יומן הבוקר
אמנון אברמוביץ', גיא פלג, נפתלי בנר (ויקיפדיה)
בסופ"ש הסיקור האוהד לנפתלי בנט הגיע למימדים צפון קוריאנים. הנדסת התודעה החמורה ביותר היתה בנושא הקורונה באולפן שישי של ערוץ 12

תקשורת סוף השבוע הזה, נראתה בדיוק כמו סוף השבוע הקודם וזה שלפניו: מקבץ של ליקוקים לבנט שנראה כמו לקוח ממשטרים אפלים, כמו בצפון קוריאה.

***

סיקור אוהד לנתניהו? מה שקורה עם בנט זה סיקור אוהב, כמו במשטרים אפלים

מי ש"התעלה" על עצמו הוא יוסי ורטר, מ"הארץ", עיתונאי הבית של בנט ושל גדעון סער. "עיתונאי" זו מחמאה בשביל האיש הזה, שהחונטה סידרה לו גם את פרס סוקולוב, עיטור השחיתות העיתונאית של הברנז'ה.

תחת הכותרת "בנט סוגר רבעון ראשון כמעט חף מטעויות – עם בונוס ממצרים", ורטר שפך מאות מילים שסגדו לשליט צפון קוריאה בישראל, במופע "עיתונאי" מביך ונלעג.
משעשע לחשוב שהעיתון שבו הוא כותב מגדף ומקלל כל מי שמעז להגיד מילה חיובית על נתניהו ומתייג אותו כ"ביביסט". את ורטר אי אפשר אפילו להגדיר כ"בנטיסט". הוא סתם עט להשכיר.

וגם נחום ברנע, ב"נוניתון", כותב ש"בנט, נכון לשלב הזה בכהונתו, בלתי רעיל. זה יתרונו של הדייר החדש בשכונה: אין משקעים… הפגישה בשארם א-שייח' התה מוצלחת ביותר, גם מצד הנראות וגם מצד המהות". ואז הוא מצטט את בנט שאומר על הפגישה: "20 מתוך עשר". איזו חנופה דוחה.

עמית סגל ממשיך לא להפיק מעצמו ב"נוניתון" בדל של ביקורת על בנט יקירו ועוסק ברכילות פוליטית עבשה ולא מעניינת.
אני מקפיד לקרוא את סגל בשבועות האחרונים, כדי לדווח לכם על אופן סיקורו המיטיב עם בנט – והולכת ומתגבשת אצלי המחשבה שהוא אחד מגדולי השרלטנים בתשקורת הישראלית – בלון יחסי ציבור שנופח מעבר ליכולות המקצועיות שלו.
הוא טועה פעם אחר פעם בהערכותיו, למרות שהוא משדר אותן בביטחון ובהתנשאות. הוא מזכיר מאוד את אמנון אברמוביץ' – יש לנו שניים שמחרטטים את עצמם לדעת ו ומעיפים לאוויר הערכות מדומיינות.

אולפן שישי מציג: כתבות של תוכן שיווקי לטובת בנט

אלא שאת השיא של הנדסת תודעה לטובת בנט קבע השבוע אולפן שישי בערוץ 12: אברמוביץ' וגיא פלג דיבררו את הפרקליטות בעדות ישועה הדרמטית, כאילו היא היתה "טובה" לתביעה, דברים שהשניים חוזרים כמו תוכים, בלי להבין ומבלי לצלול בכלל לחומרים.
אני יכול לקבוע בוודאות: אברמוביץ' ופלג לא מכירים את התיקים, הם רשלנים, לא טורחים לקרוא חומרם ופשוט משדרים את מה שהפרקליטות מעבירה להם.

אלא שהנדסת התודעה הכי חמורה היתה בקשר לקורונה.

ברור כבר שבנט וממשלתו נכשלו בטיפול בקורונה ובהכלת המתים – דבר שמשתקף בתמותה הקשה ובקריסת הטיפול בבתי החולים. מה עושים באולפן שישי אותו הגישה קרן מרציאנו? מחמיאים לבנט! מציגים השוואה שקרית בין מה שקרה בינואר (תקופת נתניהו) ובין מה שקרה באוגוסט (תקופת בנט) ומכנים זאת שיא הגל השלישי מול הגל הרביעי.
שיא הגל הרביעי יהיה כנראה בספטמבר ומספרי הנפטרים בהצגה לא היו מדוייקים, אבל זה מילא. עצם ההשוואה היא שקרית – כיוון שאצל נתניהו לא היו חיסונים ואצל בנט היו חיסונים (וגם שולמו והיו זמינים אצל נתניהו).

אחר כך היתה כתבה שלמה של אילן לוקאץ', שכל מטרתה היתה להגיד שהגל הרביעי הוא מיותר כיוון שהוא הגל של הבלתי מחוסנים.
ברור שהכתבה שירתה את הקמפיין של בנט שמסיר את האחריות ממנו ומפיל אותו על הבלתי מחוסנים.

ראשית, הנתונים המלאים לא הוצגו בכתבה, כדי לא "לקלקל" את המסר.
אלו הנתונים של משרד הבריאות (נפטרים בגל הרביעי): 440 לא מחוסנים נפטרו (42%), 489 נפטרו לאחר שקיבלו 2 מנות חיסון (47%), 115 נפטרו לאחר שקיבלו מנת בוסטר (11%). כלומר 58% נפטרו לאחר שקיבלו 2 מנות חיסון או בוסטר.

מתחילת ספטמבר המגמה קצת השתנתה: 208 לא מחוסנים נפטרו (56%), 113 נפטרו לאחר שקיבלו 2 מנות חיסון (31%), 47 נפטרו לאחר שקיבלו בוסטר (13%). עדיין 48% נפטרו לאחר שקיבלו 2 מנות חיסון או בוסטר.

מרציאנו ושות' לא טרחו בכלל לבדוק ולהציג את הנתונים, עוד עדות לחפיפניקיות של ה"עיתונאים" באלג'זירה 12, החפיפניקיות לבדה לא יכולה להסביר כאמור את כל התמונה.
זו היתה המטרה: למלט את בנט מכל אחריות ולהפיל אותה על הלא מחוסנים.

שלא יהיה ספק, החיסון השלישי מציל חיים ובלעדיו המצב היה הרבה יותר גרוע וחמור, לאחר הדעיכה החיסונית של שתי המנות הראשונות. אבל, הקמפיין של התשקורת יחד עם בנט נגד מתנגדי החיסונים נועד אך ורק כדי להרחיק את האחריות מבנט, מהתנהגות הממשלה ומהתנהגות התשקורת שכבר בישרה על בלימת הגל ולא ביקרה את ההחלטה להכיל את המתים בכל מחיר.
יש "עיתונאים" אף שמכריזים בלי בושה על "ההצלחה" של בנט, למרות התמותה הקשה ובתי החולים הקורסים. איזה מן "הצלחה" זו לעזאזל?

אני שותף לדבריו של ד"ר מאיר פרייס, בעלה של ד"ר שרון אלרעי פרייס:

"הכי קל זה להאשים את אילו שלא חוסנו. מיעוט מובטל שייכים לקבוצת האידיוטים, שטופי המוח שמספרם מאות בודדות. רובם פשוט מפחדים. וחלקם צופים ערב ערב במגישים שכל מטרתם לקעקע את אמון הציבור, לזרוע ספק, ליצור אשליה שהינה הכל מאחורינו. בזחיחות, בחוסר יושרה, בחוסר אמינות, במצגי שווא…
הברירה הערכית, כסף או חיים. הבחירה כעת ברורה – כסף. לכל מי שעוסק בטיפול בבני אדם הבחירה הזאת קשה מנשוא. אין לי ציפיות ממגישי טלוויזיה זחוחים, משכירי חרב צעקניים, ו"מומחים" למיניהם.
יש לי ציפייה ממערכות המדינה שידעו לשמור קודם כל על חייה אזרחיה. נכשלנו בזה עם עשרות מתים כל יום".

כן, כן, בנט נכשל וזה מחדל ענק. קרן מרציאנו שומעת? עמית סגל שומע? ערד ניר שומע? דני קושמרו שומע? גם לכם יש אחריות. קודם כל לבקר את ההחלטה הנוראית של בנט להעדיף כסף על חיים ולהפסיק לצייר תמונה שקרית שהגל "נבלם" או "מאחורינו".

זה עלה ב-1070 נפטרים עד כמה וימשיך לגבות קורבנות. ואיפה התשקורת? מלטפת את בנט.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
19:05 * 11:12 -> 12:43 -> 13:25 -> 14:37 -> 20:44

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »