יומן הבוקר
נפתלי בנט
הם ניסו להסתיר את מימדי המגיפה, אבל סופה של האמת לבצבץ גם מבעד לחומות הנדסת התודעה; רן רזניק, "ישראל היום", היה היחיד ששמר על כבוד המקצוע. אתמול הכל התפוצץ

סופה של האמת לבצבץ – גם מבעד לחומות השתיקה והנדסת התודעה – ואני מתכוון להסתרה של ממשלת בנט על הקורבנות של מגפת הקורונה, על הכלת המתים, על קריסת בתי החולים ועל המצב הנוראי שהם הגיעו אליו: ההחלטות היומיומיות מי יחיה ומי ימות.

אני מלווה את המחדל הזה בפייסבוק שלי, באתר ובאמצעות תוכניתי בגלי ישראל, יחד עם רן רזניק, פרשן תחום הבריאות של עיתון "ישראל היום".

רזניק היה היחיד ששמר על כבוד המקצוע וחשף את הדיל בין בנט למנהלי בתי החולים – שתיקה תמורת כסף.
אלא שחומת השתיקה נסדקה וגם מנהלי בתי החולים הבינו שהם הגיעו למצב של אי ספיקה.

***

התקשורת מכרה לכם שהמגיפה נבלמה, אתמול נחשפה האמת הקשה

כל מה ששמעתם אתמול בערוצי התעמולה – נאמר ע"י רן רזניק ועל ידי בשבועות האחרונים שוב ושוב: המגיפה רחוקה מסיום, אין מקום לאופטימיות, המחיר קשה. אבל למרות זאת ערוצי התעמולה הרגיעו את הציבור שמדובר ב"בלימה", שפעו באופטימיות וחגגו כל נתון חיובי לכאורה.

מה קרה אתמול?
זה לא שערוצי התעמולה נזכרו בטרגדיית הקורונה, אלא ישיבה שהתקיימה במשרד הבריאות, שברה את חומות השתיקה.

הנה כמה מהציטוטים שנאמרו בה מתוך שני ערוצי התעמולה הגדולים – וויינט וערוץ 12.
נותר רק לשאול – איפה הייתם שהכתובת היתה על הקיר, שהממשלה הפקירה את החיים בעבור בצע כסף?

מנהלי בתי החולים למשרד הבריאות:

"אנחנו בדרך לאי ספיקה טוטלית" בשל המחסור שקיים במכשירי אקמו המשמשים חולי קורונה במצב קריטי."

"יש מצבים ברורים שבהם לא מוצאים מיטה בטיפול נמרץ לחולי קורונה שזקוקים לכך".

"יש מצוקה חד משמעית ומחסור חמור במיטות טיפול נמרץ. לא כל חולה קורונה זוכה היום לטיפול שהוא זקוק לו. בכירי משר הבריאות הופתעו לשמוע שחלק מבתי החולים לא פתחו בגל הנוכחי יחידות טיפול נמרץ בגלל המצוקה. אין ספק לכולם שאנו בעיצומו של גל רביעי ולצערנו מגמת העלייה נמשכת."

מנכ"ל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל:

"במיון בית החולים יש כרגע יחס של 150 מטופלים על 60 עמדות. 38 חולים ממתינים לאשפוז ו-12 חולים ממתינים לניתוח. על כל חמישה מאושפזים ברמב"ם – אחד נפטר. מדובר ב-20% תמותה.
אם לא הייתה התמותה הזו, היינו מלאים בחולים. במהלך סוף השבוע לחצו עלינו לקבל אקמו, אבל אי אפשר להחזיק חולה על אקמו בלי מכונת ספייר. זו רשלנות".

מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, פרופ' מסעד ברהום:

"זה גל קשה… העייפות הורגת את הצוותים, הם גמורים, שחוקים, שבורים…
מדינת ישראל צריכה לקבל החלטה האם לקנות עוד אקמו – כי חד משמעית הולכת להיות פה סלקציה" (תיקנו אותו וביקשו שישתמש במילה "העדפה").

ד"ר ליברנט-טאוב:

"צריך לבחור מי יאושפז בטיפול נמרץ ומי לא: יש 180 מיטות רשומות בטיפול נמרץ קורונה. יש בתי חולים שמאושפזים חולי טיפול נמרץ בכל מיני חדרים בודדים, שאינם רשומים כחדרי טיפול נמרץ. זה לא ראוי לאשפז ככה. יש צורך לעשות העדפה מי יהיה בטיפול נמרץ".

לא ברור לי איך בכירי משרד הבריאות הופתעו מהמצב? זה לא תפקידם להיות עם היד על הדופק?

השורה התחתונה ברורה: אנחנו לא לקראת סופו של גל הרביעי, הוא לא נבלם והבעיה היא האדישות מרתיחת הדם של ממשלת בנט.

אלו הדברים הנוקבים שכתב רן רזניק אתמול:

"שר הבריאות וראש הממשלה לא רק שהיו מוכנים להילחם בסגר בכל מחיר, הם גם, באופן בלתי מוסרי להחריד, כמעט לא מעזים להזכיר את המתים מהקורונה בהצהרות ובנאומים שלהם, וכך גם רוב צמרת משרד הבריאות הנוכחית, שבחולשתם איבדו לחלוטין את היושרה המקצועית והציבורית שלהם, וממשיכים לגבות את המדיניות הבריאותית ההרסנית והקטלנית של הממשלה.

למעשה, הם לא רק הביאו למספרים הגבוהים כל כך של המתים – הם גם לא סופרים אותם".

***

אתמול בפייסבוק של אלי
09:09 -> 11:59 -> 15:42 -> 18:27 -> 19:27 -> 19:33 -> 19:55 -> 22:23 -> 22:44 -> 23:25

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »