יומן הבוקר
ברוך קרא (ויקיפדיה)
ברוך קרא לא היה בבית המשפט בשלושת ימי חקירתו של ניר חפץ. זאת כנראה הסיבה שהציטוטים שהוא הביא בסופ"ש לקוראיו הם מסולפים ומגמתיים. ריכזתי לכם את 10 הסילופים הבולטים

לא ראיתי את ברוך קרא באולם הדיונים בכל אחד משלושת ימי הדיונים הראשונים בחקירתה הראשית של ניר חפץ.
אין פלא, אם כן, שהציטוטים שהוא מביא מהדיונים הם מסולפים מאוד ומגמתיים מאוד.

מי העביר לו? אולי כדאי שהוא יסביר זאת לציבור.

ויחד עם זאת, מזל טוב לברוך קרא, אחד השופרות היותר בולטים של הפרקליטות: במאמר מיום שישי (26.11.2021) הוא הגיע סוף סוף למסקנה שסעיף השוחד בתיק 4000 "מתנדנד", ובצר לו ביקש לצרוב בתודעה שסעיף הפרת האמונים הוא "בלתי פגיע" או "הולך ומתחזק".

אז יפה שגם ברוך קרא, אחד השופרות הגדולים של ליאת בן ארי ויהודית תירוש, החל בתהליך הנסיגה מכתב האישום התפור, אבל כשהוא הגיע לסעיף הפרת האמונים – הוא כהרגלו תיבל את זה בלא מעט אי דיוקים, חצאי אמת ושקרים בוטים.

הנה עשרת השקרים הבולטים של ברוך קרא

***

ברוך קרא – שקר מס' 1

ברוך קרא: "התיאור של חפץ על מעורבותו של נתניהו בענייני תקשורת הוא תיאור פסיכי… חפץ ממש לא מסייע להגנה בתזה שמדובר ב'דוברות לגיטימית'… מצהיר בעדותו שמימיו לא נתקל בעיסוק בתקשורת כמו שחווה אצל נתניהו… חפץ סיפר בעדות שרמת העיסוק של נתניהו בנושא היה אינטנסיבית כמעט כמו ביטחון".

העובדות: התיאור "פסיכי" הוא ממוחו הקודח והפורח של קרא; חפץ לא הצהיר בעדותו שמעולם לא נתקבל בעיסוק בתקשורת כמו שחווה אצל נתניהו. הוא לא יכול להצהיר על דבר כזה, משום שהוא עבד בפוליטיקה רק אצל נתניהו ולא יכול בכלל להשוות לפוליטיקאים אחרים. חפץ אמנם אמר-בילף שרמת העיסוק של נתניהו בתקשורת היתה דומה לביטחון, אבל מיד הוסיף שסוגיות הביטחון לא נפגעו חלילה וחס ולנתניהו יש יכולת נדירה לעסוק בלעבד שורה של נושאים בו זמנית.  בקיצור, קרא סילף את עדותו של חפץ.

ברוך קרא – שקר מס' 2

ברוך קרא: "חפץ מתאר באופן פרטני איך הוא מעביר רצונות ומאוטיים מלשכת נתניהו לאלוביץ' ולהיפך".

שקר גס. חפץ תיאר כי העביר לאלוביץ' את ההודעות לעיתונות כחלק מהנחייה כללית של נתניהו לפנות לבעלים של כלי תקשורת, ביניהם אלוביץ'.

ברוך קרא – שקר מס' 3

"אלוביץ' העביר לו רשימה של מועמדים מועדפים לתפקיד, שבראש הרשימה הוא שם את נתניהו. האינטרס של אלוביץ' היה ברור לנתניהו".

עוד שקר גס: הרשימה של אלוביץ' כללה עוד מועמדים, לא רק את נתניהו. ממילא העיד חפץ, שהרצון של נתניהו להיות שר התקשורת לא נבעה כלל מרצונו של אלוביץ' (הרי כל איש עסקים מעדיף פוליטיקאי כזה או אחר בראש משרד האמון על תחום פעילותו), אלא מרצונו שלו ושל משפחתו לא להתכופף או להתבטל בפני כלי תקשורת (כמו ערוץ 13 שבו עובד קרא) כמו פוליטיקאים אחרים.
מה שעניין את נתניהו זו תחרות בתקשורת, ממש לא אלוביץ'.

ברוך קרא – שקר מס' 4

ברוך קרא: "היה ברור שחפץ העביר לנתניהו את רוח שיחותיו עם אלוביץ'. כל זה לא רק שלא גרם לנתניהו להדיר את עצמו מעיסוק באינטרסים של אלוביץ'. אלא שהוא קידם אותם ועוד איך".

שלושה שקרים בשני משפטים: חפץ העיד במשטרה שחלק גדול מהמסרים של אלוביץ', אם לא רובם, נעצרו אצלו ולא הועברו בכלל לנתניהו; משרד המשפטים הוא זה שקבע שהחלטות משרד התקשורת בראשות נתניהו לא נפל שום פגם של ניגוד עניינים; נתניהו לא קידם את הרצונות של אלוביץ'.
נהפוך הוא: הוא גרם לו לפשוט את הרגל כתוצאה מיישום השוק הסיטונאי. קרא פשוט לא מבין דברים בסיסיים.

ברוך קרא – שקר מס' 5

ברוך קרא: "חפץ סיפר בעדותו כי ב-2014 כשחזרתי לעבוד עם נתניהו הוא נתן לי הנחיה ליצור קשר ולהיפגש עם אלוביץ', שהוא יהיה איש קשר היחידי והבלעדי להעברת מסרים שלו נושאים תקשורתיים שקשורים לאתר וואלה… כשנתניהו יודע מה המסרים שאלוביץ' מנסה להעביר לו, זה כשלעצמו נראה כהפרת אמונים פלילית".

ברוך קרא ממשיך למחזר את השקרים שלו ושל הפרקליטות: ההנחיה היתה כללית – לעבוד ישירות עם בעלים של כלי תקשורת; אין שום הוכחה לכך שנתניהו ידע על המסרים – נהפוך הוא – חפץ אמר שנתניהו לא העביר מעולם דרכו מסרים רגולטוריים לאלוביץ'.
אז מה, זה חד צדדי? שום הפרת אמונים פלילית, ההיפך. אגב, קרא "שכח" את האינטרסים העסקיים אישיים של חפץ עם אלוביץ' – זה עוד ייחשף בחקירה הנגדית.

ברוך קרא – שקר מס' 6

ברוך קרא: "את הוראותיי קיבלי רק מבן אדם אחד. בנימין נתניהו, לא הייתי מוסך לזוז מילימטר בלעדיו".

שטויות: ראשית, חפץ עבד אצל נתניהו, אז ממי קרא מצפה שיקבל הוראות? שנית. חפץ זז הרבה מאוד בלעדיו של נתניהו, במיוחד בצירים מקבילים ואישיים מול אלוביץ' וישועה – הכל מאחורי גבו של נתניהו. חכו, חכו – הכל יתברר בחקירה הנגדית.

ברוך קרא – שקר מס' 7

ברוך קרא: "ההיענות של אלוביץ' היתה מוחלטת לכל בקשה. השאלה היתה איך מבצעים את זה ולא אם מבצעים".

יש אין ספור דוגמאות ברשימת ה-315 שזה בכלל לא המקרה ויש פניות של הודעות דוברות(!) שבוואלה סירבו להכניס בגלל העוינות לנתניהו. ובכלל, השורה התחתונה באתר היתה שוואלה שועבד לחלוטין לטובת הרצוג בבחירות 2015.

ברוך קרא – שקר מס' 8

ברוך קרא: "הכלל היה ששאול ואיריס אלוביץ' לא ממנים עורך בכיר בלי אישור של ראש הממשלה ורעייתו".

אם קרא היה יושב בדיונים, הוא היה מבין שזה שקרים, כולל לכאורה מינויו של אבירם אלעד, הבוס של קרא כעת, שיצא לפועל, למרות התנגדות לכאורה של שרה נתניהו.
וחוץ מזה, חפץ אמר בעדותו שאילן ישועה הוא זה ששלט על המנויים, ללא יוצא מן הכלל.
עובדה: כל המנויים היו של אנשי שמאל די קיצוניים, לבד מאחד לתקופה קצרה: ינון מגל.

ברוך קרא – שקר מס' 9

ברוך קרא: "בראיון עם דב גילהר חפץ העיד שרשם מאיזו שנייה עד איזו שנייה הוא מבקש לחתוך החוצה קטעים שמרעים לו".

זה באמת שפל המדרגה של קרא. ראשית, וואלה הפר את ההבטחות טרם הריאיון לא להתפרץ לדבריו של נתניהו; שנית, נתניהו רצה לגנוז בצדק הריאיון בעקבות הפרת ההבטחות; שלישית, ישועה הוא שזה שיזם את הפנייה לחפץ כדי לערוך את הריאיון; רביעית, הריאיון פורסם לבסוף בלי תיקוני העריכה. את כל אלה שכח קרא לציין.

ברוך קרא – שקר מס' 10

ברוך קרא: "חפץ תיאר פגישה ליד הבריכה בביתו של אלוביץ', שבה הגיש לו האחרון מסמכים וביקש להעבירם לנתניהו… נתניהו גרס אותם וביקש ממזכירתו לקבוע פגישה עם אלוביץ'".

עוד תיאור של פולקלור שלא שווה דבר. ראשית, קרא מתבלבל בפגישות בבריכה. ניחא, אלא אלוביץ' לא ביקש להעביר "מסמכים", אלא הודעה לעיתונות שאפשר למצוא בגוגל, ולכן תיאור הגריסה מביך ולא רלוונטי.

לגבי הפגישה, חפץ הזיז אותה שלוש פעמים כדי שתתאים לתזת החוקרים ולמרות זאת היא נערכה כארבע חודשים לפני פקיעת תוקף מיזוג בזק-יס. חפץ גם דיבר על ארכות שלא היו כלל.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
21:49 -> 22:36 * 10:14 -> 12:51 -> 18:58 -> 20:05 -> 21:46

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »