יומן הבוקר
ציוץ קצר וציוץ ארוך של שלמה פילבר, עד תביעה במשפט נתניהו, שופכים אור על תיק 4000 התפור והקורס, ועל חוסר האמון של הציבור בראש ממשלה נוכל. המשפט מתחדש היום

משפט נתניהו יתחדש היום בבוקר עם המשך חקירתו הנגדית של אילן ישועה ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו. בן צור העריך שייקח לו דיון אחד להשלים את החקירה הנגדית ואז, בשבוע הבא, יחקרו את ישועה פרקליטי שאול ואיריס אלוביץ', ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר.
לאחר סיום החקירה הנגדית יחזור השרביט לתובעת יהודית תירוש שתשלים בכך את העדות של ישועה שהחלה באפריל ותסתיים באוקטובר.

***

שלמה פילבר בציוץ דרמטי: הפקידים תפרו לי תיק כי התנגדתי למדיניותם (וגם תפרו את תיק 4000)

בדיוני המשפט נוכחים כ-20-30 "עיתונאים" שרובם, לבד מבודדים (ערוץ 20 וניוז1), משרתים את התיזה המופרכת והשקרית של הפרקליטות ואפשר לראות היטב את החברות בין התביעה לאותם "עיתונאים" כמו דליפמן.
הדיבורים הצפופים עם יהודית תירוש בהפסקות, הלחישות על אוזנה של הילה קובו, הדוברת השמאלנית של פרקליטות מיסוי וכלכלה – מן חבורה שכזו שעושה האחד לשני נעים בגב – נגד האינטרס הציבורי.

על-פי הערכות בדיונים הקרובים יעלו ככל הנראה שמות נוספים של פוליטיקאים שלא הוזכרו עד כה, שקיבלו סיקור וטיפול מאוד מלטף מאילן ישועה – עוד הוכחה לכך שנתניהו, אם בכלל, לא קיבל איזשהו טיפול חריג, מה גם שהוא קיבל סיקור עוין בשורה התחתונה.

לטעמי, ההתפתחות הכי חשובה במשפט היתה מחוצה לו בערב החג. בציוץ קצרצר כתב עד המדינה שלמה פילבר:

"רק מזכיר שאותי בתור מנכ"ל חקרו ימים ארוכים במשטרה על שהעזתי לחלוק על עמדת הפקידים במשרדי, והחלטתי בסוף בניגוד לעמדתם".

פילבר הוא איש מאוד חכם ומתוחכם והציוץ שלו היה ברוח ההתפתחויות – כאשר בנט לא מפסיק לתקוף את הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות.
אבל, עזבו את בנט; מה שפילבר אומר, וזה בצורה ברורה וחד משמעית: נשלחתי לחדרי החקירות, כי לא יישרתי קו עם הפקידים – והוא מתכוון לשורת פקידים – פקידי משרד התקשורת, פקידי משרד האוצר, פקידי משרד מבקר המדינה וגם פקידי משרד המשפטים שגיבו את כל הפקידים במשרדים האחרים.

ואם לחדד זאת עוד יותר: פילבר אומר שהפקידים תפרו לו תיק. אם לוקחים בחשבון שהחקירה שלו הולידה בהמשך את תיק 4000 ואת הסכם עד המדינה איתו, ושהתיק נגד כל המעורבים איתו בעבירות כביכול – נסגר – אז התוצאה של ציוץ פילבר היא ברורה – הפקידים למיניהם תפרו את תיק 4000.
זו לא פעם ראשונה שפילבר רומז זאת אבל בכל פעם שהוא שוב רומז, פילבר עולה מדרגה בחידוד דבריו.

מבחינה מקצועית יש לו בהחלט על מה להישען: המדיניות של פילבר התבררה כמוצדקת ולא המדיניות של הפקידים. ההטבות הרגולטוריות לכאורה שהוענקו (לא היו כאלה) התבררו כמדיניות מקצועית ונכונה.
ושלא יהיה לכם ספק: פילבר יגיד את כל זה על דוכן העדים בבוא העת. הפרקליטות בצרות צרורות.

פילבר מסביר למה מבצע חיסוני הבוסטר מדשדש: זה קשור גם לאי האמון בבנט

בערב החג פרסם פילבר בטלגרם הסבר חשוב לדשדוש של מבצע החיסונים של בנט.

הנה הוא במלואו:

מבצע מתן החיסון השלישי ('הבוסטר') שהתקדם במהירות בקרב גילאי 50+, מדשדש בקרב הצעירים יותר. כמיליון איש טרם התחסנו במנה השלישית. למה?

מתברר כי רובם הגדול של הצעירים אינם מכחישי קורונה וחיסונים, אבל הם כן חוששים, מתלבטים ומבקשים יותר מידע וביטחון.

אלו חלק מהסיבות שאנחנו מזהים לדשדוש במבצע החיסונים, שהממשלה נדרשת להתייחס אליו, כדי להאיץ את מבצע החיסונים:

✔ חשש מקבלת מנה נוספת בגלל ההבנה שה- FDA האמריקאי טרם המליץ עליו.

✔ חשש מתופעות הלוואי של החיסון אותם חוו אחרי החיסון הראשון.

✔ חשש נפוץ מאוד אצל נשים בגיל הפוריות שחוו בעיות הורמונליות לאחר החיסון.

✔ "עייפות" של חלק מהציבור מהצורך להמשיך לקבל חיסון נוספים מעת לעת, לאחר שהיו בטוחים שהחיסון הראשון פתר את הבעיה, ואז "הופתעו" כשהחיסוניות ירדה.

✔ חוסר האמון ביחס לתפוגתם של החיסונים (אחרי שפורסם שפייזר אישרה הארכת תוקף לאחר תאריך התפוגה המקורי).

✔ האסטרטגיה של הממשלה לייצר 'אווירת שגרה' והמשך החיים, נטרלה את אפקט הפחד והסכנה שחשו רבים בסבב הקודם שהתרחש במהלך הגל השלישי שגרם למאות נפטרים.

✔ הצעירים הבינו שהסיכוי שאם יחלו, הם יעברו את המחלה בקלות יחסית, ולכן השתחררו מהחשש לחלות, מה שגורם לרבים מהם להסכים ולהסתכן בקבלת המחלה ולא להתחסן.

✔ בגל הקודם אנשים התחסנו במטרה לסיים את הסגר ולפתוח את המשק, הפעם המשק פתוח ואין תמריץ.

ויש גם את האספקט הפוליטי, עם טיעונים שנשמעו לא פעם, ויש לתת עליהם את הדעת:

✔ דה לגיטימציה שנעשתה על ידי אנשי הממשלה הנוכחית לפעולות שנקט נתניהו בחיסונים כנגד הקורונה, חוזרת אליהם כבומרנג.

✔ חוסר האמון הפוליטי בבנט מתרגם גם הוא כנימוק לחוסר אמון בהחלטותיו כנגד הקורונה.

✔ הורים רבים לילדים בגיל היסודי שחוו ימי בידוד מתסכלים והפסד ימי עבודה, ויש בהם כעס על החלטות המערכת שהותירה אותם להתמודד בעצמם עם המצב. 

לסיכום:
מאות האלפים שטרם התחסנו עושים זאת בשכנוע פנימי גדול על בסיס אמונות, פחדים ועמדות. במצב כזה קשה להניח שענישה שלהם בשלילת התו הירוק (שכמעט ולא נאכף) תגרום להם לנהור למרכזי החיסון.

נדרש כאן מסע הסברה הרבה יותר ממוקד ויסודי לשנות את עמדתם ולגרום להם לצאת ולהתחסן.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:46 -> 13:09 -> 16:30 -> 16:31 -> 16:33 -> 17:06 -> 20:54 -> 21:08 -> 21:24 * 12:02 -> 12:20 -> 13:07 -> 13:29 -> 21:28

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »