יומן הבוקר
בוז'י הרצוג (ויקיפדיה)
הקשרים של עד התביעה, אילן ישועה, עם יצחק הרצוג, עם פואד בן אליעזר ז"ל, עם אופיר אקוניס עם דוד מימון ועם עוד שורה של פוליטיקאים ואנשי עסקים. היענות חריגה במלוא הדרה

יום הדיונים השבוע במשפט נתניהו היה עשיר בגילויים חדשים מהחומרים שהוסתרו ע"י הפרקליטות.

אתמול כתבתי על בנט ויחסיו עם ישועה, כולל יחסים כספיים, שמחייבים חקירת משטרה. אלא שבמהלך הדיון צצו עוד כמה שמות של פוליטיקאים וגם אנשי עסקים.

***

בוז'י הרצוג: היענות חריגה לדרישותיו

מערכת היחסים בין אילן ישועה ובין הרצוג היתה צפופה מאוד, את זה ראו גם בחומר הישן. מאות התכתבויות של ישועה עם הרצוג, בקשות לשינוי כותרות, להכנסת כתבות מסויימות, הודעות דוברות וכד'.
ומעל לכל היה גם מניע אידיאולוגי. ישועה הודה השבוע שהוא פשוט רצה שהרצוג ינצח בזמנו את הבחירות כדי "להציל אותנו מנתניהו".

אמירה כזו היא משמעותית מאוד, משום שהיא לא נאמרה בחלל ריק. ישועה גם מילא אותה תוכן והתוכן הוא שעבוד וואלה לטובת הרצוג. כלומר, סיקור אוהד ומלטף להרצוג ולמחנה הציוני מצד אחד ויחס עוין מאוד לנתניהו. יש פה היענות חריגה לבקשות הרצוג ומצד שני, אני מניח, הרצוג גמל לישועה בתקציבי פרסום, כי זה הקו שמוליך את ישועה לאורך כל שנות עבודתו. איפה שיש פוטנציאל להכנסות הוא יהיה שם כיוון שזה תורגם גם לשכרו ולבונוסים שקיבל.

הנה דוגמא לכך – תכתובת בין ישועה להרצוג בינואר 2015:

ישועה: "היי, ברכות על הסקרים! מחזיק לך אצבעות. מה עם בטחוניסט. חשוב במיוחד לאור הרשימה. אל תהסס להיעזר בי ולסמס בכל שעה, מצידי 10 פעמים ביום. החבר'ה בסדר איתך?" (הכוונה לעיתונאי וואלה).

הרצוג: "הכל בטיפול. תודה ממש על הכל".

ישועה: "אתה הולך לעשות היסטוריה ובמיקום הזה ובנסיבות האלו תציל את עם ישראל פשוטו כמשמעו. ותהיה ההרצוג הגדול מכולם…"

הרצוג: "לאט, לאט, אבל אמן".

עוד דוגמאות ליחסים הצפופים של הרצוג עם ישועה – דוגמאות בלבד, לא כל החומרים:

  • הרצוג היה מעורב בשיחה עם בכיר באקסל שפרינגר הגרמנית בנוגע לעסקת יד2, המליץ עליהם ואף עניין אותו ברכישת וואלה כולה. אחרי עסקת יד2 הרצוג גם מפנה אליו אתר ברוסית (ישועה: "היה לנו הרבה כסף והרצוג אולי רצה לעניין אותנו ברכישת האתר").
    אגב, ישועה קיבל בונוס של 15 מיליון שקל מעסקת יד2, אז לפי הדברים נחשפו, להרצוג היה קשר עקיף לעניין.
  • הרצוג מסמס לישועה ש"יש לי רעיון חדש עבורם, סמס כשפנוי" שבועיים אחרי זה כתבה מחמיאה על הרצוג (ישועה: "לא יודע אם זה מה שהרצוג יזם").
  • הרצוג מבקש לדרדר סקר שלא מצא חן בעיניו ("אילן, הסוקר שלכם עושה לי פיגוע מטורף, אנא דבר איתי"). ואכן, העניין טופל כפי שהבטיח ישועה, בהנחיה לינון מגל, ונקבר בכמה שורות בידיעה.
  • הרצוג מתלונן בפני ישועה על כתבה עם כותרת על דברי אמנון אברמוביץ' ש"בחירות לא מנצחים עם קוקסינל". ישועה מודה בחקירתו הנגדית שהנחה לדרדר את הידיעה.

היחסים של ישועה עם אופיר אקוניס

מנכ"ל וואלה לשעבר קיים תקשורת מאוד צפופה עם אופיר אקוניס ודובריו כבר החל משנת 2012, שכוללת פגישות, הכנסת הודעות לעיתונות והרפרטואר הקבוע של סיקור אוהד.
בסך הכל הוזכר אקוניס בוואלה במשך 4 שנים 304 פעמים לעומת 180 פעמים בוויינט המתחרה.

התירוץ הצפוי של ישועה לקשר האינטנסיבי עם אקוניס: הונחתי ע"י אלוביץ' (אלוביץ' עצמו גיחך כשישועה אמר זאת). כנשאל ישועה למה אקוניס היה חשוב לאלוביץ', ישועה ענה כי אקוניס היה בסביבת נתניהו והיתה לו נגיעה לענייני תקשורת.
זהו שקר גס, כיוון שב-2012 אקוניס לא נגע בכלל בענייני תקשורת ובתקופה מסויימת היה שר במשרד ראש הממשלה, אבל בלי שום נגיעה לענייני תקשורת.

עפ"י הערכות הסיבה לקשר היתה אחרת לגמרי: כרגיל, כסף. אקוניס קידם את פרוייקט מחשב לכל ילד (הוא גם ביקש להכניס כתבות על כך בוואלה), כולל קמפיינים בנושא, וכנראה שישועה לטש עיניו לקמפיינים.

עד כמה ישועה התרפס בפני אקוניס ואחרים ניתן לראות בתכתובת הבאה:

ישועה לאקוניס: "הופעה חזקה מאוד, אוהב אותך מאוד, אתה מהשורשים האמיתיים".

בן צור שואל את ישועה: "הגזמת?"

ישועה: "הגזמה די גדולה".

בן צור: "אתה אוהב אותו מאוד".

ישועה: "אני לא באמת אוהב אותו".

כך הושפלה יהודית תירוש בדיון

בשלב מסויים, במהלך החקירה הנגדית של ישועה על אקוניס, ניסתה תירוש להתערב ולמחות על אופן החקירה ואז בן צור הרעים בקולו:

"כמי שלא היה צריך לחקור כלום, זו שערורייה ההערה שלך"

רמז עבה לכך שהיא לא חקרו את ישועה על הפניות לאקוניס ולאחרים.

יחסי אילן ישועה עם פואד בן אליעזר ז"ל

שורה של מקרים נקודתיים שבהם עזר ישועה לפואד, ושוב בטענה שזו היתה בקשה של שאול אלוביץ'. אלא שבמקרה אחד נתפס ישועה מפריז וממציא כאשר ישועה כותב לאודי הירש, לשעבר עורך החדשות בוואלה:

"לא מאשר להעלות ידיעות על פואד בלי בדיקה שלי, אנחנו לפני תביעה ענקית".

בן צור שואל את ישועה אם הוא המציא את עניין התביעה, ואז ישועה מתרתח, מרים את קולו:

"אדוני מאשים אותי בהמצאות, אלו המצאות שנדרשתי מהבוס שלי. אתה מאשים אותי כל הזמן בשקרים, נדרשתי לשקר על-ידי אלוביץ'".

בן צור לא נשאר חייב:

"כמות השקרים שסיפרת לכל העולם ואישתו כבר אי אפשר לספור. אני שואל אותך דבר פשוט, האם המצאת את עניין התביעה?"

ישועה: "כן".

יחסי אילן ישועה עם מירי רגב

שורה של מקרים נקודתיים שישועה טיפל בשביל מירי רגב בכמה כתבות. שגרתי? כן. אלא שלישועה היתה מטרה ברורה והוא גם אישר אותה בחקירה הנגדית.
רגב היתה אחראית על לשכת הפרסום הממשלתית והוא רצה, כמה צפוי, תקציבים, כי חשב שוואלה מקופחת. לכו תמיד בעקבות הכסף ותגלו תמיד את ישועה ומהצד השני את הסיקור האוהד.

יחסי אילן ישועה עם מנכ"ל אל על לשעבר דוד מימון

עוד מאותו דבר, ישועה דואג לפרסומים מפנקים על אל על כדי שינתבו לו תקציבי פרסום. מי שהיה הציר שטיפל בבקשות של אל על היה בזמנו אבירם אלעד, עורך וואלה לשעבר והיום מנכ"ל חדשות 13.
אלעד הוא מהחונטה השמאלנית ולכן לא היה לכך שום אזכור בתשקורת אבל חשוב להדגיש: אלעד טיפל בכל בקשותיו של ישועה בנוגע לאל על, כשהוא משרת את גחמותיו האישיות של וואלה.

בן צור מביך את ישועה כשחושף פניות שלו לדוד מימון בקשר לדברים אישיים שלו (מושבים וכד').

בן צור: "אתה שדרגת את עצמך באל על?"

ישועה: "לא שידרגתי, אל תשקר".

בן צור: "תענה לשאלה, בלי ויכוחים. למה פנית למנכ"ל אל על?"

ישועה: "עשיתי טעות אבל לא שדרגתי".

וזה האיש שהרוויח עלויות שכר של 70-80 מיליון שקל בוואלה – שמתעסק עם מושבים ושדרוגים.

יחסי ישועה עם עשרות גורמים אחרים – אנשי תקשורת ואנשי עסקים

בתחילת הדיון השבוע הגיש בן צור שני קלסרים עבי כרס שבהם מתועדים עשרות פניות של גורמים שברובם אינם פוליטיקאים לאילן ישועה. מדובר בעיקר באנשי תקשורת ואנשי עסקים – שלא התקיים לגביהם דיון כלשהו בחקירתו הנגדית של ישועה.

הפניות הללו בתוספת מאות הפניות של פוליטיקאים אחרים, לבד מנתניהו, ממחישים את האבסורד: ישועה "טיפל" יפה בכל מתנגדי נתניהו, בשורה של אנשי תקשורת ואנשי עסקים – והיחיד שקיבל סיקור עוין הוא נתניהו, זה שהוגש נגדו כתב אישום.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
19:28

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »