגל לבין יאיר לפיד

בזמן האחרון אני מזהה עוד "רומן" עיתונאי של סגל: הפעם עם יאיר לפיד. בשבוע שעבר, בראיון המלוקק שקיבל סגל ב"נוניתון" ("ידיעות אחרונות") סגל הרעיף על לפיד מחמאות: שהוא מחבב אותו באופן אישי, שלפיד ניסוי מעניין, שהוא התבגר ואף תיאר ווטסאפ ששלח לו לפיד בעת העימות שלו עם "ארץ נהדרת".

במקביל שמתי לב שסגל מתחמק כמעט מלבקר את לפיד, למרות שלא חסר מה לבקר אצלו: הבילויים, האמירות האומללות, הגזענות שפורצת מדי פעם – סגל מצליח להתאפק ברוב הפעמים.

בסופשבוע ב"נוניתון" הבנתי גם למה: לפיד מזין את סגל בתדרוכים ובמעשיות ואכן, סגל, "מחבב" אותו באופן אישי, עד כדי כך שהוא מרעיף עליו מחמאות.
קטע מהטור התייחס רק להוד מעלתו לפיד, שסגל טוען ש"עברה עליו שנה מצויינת" וגם מספר איך בנט אמר לפקידי הממשלה איך הוא מנוסה במשא ומתן, הוכחה לכך שהוא קיבל ראשות ממשלה עם 6 מנדטים.
ולפיד, כך סופר, "לקול צחוקם של המשתתפים", הגיב: "היי, אל תשכח שהשגת את זה ממני!".

העובדה שסגל מספר את הסיפור הזה (נראה לי מלפיד) בלי לכתוב שנעשה פה דבר חסר תקדים, אנטי דמוקרטי ורמאות של ממש – ראש ממשלה עם 6 מנדטים – מדברת בעד עצמה.

בהמשך מספר סגל כי:

"בסביבתו" של לפיד (הוא עצמו כנראה) סקפטיים באשר לסיכויי הגעתו לתפקיד בכנסת הזו… מי ששוחח עם לפיד התרשם שהוא ערוך נפשית למצב שאת ראשות הממשלה יצטרך להשיג בבחירות נוספות, לא בהכרח באמצעות ההסכמים הקואליציונים".

לפיד, כך כותב סגל, סימן את בני גנץ ואת מרב מיכאלי כמי שיסכלו את מינויו. זה מעניין, כי סגל הפך את גנץ לשק החבטות שלו בזמן האחרון, על חמיצותו ועל כך שהוא משווק שיש לו הצעות מנתניהו למרות שאין לו.
אין הזדמנות שסגל לא מפספס כדי לתקוף את גנץ. את לפיד? רק ליטופים באחרונה.

בהמשך כותב סגל שלפיד יתאכזב לטובה אם הרוטציה לא תתממש (בולשיט! כל חלומו של לפיד הפוזאי זה להיות ראש ממשלה). וסגל ממשיך להרעיף על לפיד ש"הצליח לפרק את מחנה הימין" (עוד בולשיט, בנט וסער הם לא ממש ימין – וסער כבר נמחק בסקרים. מחנה הימין הכולל את הליכוד, הציונות הדתית, ש"ס ויהדות תורה – מאוד יציב בינתיים).

אחרי זה כותב סגל משפט נחרץ וזחוח כהרגלו וגם תמוה:

"גם לו נערכו בחירות היום, יש סיכוי לא מבוטל שתוצאתן תהיה השפעת לפיד לראש ממשלה. הפעם, לא בטוח שיזדקק לרוטציה".

המתמטיקה היא אחרת, אבל סגל, באולפן שישי, בטוח שאלון שוסטר לא יישב, למשל, עם סמוטריץ' ובן גביר. כן, בטח, סגל היה גם בטוח שלא תקום ממשלת שינוי.

השורה התחתונה: אסור, בתכלית האיסור, לקנות את המסרים שמשווק לנו סגל בטוריו ובהופעותיו. הוא בסך הכל איש שיווק שמפלרטט עיתונאית עם בנט ולפיד.

זכות הציבור לדעת זאת.

ה"פרשנים" הפוליטיים מקדמים את פרישת נתניהו אחרי חופשתו בהוואי

זה מדהים איך אותו דף מסרים של "בכיר בליכוד" לכאורה, מצוטט כמעט על-ידי כל ה"פרשנים" בסוף השבוע.

על הפרק: נתניהו עשה חושבים בהוואי והחליט כנראה, או יכול להיות, שהוא בדרך לפרישה. אינני יודע מה קרה בהוואי ואינני יודע אם נתניהו החליט לפרוש, אני רק יודע שזו לא עיתונות. לצטט מישהו עם משאלת לב, מבלי שום ביסוס ומבלי שום בדיקה, רק לייצר איזו הלך מחשבתי שנוח להם – זו שרלטנות.

הנה מי שהשתתפו ב"בחגיגת" השטחיות הזו:

עמית סגל:

"… אבל אם ראש האופוזיציה יפרוש אחרי אישור התקציב – דבר שיותר מבכיר אחד בליכוד מעריך שעשוי לקרות…".

רינה מצליח ציטטה את אחד הבכירים באולפן שישי אבל לפחות היא אמרה שמדובר במשאלת לב שלו.

סימה קדמון:

"הכרישים מהליכוד כבר מסמנים טריטוריה… כבר אתמול התחילו הכרישים להסתובב סביב חברם המדמם"

טוב לדעת שאדלשטיין, ברקת וכ"ץ נחשבים בשביל קדמון "כרישים" וטוב לדעת שנתניהו "מדמם" – איזו בדיחה! ואחר כך היא אומרת בדיוק את מה שסגל אמר:

"אתם לא באמת רואים את אלון שוסטר ומיכאל ביטון הולכים עם גץ כדי להקים ממשלה עם בן-גביר"

כנראה שסגל וקדמון חלקו את אותו מתדרך.

גם יאיר שרקי תיאר ב"בשבע", עלון הבנטיסטים, את האפשרות של "גורם בכיר" בליכוד שהחופשה בהוואי תוביל לפרישתו את נתניהו, אבל לפחות הביא מנגד "גורם פוליטי המקורב מאוד לנתניהו", שלעג להערכות האלה.

והיו עוד, אבל זה מספיק. המטרה שלהם היא לייצר תמונה שנתניהו הוא "סוס מת", "לקראת פרישה", "מדמם", ש"עבר זמנו".

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
13:12 -> 13:55 -> 21:17 -> 22:54 * 13:11 -> 14:04 -> 20:52 -> 23:17

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »