יומן הבוקר
ברוך קרא (ויקיפדיה)
מתקפת התעמולה של הפרקליטות לקראת עדותו של ניר חפץ במשפט נתניהו, שתתחיל ביום שלישי, הגיעה לשיא. בסוף השבוע הצטרף גם ברוך קרא במאמר עטור שקרים. הנה 6 השקרים הבולטים

מתקפת התעמולה של הפרקליטות לקראת עדותו של ניר חפץ הגיעה לשיא בסוף השבוע וכללה הדלפות פליליות מריענון/שיפוץ עדותו, שלא רלוונטיות כלל לכתב האישום.

בשירות הפרקליטות עבדו לקראת העדות גיא פלג, רביב דרוקר, אביעד גליקמן, גידי וייץ, נטעאל בנדל, גלעד מורג (וויינט) ועוד – ואליהם הצטרף, כמובן, בסוף השבוע ברוך קרא, במאמר תחת הכותרת רגע האמת בתיק 4000: ניר חפץ עולה על דוכן העדים.

בפעם הראשונה ברוך קרא לפחות מודה שעד עכשיו, כל העדויות, לא הפלילו את נתניהו.
הוא גם מודה, ראו זה פלא, שלחפץ אין שום "ראיית זהב", אלא "קונטקסט" – הווה אומר – "אווירה" – זה המונח שבו משתמשת הפרקליטות כדי לתאר את מה שאין לה.

***

6 השקרים הכי בולטים של ברוך קרא בעוד מאמר בשירות הפרקליטות

בשיתוף עם אבי וייס.

1.

"נתניהו שיקר בעדותו בכמה עניינים, כמו למשל הכחשת הפגישה המפורסמת עם פילבר במשרד התקשורת, שבה הנחה אותו לקדם אינטרסים שבאופן מובהק היו טובים לאלוביץ'.

ובכן, נתניהו לא שיקר ושלמה פילבר לא שיקר, הפרקליטות היא זו ששיקרה, כיוון שהפגישה לא התקיימה כלל ב-2015 אלא ב-2016.
תוכן הפגישה תואם למופיע ב"יומן הצהוב" של פילבר – שקרא בזמנו הפך אותה ל"ראיית זהב" – בלון שהתפוצץ מיד. זה היה בין זמן הרחקתו של נתניהו מעיסוק בבזק (על פי מסמך היועמ"ש) ב-14.6.2016 לבין יום כניסתו של צחי הנגבי לשר במשרד התקשורת, הממונה על תחומי העיסוק שנלקחו מנתניהו (כחצי שנה אחרי כן נהיה שר התקשורת מלא).

מדובר בשיחת תדרוך של נתניהו לפילבר לקראת העברת התפקיד לצחי הנגב (כי נתניהו הורחק מהעיסוק בנושאי הליבה של השוק בכל הקשור לענייני בזק, ולכן השתמש בפילבר כמנכ"ל מקצועי שממשיך בתפקיד, כמי שיבצע את החפיפה המקצועית לצחי הנגבי).

לפי הערכת אבי וייס אפשרות סברה שהפגישה הייתה ב-7.5.16 שבו נמסר מועד לפגישה בין פילבר לנתניהו, במעונו של נתניהו. שני הנושאים שעלו מעדותו של פילבר נוגעים לנושאים שהיו אז במוקד העשייה של המשרד באמצע 2016: סיום מיזוג בזק YES (זה תיק בזק – סעיף 6 בפתק הצהוב) שינוי מחירי הטלפוניה של בזק בשוק הסיטונאי לשיטת הריסייל (גם זה נחקר בתיק בזק – זה סעיף 3 בחצי התחתון של הפתק הצהוב).

תיק בזק בהיבט הזה נסגר, כך שממילא הנושאים הללו לא פליליים, משום היבט.

נקודה חשובה: זה לא מקרי שפילבר לא נתן תאריך לפגישה ואין שום תאריך ספציפי בכתב האישום. הוא פשוט הזיז פגישה של אמצע 2016 אחורה ונתן לחוקרים ולפרקליטות את ההרגשה כאילו זו הייתה פגישה באמצע 2015.  לכן המשטרה והפרקליטות לא הצליחה למצוא תאריך כזה, בין יום כניסתו לתפקיד לבין יום המריאו עם אשתו ללונדון (כשבוע וחצי אחרי שנכנס לתפקיד). ההדלפה של תכנית המקור כאילו תאריך הפגישה היה ביום כניסתו לתפקיד – 7.6.15 (כי באיכונים הסלולריים זה היה התאריך היחיד בו הסלולר של פילבר נרשם במיקומו במשרד רוה"מ), לא מסתדרת עם העובדות.
פילבר הגיע ביום זה למשרד רוה"מ כדי לקבל את כתב המינוי – אחרי אישור הממשלה ומיד עזב בחזרה למשרד התקשורת.

כאמור, הפרקליטות לא הכניסה את התאריך הזה לכתב האישום, בגלל שלא הייתה בטוחה שהוא נכון, אבל הדליפה לדרוקר תאריך שהיא עצמה לא בטוחה בו.

2.

"עיתונאי וואלה מספרים על הנחתות אינסופיות".

שקר גס. אם ברוך קרא היה טורח להיות נוכח בחקירות הנגדיות, אז אנשי וואלה נזכרו במספר פעמים די מועט של התערבויות ופתאום זיכרונם השתבש עליהם כשנשאלו על התערבויות לטובת הרצוג, בנט, ליברמן ועוד – שהיו מתועדות בחומר שהסותר ע"י הפרקליטות.

3.

"ניסיונות התערבות אינטנסיביים למינויים פנימיים בוואלה".

עוד שקר. אם היו ניסיונות התערבות אז איך כל אנשי וואלה, למעט ינון מגל, היו מהשמאל הקיצוני?

4.

"האלוביצ'ים הפעילו מכבש לחצים לבלום או להאט שורה של מהלכים ממשלתיים-רגולטריים ששוויים הכספי לאלוביץ' הוא בסך מאות מיליוני שקלים".

שטויות. רפורמת השוק הסיטונאי באינטרנט יצאה לדרך בתקופת נתניהו ופגעה קשה בבזק; רפורמת השוק הסיטונאי הנייח היתה מיותרת וממילא לא יצאה עד עצם היום הזה.
קרא בכלל לא מבין רגולציה בשוק התקשורת, בדיוק כמו שולחיו. ה"לחצים" שהוא תיאר היו בגלל שמשרד התקשורת סחט באיומים את בזק ועיכב בכוונה את מיזוג בזק-יס.

5.

"… אותו אירוע הזוי שבו חפץ תבע ממערכת וואלה לקיים ריאיון מחדש עם נתניהו לאחר שזה לא היה מרוצה ממנו".

עוד שקר. חפץ אמר במפורש בעדותו שהכעס היה אחרי שוואלה לא עמדה בהבטחות שניתנו טרם הריאיון עם דב גילהר והפרה אותם בצורה בוטה.

6.

"חפץ סיפר כיצד העביר לנתניהו מסמך מאלוביץ' של הרשות להגבלים עיסקיים".

שקר. חפץ הודה בעצמו בעדותו שמדובר בכלל ב"הודעה לעיתונות", מה גם ששינה את תאריך הפגישה 3 פעמים, כך שתתאים לתיזה של החוקרים והפרקליטות.
ובכלל, למה שאלוביץ' ישלח לנתניהו הודעה לעיתונות על מיזוג בזק-יס ועוד חצי שנה אחרי פרסומה? עוד פרט לא הגיוני בעדות שמסר חפץ.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
12:00 -> 13:41 -> 21:43 * 10:33 -> 14:55 -> 15:25

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »