יומן הבוקר
ברוך קרא (ויקיפדיה)
אם הפרשן המשפטי ברוך קרא משתלח בפראות בשופטים במשפט נתניהו, זה סימן שהתובעות, ליאת בן ארי ויהודית תירוש, מבוהלות מקריסת תיק 4000

הפרשן והגאון המשפטי, "עילוי בדורו" – ברוך קרא – השתלח אתמול קשות בשופטי נתניהו, במאמר שפורסם באתר וואלה.
וזה בהחלט מעניין, כי אם פרשן מהימין ותומך נתניהו היה משתלח בצורה כזו פרועה בשופטים, קל וחומר בשופטי נתניהו, מיד כל חבורת הנאורים, ובראשם ברוך קרא עצמו, היתה תוקפת בחמת זעם שזה הרס מערכת המשפט, חורבן הדמוקרטיה וערעור כל יסודות שלטון החוק בישראל.

***

ראו כיצד השתלח ברוך קרא בשופטי נתניהו באופן חסר מעצורים?

"הסחבת במשפט נתניהו – פארסה מטרידה ותמוהה".

"האחריות לפארסה הזאת היא על כתפי שלושת השופטים".

"אף נאשם בישראל לא היה זוכה ליד חופשית כזאת בחקירה נגדית בלתי נגמרת של עד (ישועה)".

"מדובר באובדן דרך בניהול המשפט".

"השופטים סיפקו בתיק הזה פריבילגיות בלתי נגמרות לסניגורים שלא נתקלתי כמותן, לרבות הפסקות תמוהות בדיונים, שבתיקים אחרים לא ניתנות".

"השופטים סיפקו בתיק הזה יד חופשית להגנה להפליג לפריפריות רחוקות בחקירות נגדיות, שכלל לא קשורות לליבת עדות העד במשטרה".

"עו"ד בן צור ציפצף על הערות השופטים".

"בכלל, השופטים מרבים להיכנע לעורכי הדין בן צור, ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר. כל מי שנמצא באולם חש זאת" (קרא לא נכח בכל הדיונים ואני בטוח שלא קרא את כל הפרוטוקולים).

"השופטים התקפלו בפני הסניגורים".

"ראשת צוות השופטים מילמלה נזיפה רפה לכיוון עו"ד חן על סגנונו".

"המגה-החלטה של השופטים – קבלת בקשת הסניגורים לחייב את הפרקליטות לעבור על כל תכתובות הווטסאפ של ישועה  – בטענה שצריך לבדוק את שיחותיו של ישועה עם בעלי אינטרסים אחרים ולא רק אלה הקשורים לנתניהו כדי להוכיח היענות חריגה – בעיני זו טענת הבל שנובעת מחוסר הבנה בסיסי במבנה של מערכת עיתונאית".

"ההחלטה לשלוח את הפרקליטות לשוטט בשלל המיילים והווטאספים של ישועה עם הכל העולם היא החלטה מופרכת, מיותרת ומעכבת".

"די עם הפחד המשתק הזה, צריך לנהל גם משפט".

"התביעה גילתה שחוקרי תיק 4000 התרשלו בתפקידם" (קרא מגלגל האחריות למשטרה, למרות שיהודית תירוש וליאת בן ארי היו הפרקליטות המלוות את החקירה ועליהן נופלת האחריות).

"איך יכול להיות שתכתובות מיילים פנימיות, שחלקן היו בידי עיתונאים שחקרו את תיק 4000 והופיעו בתחקירים בתקשורת, לא נאספו על ידי החוקרים?" (מה אומר קרא? שהגיעו אליו ואל אחרים חומרי חקירה? טוב, לא מפתיע).

"הגיע הזמן לומר בהרכנת ראש בפני כבודם, אבל גם בקול צלול, שהמשפט בירושלים, נכון לעכשיו, מנוהל רע".

בואו נסכם את ההשתלחות הפרועה של קרא בשופטים:
הם כנועים, הם מתקפלים, הם אחראים לפארסה מטרידה, הם מנהלים רע את המשפט, הם בפחד משתק, הם מקבלים החלטות מופרכות, הם הגיעו לאובדן דרך, מצפצפים עליהם וראשת צוות השופטים ממלמלת בצורה רפה. וההשתלחות הזו עברה בשקט מופתי.

כמובן שקרא טועה מן היסוד.

ראשית, המחדלים של הפרקליטות בהסתרת ובהעלמת החומרים הם אלו שהובילו לעיכוב, הפרקליטות היא זו שלא עמדה בלוח הזמנים שנתן לה בית המשפט להפקת החומרים החדשים, והיא זו שביקשה שישועה לא יחזור להעיד אלא רק אחרי הפגרה (מסיבות שנאסרו לפרסום) – אחרת כבר היינו כבר עם עדים אחרים.

שנית, אין שחר לקביעתו שהשופטים נכנעים לסניגורים. נהפוך הוא, שופטים דווקא "זורמים" עם הפרקליטות, מכבדים אותם יתר על המידה למרות המחדלים הקשים, קונים את הטענות שלהם על "תקלות בתום לב", אבל גם הם לא יכולים להתעלם משורת השערוריות מתחילת המשפט – מחסור באישורי יועמ"ש, העלמת הר של ראיות, עד שמודה שהוא משקר ועוד.

אלא שההתקפה משולחת הרסן של ברוך קרא בשופטי נתניהו לא באה בחלל ריק.
קרא הוא אחד מנאמני הפרקליטות ומדובריה. ברור לי שהוא קיבל תדרוך, ברור לי שהציטוטים שנלקחו מהדיונים (בצורה די מגמתית כמובן) לא באו כתוצאה מחיטוט שלו בפרוטוקולים הרבים – ולכן ברור לי שבן ארי ותירוש מבוהלות.

הן מ-פ-ח-ד-ו-ת. הן מפחדות כיוון שזה רק קצה הקרחון.

מתברר שהפרקליטות חיפפה, לא בדקה, תפרה תיקים ברשלנות וחשבה שבית המשפט יאפשר לה לעשות ככל העולה על רוחה. והנה, השופטים עושים את עבודתם, אבל בשביל ברוך קרא והפרקליטות המשפט בעצם מיותר. הראיות החדשות מיותרות, הן סתם מעכבות ואינן רלוונטיות בשביל הגאון המשפטי קרא. הרי דינו של נתניהו נקבע כבר בתוכניות "המקור", שבחלקן קרא היה שותף להן. כולן, אגב, עם "עורכים" ו"כתבים" ממש לא אובייקטיביים, שכמעט כולם, ללא יוצא מן הכלל, גידפו את נתניהו ומשפחתו. אבל קרא "סומך" על עדותם וממשיך לטמון את ראשו בחול.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:12 -> 09:48 -> 13:07 -> 14:18 -> 14:44 -> 16:32 -> 18:16 -> 18:27 -> 20:18 -> 21:51

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »